توسط رئیس امور جذب و پذیرش شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان:

شرایط و مراحل جذب و پذیرش شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان اعلام شد/شتابدهنده‌ها از امسال پذیرش می‌شوند

رئیس امور جذب و پذیرش شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، با بیان این که این فرآیند پذیرش در شهرک در سه مقطع رشد مقدماتی، رشد و پارک علم و فناوری انجام می‌شود، اعلام کرد: شتابدهنده‌ها نیز از امسال در شهرک پذیرش می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، لیلا خدابنده، رئیس امور جذب و پذیرش شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، درباره روند پذیرش در شهرک با بیان این که این فرآیند در سه مقطع رشد مقدماتی، رشد و پارک علم و فناوری انجام می‌شود که شرایط ورود به هر کدام متفاوت است، اعلام کرد: شتابدهنده‌ها نیز از امسال در شهرک پذیرش می‌شوند.

 

وی افزود: برای ورود به مرکز رشد باید ایده نو، فناورانه و قابل تجاری‌سازی به همراه یک تیم دو نفره متخصص به صورت تمام وقت وجود داشته باشد. در این مرحله باید طرح توجیهی کسب‌وکار تدوین شده و یک مشاور متخصص در کنار تیم باشد. همچنین لازم است شرکت ثبت شده‌ای با کمتر از 3 سال سابقه وجود داشته باشد. در صورت پذیرش در این مرحله، شرکت 3 تا 5 سال فرصت دارد تا به مرحله ورود به پارک علم و فناوری برسد.

 

رئیس امور جذب و پذیرش شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان گفت: در صورتی که در یکی از شرایط رشد ضعف وجود داشته باشد، تیم باید وارد مرحله رشد مقدماتی شود. در این مرحله تیم می‌تواند از یک نفر به صورت تمام وقت به همراه دو نفر به صورت پاره وقت و یک مشاور تشکیل شده باشد. در صورت پذیرش در این مرحله، 6 ماه به تیم زمان داده می‌شود که به استانداردهای پذیرش در مرحله رشد دست یابد. 

 

خدابنده اضافه کرد: در مرحله پذیرش در پارک علم و فناوری، باید شرکت ثبت شده با حداقل 3 سال سابقه و تجربه تجاری‌سازی فعالیت‌های فناورانه وجود داشته باشد که فروش سال گذشته آن معادل سقف معاملات متوسط (یک میلیارد تومان برای سال 1401) باشد. این شرکت باید حداقل از وجود 6 نیروی متخصص بیمه شده به صورت هم‌زمان بهره ببرد.

 

وی خاطرنشان کرد: الزامی به گذراندن یک مرحله برای ورود به مرحله دیگر وجود ندارد. برای مثال ممکن است یک شرکت در مرکز رشد شهرک، شرکت نکرده باشد اما شرایط ورود به پارک علم و فناوری را داشته باشد و بنابراین به پارک وارد شود. البته باید توجه داشت شرکت‌هایی که از ابتدا در شهرک مستقر باشند، می‌توانند از مزیت تسهیل در شرایط ابتدایی بهره‌مند شوند.

 

رئیس امور جذب و پذیرش شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان گفت: در سال جاری با تأسیس پارک تخصصی فناوری‌های فرهنگی، نرم و صنایع خلاق، زمینه برای جذب شرکت‌های فناور در حوزه مدیریت و علوم انسانی در شهرک فراهم شده و شرکت‌هایی که دستاوردهای نوآورانه‌ای در این زمینه دارند، می‌توانند برای پذیرش اقدام کنند. همچنین شتابدهنده‌ها نیز از امسال در شهرک پذیرش می‌شوند.

 

خدابنده با بیان اینکه پذیرش در مرحله پارک به سه حالت انجام می‌شود، اظهار کرد: اجاره فضای کار، خرید زمین و ساخت محل کار و عضویت به صورت غیر مستقر در پارک سه حالت پذیرش شرکت در پارک را تشکیل می‌دهد. البته باید توجه داشت اختصاص زمین به شرکت پس از ارزیابی یک‌ساله شهرک از شرکت انجام می‌شود. به علاوه شرکتی که در شهرک مستقر نباشد نمی‌تواند از مزایای مجوز فناوری و معافیت مالیاتی استفاده کند.

 

وی تصریح کرد: علاوه بر موارد فوق، تنها شرکت‌هایی می‌توانند از امکان عضویت غیرمستقر در پارک‌های علم و فناوری استفاده کنند که حداقل 2 یا 3 سال سابقه حضور در یک پارک یا مرکز رشد داشته و یا دانش‌بنیان باشند. به علاوه شرکت‌هایی که در شهرستان‌هایی بدون پارک یا مرکز رشد حضور داشته باشند نیز می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

 

رئیس امور جذب و پذیرش شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان درباره فرآیند پذیرش نیز گفت: در ابتدا شرکت به ما مراجعه می‌کند و پس از تعیین سطح، فرآیند درخواست پذیرش در شهرک علمی و تحقیقاتی به صورت تمام الکترونیکی و از طریق سامانه «همدار» آغاز می‌شود. پس از ثبت‌نام اولیه و تکمیل مدارک، جلسه مصاحبه با حضور داوران عمومی و تخصصی برای شرکت برگزار و بعد از ارائه نظر داوری، درباره پذیرش یا عدم پذیرش شرکت در شورای پذیرش تصمیم‌گیری می‌شود.

 

وی گفت: اگر شرکتی به نحوه پذیرش اعتراض داشته باشد، می‌تواند ظرف مدت 15 روز به صورت کتبی اعتراض خود را اعلام کند.

 

متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای تصویری عضویت در سایت شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مراجعه کنند.

 

 انتهای پیام/

معصومه صادقی

منبع: روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

زمان انتشار: سه شنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۷:۱۴

شناسه خبر: 102707

مطالب مرتبط :
روز جهانی قلب- از صمیم قلب همدل باشیم

در نشست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به مناسبت روز جهانی قلب:

اصفهان درگیر افزایش شیوع عوامل موثر در بیماری‌های قلبی و عروقی شده است/بیماران «زمان طلایی» را از دست ندهند

در نشست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به مناسبت روز جهانی قلب با اعلام این که در طی چهار سال شیوع پرفشاری خون و اختلالات چربی خون بعنوان عوامل موثر بیماری های قلبی عروقی در جمعیت اصفهان افزایش بالایی داشته ‌است، تاکید شد: بیماران به محض علائم قلبی و عروقی «زمان طلایی» را از دست ندهند و سریعا از طریق اورژانس به بیمارستان مراجعه نمایند. امسال شعار فدراسیون جهانی قلب «از صمیم قلب همدل باشیم» است و سه شعار ذیل آن برای تعالی انسانیت است.

چهار مقاله از اعضای هیات علمی دانشگاه اصفهان به عنوان مقاله داغ در پایگاه وب‌آو‌ساینس معرفی شدند

معرفی چهار مقاله از اعضای هیات علمی دانشگاه اصفهان به عنوان مقاله داغ در پایگاه وب‌آو‌ساینس

چهار مقاله از اعضای هیات علمی دانشگاه اصفهان به عنوان مقاله داغ در پایگاه وب‌آو‌ساینس معرفی شدند.

اختراع فرمولاسیون دقیق و روش ساخت مواد نانوکامپوزیتی تثبیت عضو بیماران سرطانی در پرتودرمانی و ارتوپدی/رونمایی از قول خدمت به ملت و تعهد به شهدا

مدیرعامل شرکت دانش بنیان شهرهمراه صفه خبرداد:

اختراع فرمولاسیون دقیق و روش ساخت مواد نانوکامپوزیتی تثبیت عضو بیماران سرطانی در پرتودرمانی و ارتوپدی/رونمایی از قول خدمت به ملت و تعهد به شهدا

مدیر عامل شرکت دانش بنیان شهرهمراه صفه از موفقیت محققان این شرکت در طراحی و تولید یک محصول های‌تک (فناوری بالا) نانوکامپوزیتی «فرمولاسیون دقیق و روش ساخت مواد نانوکامپوزیتی تثبیت عضو بیماران سرطانی در پرتودرمانی و ارتوپدی» با قابلیت‌های فوق‌العاده مهم خبر داد که در راستای چشم‌انداز ده ساله دوم نانوفناوری کاربردی ایجاد شد، با این دستاورد محققان قول خدمت به ملت و تعهدشان به شهدا را رونمایی کردند.

چالش‌ها و نیازهای صنعت حوله‌بافی خمینی‌شهر شناسایی و احصا شد/دستگاه‌های جدید ظرفیت تولید را چند برابر می‌کند

توسط شرکت دانش‌بنیان سنجش و دانش آیریک در راستای تحقق شعار سال انجام شد؛

چالش‌ها و نیازهای صنعت حوله‌بافی خمینی‌شهر شناسایی و احصا شد/دستگاه‌های جدید ظرفیت تولید را چند برابر می‌کند

مدیر عامل شرکت دانش بنیان سنجش با تصریح این که در راستای تحقق شعار سال چالش‌ها و نیاز‌های صنعت حوله بافی خمینی شهر شناسایی و احصا شد، گفت: با نگاه حل مسئله بازدید نماینده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نماینده ماشین سازی ایران از بخش‌‌های مختلف انجام گرفت و لیست تجهیزات مورد نیاز برای بررسی لیزینگ ارائه شد با ماشین‌آلات به روز ظرفیت تولید تا چند برابر افزایش می‌یابد که صادرات به چند کشور هم در دست پیگیری است.

همایش جایگاه علم و فناوری در دوران دفاع مقدس برگزار می‌شود

با همکاری سازمان بسیج اساتید استان اصفهان؛

همایش جایگاه علم و فناوری در دوران دفاع مقدس برگزار می‌شود

همایش جایگاه علم و فناوری در دوران دفاع مقدس به همت پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان (خوراسگان)، سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و بسیج اساتید استان اصفهان برگزار می‌شود.

 دکتر مهدی کارگرفرد، بعنوان پراستنادترین نویسنده حوزه فیزیولوژی ورزشی و تندرستی ایران معرفی شد

بر اساس اطلاعات بیست سال اخیر (۲۰۲۱-۲۰۰۲) پایگاه وب‌آو‌ساینس؛

دکتر مهدی کارگرفرد، بعنوان پراستنادترین نویسنده حوزه فیزیولوژی ورزشی و تندرستی ایران معرفی شد

بر اساس اطلاعات بیست سال اخیر (۲۰۲۱-۲۰۰۲) پایگاه وب‌آو‌ساینس، دکتر مهدی کارگرفرد رییس دانشکده علوم ورزشی دانشگاه اصفهان با ۶۷۹ استناد (۴۷ مقاله) پراستنادترین نویسنده حوزه فیزیولوژی ورزشی و تندرستی ایران است.

تولید ۸۶۰۰ تن ماهیان خوراکی در سال ۱۴۰۰/نفوذ دانش و تکنولوژی در حوزه آبزی‌پروری پایین است

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان اعلام کرد:

تولید ۸۶۰۰ تن ماهیان خوراکی در سال ۱۴۰۰/نفوذ دانش و تکنولوژی در حوزه آبزی‌پروری پایین است

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، با اعلام این خبر که تولید ماهیان خوراکی استان اصفهان در سال ۱۴۰۰ بیش از ۸۶۰۰ تن بود، گفت: طی سی سال فعالیت نفوذ دانش و تکنولوژی به این حوزه پایین است که اگر بخواهیم در برنامه هفتم کار کنیم دانشگاه‌ها و مراکز علمی باید تحقیقات و نفوذ دانش را افزایش دهند.

 نداشتن موقعیت امدادخواه مشکل اصلی اورژانس است/رشته کارشناسی پیوسته فوریت‌های پزشکی در سه دانشگاه از سال آینده/ رونمایی از هفت دستگاه موتور لانس با یک اتوبوس آمبولانس

توسط ریاست اورژانس دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان مطرح شد:

مشکل اورژانس اصفهان نداشتن موقعیت امدادخواه و کمبود نیرو/راه اندازی رشته فوریت‌ پزشکی در سه دانشگاه/اورژانس اصفهان از موتورلانس رونمایی کرد

رئیس اورژانس دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان با تصریح این که نداشتن موقعیت امدادخواه مشکل اصلی اورژانس است و رایزنی با سازمان‌ها هم هنوز موفق نبوده، گفت: در بحث نیروی تکنسین هم کمبود داریم چون رشته کارشناسی پیوسته فوریت‌های پزشکی در استان نبوده اما پیگیری و مجوز گرفته شده در سه دانشگاه از سال آینده این رشته دانشجو می‌گیرد. در ادامه نشست آیین رونمایی از هفت کد موتور لانس با یک اتوبوس آمبولانس انجام شد.

حمایت از طرح‌های خلاقانه در مرکز نوآوری پارک علم و فناوری یزد

معاون نوآوری و فناوری پارک علم و فناوری یزد خبر داد؛

حمایت از طرح‌های خلاقانه در مرکز نوآوری پارک علم و فناوری یزد

حسینی بغداد آبادی گفت: از ایده های خلاقانه پذیرش شده در مرکز نوآوری پارک علم و فناوری یزد به صورت صددرصدی حمایت می شود.

 دانشگاه آزاد اصفهان میزبان بیش از ۱۰ هزار داوطلب آزمون نظام مهندسی

لطیفی خبر داد:

دانشگاه آزاد اصفهان میزبان بیش از ۱۰ هزار داوطلب آزمون نظام مهندسی

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان از آغاز رقابت بیش از ۱۰ هزار داوطلب شرکت در آزمون ورود به حرفه مهندسان سال ۱۴۰۱در این واحد دانشگاهی خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب