برگزاری نشست هفتگی شرکت های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد

در راستای توسعه اقتصاد دیجیتال و محصولات دانش بنیان ICT و همچنین آشنایی بیشتر با مسائل و نیازهای شرکت ها و تلاش برای رفع آنها در کنار هم افزایی و بهره مندی شرکت ها از دانش و تجربیات یکدیگر نشست هفتگی شرکت های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد در اداه کل ارتباطات و فناوری یزد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری استان یزد، در راستای توسعه اقتصاد دیجیتال و محصولات دانش بنیان ICT و همچنین آشنایی بیشتر با مسائل و نیازهای شرکت ها و تلاش برای رفع آنها در کنار هم افزایی و بهره مندی شرکت ها از دانش و تجربیات یکدیگر نشست هفتگی شرکت های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد در اداه کل ارتباطات و فناوری یزد برگزار شد.

در این نشست صمیمی، علاوه بر پرداختن به موضوعات قبلی مانند «صادرات محصولات دانش بنیان و فناور، تامین و نگهداشت نیروی کار متخصص و ماهر، روش های تامین مالی، نحوه ارتباط شرکت ها با دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش برای معرفی ظرفیت های اشتغال ICT و نحوه اخذ مجوز محصولات دانش بنیان، مواردی‌ از قبیل حمایت از تولید محصولات بومی سازی شده‌ در جهت‌ کاهش ریسک، توجه به بازدید های حضوری برای تأیید دانش‌ بنیان شدن شرکت‌های فناور، رفع نیاز شرکت های یزدی به نیروی ماهر در حوزه توسعه بازار و همچنین شیوهای شناسایی نیاز بخش های مختلف صنعتی، کشاورزی و بازرگانی و بهم رسانی عرضه و تقاضا» مورد تبادل نظر قرار گرفت.

شرکت «برنا اندیش پاز» در زمینه تولید سامانه پایش اطلاعات زراعی و مدیریت باغات فعالیت دارد، سامانه مدیریت باغات کشاورزی مبتنی بر تکنولوژی GIS که ضمن ثبت و صحت سنجی عملیات صورت گرفته، گزارشات مفیدی را در اختیار مدیران و صاحبان کشت و صنعت‌ها و باغات کشاورزی قرار میدهد.

شرکت «سپندیار سیستم ایساتیس» در زمینه «سیستم یکپارچه مالی سپندیار، تولید نرم افزار حسابداری سپندیار سیستم به سفارش مشتری» فعالیت دارد و متناسب با نیازهای خاص کسب و کارهای مختلف فعالیت دارد.

شرکت «پارسان الکترونیک پیشرو» در زمینه طراحی و تولید مجموعه های کمک آموزشی کودکان و نوجوانان، اجرای برنامه ها و رویدادها در حوزه خلاقیت و نوآوری، فعال در حوزه خلاقیت و نوآوری دانش آموزی و مجری برگزاری مسابقات ابتکارات و نوآوری دانش آموزی، تولید کننده مجموعه کمک آموزشی مرتبط با خلاقیت، رباتیک و الکترونیک و برنامه نویسی ویژه کودکان و نوجوانان فعالیت دارد.

شرکت «پروژه های پیشرفته هوش مصنوعی نواندیشان پارس» در زمینه «ساخت دستگاه های کنترل کیفی مبتنی بر هوش مصنوعی، تولید کننده دستگاه های تعیین عیوب و درجه بندی کاشی، تعیین سایز و قوس کاشی و سیستم نظارت هوشمند» فعالیت دارد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۳:۵۱

شناسه خبر: 102683

مطالب مرتبط :
پنجمین نشست هفتگی شرکت‌های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد برگزار شد

پنجمین نشست هفتگی شرکت‌های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد برگزار شد

پنجمین نشست هفتگی شرکت‌های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد با هدف شناسایی و بررسی مشکلات شرکت های دانش بنیان این حوزه در اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات یزد برگزار شد.

سطح فعالان کسب و کارهای حوزه علم و فناوری در استان یزد متفاوت است

استاندار یزد:

سطح فعالان کسب و کارهای حوزه علم و فناوری در استان یزد متفاوت است

فاطمی گفت: سطح فعالان کسب و کارهای حوزه علم و فناوری و فعالیتهای دانش بنیان در استان یزد متفاوت از سایر استانهاست که نشان از کار یک دهه گذشته فعالان این بخش در یزد است.

مفاهیم جدیدی باید برای دانش بنیان‌ها تعریف شود

سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:

مفاهیم جدیدی باید برای دانش بنیان‌ها تعریف شود

فیروز آبادی گفت: امروز باید بخشی از درآمدهای شرکتهای متقاضی دانش بنیان صرف بکارگیری دانش بنیان‌ها شود بنابراین لازم است مفاهیم جدیدی برای دانش بنیان‌ها تعریف کنیم.

اختراع فرمولاسیون دقیق و روش ساخت مواد نانوکامپوزیتی تثبیت عضو بیماران سرطانی در پرتودرمانی و ارتوپدی/رونمایی از قول خدمت به ملت و تعهد به شهدا

مدیرعامل شرکت دانش بنیان شهرهمراه صفه خبرداد:

اختراع فرمولاسیون دقیق و روش ساخت مواد نانوکامپوزیتی تثبیت عضو بیماران سرطانی در پرتودرمانی و ارتوپدی/رونمایی از قول خدمت به ملت و تعهد به شهدا

مدیر عامل شرکت دانش بنیان شهرهمراه صفه از موفقیت محققان این شرکت در طراحی و تولید یک محصول های‌تک (فناوری بالا) نانوکامپوزیتی «فرمولاسیون دقیق و روش ساخت مواد نانوکامپوزیتی تثبیت عضو بیماران سرطانی در پرتودرمانی و ارتوپدی» با قابلیت‌های فوق‌العاده مهم خبر داد که در راستای چشم‌انداز ده ساله دوم نانوفناوری کاربردی ایجاد شد، با این دستاورد محققان قول خدمت به ملت و تعهدشان به شهدا را رونمایی کردند.

تولید ۸۶۰۰ تن ماهیان خوراکی در سال ۱۴۰۰/نفوذ دانش و تکنولوژی در حوزه آبزی‌پروری پایین است

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان اعلام کرد:

تولید ۸۶۰۰ تن ماهیان خوراکی در سال ۱۴۰۰/نفوذ دانش و تکنولوژی در حوزه آبزی‌پروری پایین است

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، با اعلام این خبر که تولید ماهیان خوراکی استان اصفهان در سال ۱۴۰۰ بیش از ۸۶۰۰ تن بود، گفت: طی سی سال فعالیت نفوذ دانش و تکنولوژی به این حوزه پایین است که اگر بخواهیم در برنامه هفتم کار کنیم دانشگاه‌ها و مراکز علمی باید تحقیقات و نفوذ دانش را افزایش دهند.

رئیس سازمان آموزش فنی‌وحرفه

رئیس سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای خبر داد

پیوست مهارتی برای مشاغل دانش‌بنیان

رئیس سازمان آموزش فنی‌وحرفه از آموزش فارغ التحصیلان در حوزه IT و پیوست مهارتی برای مشاغل دانش بنیان خبر داد.

رسوخ علم و فناوری به حوزه کشاورزی امری راهگشا و موثر در افزایش بهره وری در این بخش

استاندار یزد مطرح کرد؛

رسوخ علم و فناوری به حوزه کشاورزی امری راهگشا و موثر در افزایش بهره وری است

فاطمی گفت: یزدی ها از گذشته مبتنی بر علم و فناوری و اقتضای زمان خود اقدام به ساخت سازه های ابتکاری و منحصر بفرد کرده و مسائل و چالش های موجود را از پیش رو بر می داشتند.

تفاهم نامه راه اندازی و راهبری دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی و منابع استان یزد

در نشست ستاد نوآوری، فناوری و اقتصاد دانش بنیان استان یزد منعقد شد؛

تفاهم نامه راه اندازی و راهبری دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی و منابع استان یزد

توافق نامه همکاری مشترک به منظور تاسیس، راه اندازی و راهبری دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی و منابع استان یزد در قالب پردیس فناوری و نوآوری بین طرفین توافق نامه منعقد شد.

هوشمندسازی کارخانجات و معادن باعث افزایش نرخ بهره وری می شوند

در نشست مرکز راهبردی پیشرفت و عدالت استان یزد مطرح شد؛

در استان یزد آمار کمی از بازگشت نخبگان یا نگه‌داشت آنان وجود دارد

دکتر رحمانی گفت: در استان یزد آمار کمی از بازگشت نخبگان یا نگه‌داشت آنان وجود دارد و نیاز است در برنامه‌های تحولی به این موضوع به طور جد پرداخته شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب