مدیر آموزش و پرورش کازرون در گفتگو با خبرگزاری علم و فناوری خبر داد:

بازگشایی مدارس و نواخته شدن زنگ مهر به صورت کاملا حضوری، پس از سه سال دوری دانش آموزان از محیط مدرسه

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش کازرون گفت: مهرماه امسال شاهد بازگشایی مدارس و نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت به صورت کاملا حضوری خواهیم بود.

امیرحسین جمشیدی، معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش کازرون در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در کازرون با اشاره به تعداد نیروی انسانی آموزش و پرورش بیان داشت: مشکل کمبود معلم که سال های پیش با آن مواجه بودیم، با همفکری معاونین آموزشی و همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان، حل گردیده و شروع سال تحصیلی، کلاسی بدون معلم نخواهیم داشت.

 

وی افزود: در بعضی از رشته های مقطع متوسطه، مازاد نیروی انسانی هست که در دیگر رشته ها و حتی در حوزه ابتدایی باید از ظرفیت آنها استفاده نمود.

 

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش کازرون تصریح کرد: طبق برنامه ریزی هایی که از خردادماه انجام گرفته بود، امورات لازم در خصوص ساماندهی سرویس مدارس به طور کامل انجام گرفت و اولیا برای تهیه سرویس، میتوانند  به شرکت های طرف قرارداد آموزش و پرورش مراجعه نمایند.

 

جمشیدی سپس به نوسازی مدارس اشاره کرد و گفت: مدارس بهار آزادی و فاطمه الزهرا (س) مرحوم نمازی فرد، تا قبل از شروع مهرماه مجهز می گردند و در روستا نیز در مدارس شهید قرخلو، شهید زالزاده، بحث آسفالت و زیرساخت های لازم در حال آماده سازی و پیگیری است و تا زمان شروع مدارس، این عملیات ها پایان می یابد.

 

وی ادامه داد: تعدادی از مدارس به صورت شیفت چرخشی هستند و تمام تلاش بر آن است مدارسی که نوسازی آنها در حال انجام است، زودتر به بهره بهرداری برسد و شاهد شیفت ثابت این مدارس باشیم.

 

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش کازرون عنوان کرد: در مهرماه، بازگشایی مدارس و نواختن زنگ مهر و مقاومت به صورت کاملا حضوری خواهیم داشت درحالی که طی سه سال گذشته بخاطر دوران همه گیری کرونا، بین دانش آموزان و مدرسه فاصله افتاده بود؛ اما امسال شاهد حضور دانش آموزان در مدارس از همان ابتدای سال تحصیلی هستیم.

 

جمشیدی با اشاره به بازگشایی مدارس و هفته گرامیداشت دفاع مقدس، تاکید کرد: مدارسی به عنوان میزبان نواختن زنگ مهر و مقاومت مشخص شده اند که با حضور مسئولان شهرستان، خانواده های شهدا و خیرین، پیشکسوتان تعلیم و تربیت و روسای پیشین مدیریت آموزش و پرورش شهرستان، زنگ مهر در این مدارس نواخته خواهد شد.

 

وی افزود: از نیروی انتظامی و اداره راهنمایی و رانندگی شهرستان و ناحیه مقاومت بسیج سپاه کازرون ، حوزه های شهری و روستایی و پایگاه های مقاومت بسیج تابعه که همواره در امر حفظ امنیت و آرامش اولیا و دانش آموزان پس از پایان ساعت مدرسه همکاری لازم را داشتند، کمال تشکر را دارم و امسال نیز جهت برقراری امنیت مدارس در طول سال تحصیلی، با آموزش و پرورش مساعدت لازم را خواهند داشت.

 

جمشیدی اظهار داشت با هماهنگی صورت گرفته با فرمانداری ویژه شهرستان کازرون مقرر گردید دستگاه های دولتی به ویژه شهرداری در قالب طرح مهر، به زیباسازی فضاهای شهر و مدارس توجه نماید و فعالیت هایی از قبیل گل کاری و ایجاد فضای سبز مدارس، رنگ آمیزی و خط کشی عابر پیاده جلوی مدارس، نصب تابلوهای ایمنی در مسیر مدارس و ... انجام گیرد.

 

وی در ادامه بر رعایت نکات بهداشتی مدارس و دانش آموزان برای مهرماه تاکید کرد و گفت: با هماهنگی صورت گرفته با شبکه بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی شهرستان کازرون مقرر گردیده است طرح جلوگیری از بیماری های واگیردار، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، صیانت از خانواده و جوان سازی جمعیت در مدارس پیگیری شود و در طول سال تحصیلی نیز توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان از مدارس در زمینه مسائل بهداشتی بازدید صورت پذیرد.

 

گفتگو از سبزواریان

انتهای پیام /

زمان انتشار: سه شنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۹:۵۱

شناسه خبر: 102705

مطالب مرتبط :
ی

دانش آموزان با فراگیری علوم مختلف، استقلال کشور را در مقابل استکبار جهانی قوی تر نمایند

مسئول نماینده ولی فقیه در سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام گفت : دانش آموزان بایدضمن توجه جدی به کسب علم و دانش و مبارزه با جهل و ستیز،در مقابل استکبار بایستند،پوزه استکبار جهانی را به خاک بمالند و استقلال کشور را در مقابل استکبار جهانی قویتر گردانند.

 دکتر مهدی کارگرفرد، بعنوان پراستنادترین نویسنده حوزه فیزیولوژی ورزشی و تندرستی ایران معرفی شد

بر اساس اطلاعات بیست سال اخیر (۲۰۲۱-۲۰۰۲) پایگاه وب‌آو‌ساینس؛

دکتر مهدی کارگرفرد، بعنوان پراستنادترین نویسنده حوزه فیزیولوژی ورزشی و تندرستی ایران معرفی شد

بر اساس اطلاعات بیست سال اخیر (۲۰۲۱-۲۰۰۲) پایگاه وب‌آو‌ساینس، دکتر مهدی کارگرفرد رییس دانشکده علوم ورزشی دانشگاه اصفهان با ۶۷۹ استناد (۴۷ مقاله) پراستنادترین نویسنده حوزه فیزیولوژی ورزشی و تندرستی ایران است.

تولید ۸۶۰۰ تن ماهیان خوراکی در سال ۱۴۰۰/نفوذ دانش و تکنولوژی در حوزه آبزی‌پروری پایین است

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان اعلام کرد:

تولید ۸۶۰۰ تن ماهیان خوراکی در سال ۱۴۰۰/نفوذ دانش و تکنولوژی در حوزه آبزی‌پروری پایین است

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، با اعلام این خبر که تولید ماهیان خوراکی استان اصفهان در سال ۱۴۰۰ بیش از ۸۶۰۰ تن بود، گفت: طی سی سال فعالیت نفوذ دانش و تکنولوژی به این حوزه پایین است که اگر بخواهیم در برنامه هفتم کار کنیم دانشگاه‌ها و مراکز علمی باید تحقیقات و نفوذ دانش را افزایش دهند.

للل

برگزاری نذر علمی ویژه کنکوری ها در کازرون

کارگاه مشاوره انتخاب رشته کنکور ویژه کنکوری های ۱۴۰۱ با عنوان نذرعلمی ویژه کنکوری ها در کازرون به همت مرکز رشد خلاقیت و نوآوری بسیج شهید پیرویان این شهرستان برگزار شد.

فارس آماده بازگشایی مدارس

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

فارس آماده بازگشایی مدارس

درحالیکه بسیاری از خانواده ها پس از این مدت که آموزش ها بصورت مجازی و آنلاین دنبال شده، از بازگشایی مدارس استقبال کرده‌اند، پژوهش‌های مختلفی در سراسر دنیا و کشورمان انجام شده و همه اینها ثابت کرده که هیچ چیزی جایگزین آموزش حضوری نمی‌شود و ادامه فرایند آموزش مجازی، لطمات جبران‌ناپذیری به بحث تربیت، آموزش و یادگیری دانش‌آموزان وارد خواهد کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب