رئیس سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای خبر داد

پیوست مهارتی برای مشاغل دانش‌بنیان

رئیس سازمان آموزش فنی‌وحرفه از آموزش فارغ التحصیلان در حوزه IT و پیوست مهارتی برای مشاغل دانش بنیان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان گلستان، غلامحسین حسینی‌نیا، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای عصر امروز در بدو ورود به استان گلستان در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به شعار سال با همت شرکای اجتماعی خود در دانشگاه‌ها و پارک علم و فناوری و از طریق تمرکز به موضوع مهارت‌های دانش‌بنیان به موضوع مهارت‌آموزی اهتمام داریم.

حسینی‌نیا بیان کرد: در این راستا طرح «نخلستان» را برای فارغ التحصیلان دانشگاهی با تأکید بر صنعت IT و طرح «کهاد» را برای دانشجویان در نظر گرفتیم.

وی افزود:‌امید داریم با کمک پارک‌های علم و فناوری بحث پیوست مهارتی برای مشاغل دانش‌بنیان را پیگیری کنیم که پوشش خوبی مهارتی برای مشاغل آینده داشته باشیم و استان گلستان ظرفیت خوبی در این زمینه دارد و فعالیت‌هایی که در حوزه استارتاپ‌ها در این استان پیگیری می‌شود محفل خوبی برای تحقق این برنامه‌ها به‌شمار می‌رود.

این مقام مسئول بیان کرد: با بررسی‌هایی که ما انجام دادیم بیش از ۵۰۰ هزار فرصت شغلی در حوزه IT در کشور وجود دارد که می‌توانیم فارغ التحصیلات دانشگاهی را در این زمینه آموزش دهیم.

حسینی‌نیا بیان کرد: لذا در طرح نخلستان برای افزایش مهارت فارغ التحصیلان دانشگاهی اقدام کردیم و در این طرح آموزش‌های مبتنی بر IT برای فارغ التحصیلان دانشگاهی که در حال حاضر رشته دانشگاهی آن‌ها مورد تقاضای بازار نیست مد نظر قرار گرفته است.

گفتنی است در سفر دو روزه معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به گلستان نخستین آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد نوع الف کشاورزی در کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

خبرنگار:داود خاندوزی

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۰:۴۷

شناسه خبر: 102684

مطالب مرتبط :
کانون حمد ایرانیان ۱۴ بیماری صعب‌العلاج را پوشش می‌دهد/گذر همدلی را بزودی افتتاح می‌کنیم/برنامه کانون برای احداث اولین «هاسپیس» با فراخوان کمک و مشارکت مردم

مدیرعامل کانون حمایت و مراقبت از بیماران صعب العلاج ایرانیان؛

کانون حمد ایرانیان ۱۴ بیماری صعب‌العلاج را پوشش می‌دهد/گذر همدلی را بزودی افتتاح می‌کنیم/برنامه کانون برای احداث اولین «هاسپیس» تا آمادگی خیران و فراخوان کمک‌های بیشتر

دکتر علیرضا ایرج‌پور مدیرعامل کانون حمایت و مراقبت از بیماران صعب العلاج ایرانیان (کانون حمد ایرانیان)، با اعلام این خبر که کانون حمد ایرانیان ۱۴ بیماری صعب‌العلاج یا سخت درمان را پوشش می‌دهد و در محل کانون گذر همدلی را هم بزودی افتتاح می‌کنیم گفت: علاوه براین کانون برای احداث اولین «هاسپیس یا خانه حمد ایرانیان» در اصفهان برنامه‌ریزی کرده که خیران هم پای کارآمده‌اند و برای کمک‌ها و مشارکت بیشتر مردمی هم فراخوان خود را اعلام می‌داریم.

 برگزاری نشست هفتگی شرکت های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد

برگزاری نشست هفتگی شرکت های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد

در راستای توسعه اقتصاد دیجیتال و محصولات دانش بنیان ICT و همچنین آشنایی بیشتر با مسائل و نیازهای شرکت ها و تلاش برای رفع آنها در کنار هم افزایی و بهره مندی شرکت ها از دانش و تجربیات یکدیگر نشست هفتگی شرکت های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد در اداه کل ارتباطات و فناوری یزد برگزار شد.

ت

رئیس دانشگاه شهرکرد:

ضرورت تحول در دانشگاه شهرکرد/ مهارت آموزی کلید حل مشکلات

یاسر پیر علی رئیس دانشگاه شهرکرد گفت: برنامه های تحول آفرینی در دانشگاه شهرکرد صورت می گیرد، که لازم است در راستای همین تحول آفرینی مهارت آموزی نیز شکل گیرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب