در قرارگاه جهاد علمی گیلان مطرح شد:

تقویت شبکه مدیریت علمی در مراکز رشد گیلان

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان گیلان، گفت: شبکه مدیریت علمی در مراکز رشد باید تقویت شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان گیلان، سرهنگ سید جلیل قاسمی در جلسه قرارگاه جهاد علمی ناحیه رشت، اظهار کرد: تجربه مدیریت علمی در کشور ثابت کرده است که باید در این بخش توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی با اعلام اینکه شبکه مدیریت علمی در مراکز رشد گیلان باید تقویت شود، افزود: با استفاده از ظرفیت مراکزی که داریم باید قابلیت‌های این مراکز را ارتقا دهیم.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان گیلان، با اشاره به همکاری بسیار مناسب نخبگان با سازمان بسیج علمی، پژوهشی، گفت: از ظرفیت این نخبگان باید به صورت مناسب در جهت ارتقاء فعالیت‌های علمی استفاده شود.

وی خواستار توسعه همکاری مراکز رشد با مراکز دانشگاه و اساتید دانشگاه‌ها شد و افزود: در این مراکز باید تلاش کنیم که فاصله مراکز دانشگاه و مدیریت اجرایی به کمترین سطح برسد.

قاسمی با اشاره به برنامه‌های سازمان بسیج علمی برای توسعه و شناسایی استعدادها در نقاط دور این شهرستان، گفت: باید طرح استعداد یابی را در پایین ترین سطح در مراکز رشد پیگیری کنیم.

وی اضافه کرد: هر ساله باید روند تدوین برنامه‌ها نسبت به سال گذشته ارتقا پیدا کند و با نیاز روز جامعه و ارتقاء فعالیت های علمی همراه باشد.

مسئول بسیج علمی و پژوهشی استان گیلان، خاطر نشان کرد: برگزاری کلاس‌های فناورانه و تخصصی در دستور مسئولان مرکز رشد استان گیلان باید قرار گیرد و  از ظرفیت استعدادها و نخبگان برای برون رفت از مشکلات این استان استفاده شود.

وی با اشاره به برخی چالش‌های پیش رو در این استان، گفت: مشکلات این استان باید توسط نخبگان این منطقه بررسی و نسبت به رفع آن اقدام شود که برای این کار نیاز است که استعدادها شناسایی، پرورش و در صورت لزوم به آنها آموزش داده شود.

قاسمی خواستار تقویت شبکه مدیریتی علمی در سطح پایگاه‌های مقاومت استان گیلان شد و گفت: این شبکه در بلند مدت زمینه ساز رفع نیازهای علمی استان را فراهم می‌کند.

وی در پایان گفت: برای تقویت این شبکه نیاز به برنامه ریزی مدون کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت داریم و از هم اکنون باید برای استفاده از این ظرفیت برنامه مناسب را طراحی و تدوین کنیم.

انتهای پیام/

گفتگو از طاهره رضاپور

زمان انتشار: جمعه ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۹:۴۲

شناسه خبر: 102685

مطالب مرتبط :
۱

شایعه تا واقعیت چالش‌های نابودی خاک کشور

رسانه‌های معاند در حال تلاش برای سیاه نمایی از وضعیت چالش‌های زیست محیطی را در دستور کار قرار دادند که در کشور اقدامات خوبی برای حراست از خاک در حال انجام است.

۱

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی گیلان:

عملیاتی کردن بند دوم بیانه گام دوم انقلاب جدی گرفته شود

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان گیلان، گفت: طرح عملیاتی کردن بند دوم بیانه گام دوم انقلاب موضوعی است که در مراکز علمی باید جدی گرفته شود.

۱

با محوریت سازمان بسیج علمی و پژوهشی گیلان انجام شد

بررسی مشکلات تالاب گیلان در قرارگاه جهاد علمی گیلان

رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان گیلان، گفت: راهکارهای علمی و عملی مشکلات تالاب گیلان روی میز مسئولان و چهره‌های علمی قرار گرفته است.

​به دنبال شناسایی و تقویت شبکه مدیریت علمی در بسیج هستیم

مسئول بسیج علمی،پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی

​به دنبال شناسایی و تقویت شبکه مدیریت علمی در بسیج هستیم

فرخنده مسئول بسیج علمی،پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی گفت: در کارگروه بسیج علمی؛ به دنبال شناسایی وتقویت شبکه مدیریتی در بسیج هستیم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب