مدیرعامل شرکت دانش بنیان شهرهمراه صفه خبرداد:

اختراع فرمولاسیون دقیق و روش ساخت مواد نانوکامپوزیتی تثبیت عضو بیماران سرطانی در پرتودرمانی و ارتوپدی/رونمایی از قول خدمت به ملت و تعهد به شهدا

مدیر عامل شرکت دانش بنیان شهرهمراه صفه از موفقیت محققان این شرکت در طراحی و تولید یک محصول های‌تک (فناوری بالا) نانوکامپوزیتی «فرمولاسیون دقیق و روش ساخت مواد نانوکامپوزیتی تثبیت عضو بیماران سرطانی در پرتودرمانی و ارتوپدی» با قابلیت‌های فوق‌العاده مهم خبر داد که در راستای چشم‌انداز ده ساله دوم نانوفناوری کاربردی ایجاد شد، با این دستاورد محققان قول خدمت به ملت و تعهدشان به شهدا را رونمایی کردند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، مهندس حسین کاروان مدیر عامل شرکت دانش بنیان شهرهمراه صفه از موفقیت محققان این شرکت در طراحی و تولید یک محصول های‌تک (فناوری بالا) نانوکامپوزیتی «فرمولاسیون دقیق و روش ساخت مواد نانوکامپوزیتی تثبیت عضو بیماران سرطانی در پرتودرمانی و ارتوپدی» با قابلیت‌های فوق‌العاده مهم خبر داد که در راستای چشم‌انداز ده ساله دوم نانوفناوری کاربردی ایجاد شد، با این دستاورد محققان قول خدمت به ملت و تعهدشان به شهدا را رونمایی کردند.

 

 

مهندس حسین کاروان مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان شهرهمراه صفه در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری با بیان این که پژوهش‌های راهبردی محصول محور در حوزه پزشکی و درمان یکی از موضوعات بسیار پراهمیت در جوامع پیشرفته امروز است، گفت: در کشور عزیزمان ایران نیز پرداختن به بخش سلامت و پزشکی و درمان ضرورتی اولویت‌دار است و در این نگاه اساس و مبنای کار علوم پیشرفته پزشکی، دسترسی به تجهیزات و ابزارهای به روز و های‌تک است که در عین توجیه اقتصادی قابل دسترس برای همگان بودن پیش‌نیاز این رویکرد است.

 

وی ادامه داد: بر مبنای همین رویکرد و با نگاه حل مسئله بود که مسیر حرکت خود را لبه‌های تکنولوژی تعریف نموده و برای طی این مسیر که انتهایی برای آن متصور نیستیم و معتقدیم، ایمان، خودباوری، توان، تلاش و تخصص مبنا و اساس این حرکت است و هر روز باید برآن افزود شرکتی تحت عنوان «شهر همراه صفه» در سال 1392 تاسیس کردیم.

 

مهندس حسین کاروان ادامه داد: محققان نخبه شرکت «شهر همراه صفه» با همان نگاه بلندی که داشتند، کسب موفقیت خودشان را با دستیابی به دستاوردهای ارزشمند در سطوح مختلف فناوری ادامه داده و ثابت کرده‌اند این دستاوردها آغازی برای گام‌های بلندتر است.

 

دستیابی به فرمولاسیون دقیق و روش ساخت مواد نانوکامپوزیتی تثبیت عضو بیماران سرطانی در پرتودرمانی و ارتوپدی

 

مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان شهرهمراه صفه، با تصریح این که اساس فعالیت این شرکت بر پایه فناوری‌های بین رشته‌ای در حوزه‌های کاربردی در علوم مهندسی مواد پیشرفته، پلیمر و نانوفناوری بویژه با قابلیت کاربرد در بخش‌‌های پزشکی و درمانی است، اعلام کرد: در یک تلاش چند ساله محققان شرکت دانش بنیان شهر همراه صفه یک محصول فوق العاده هایتک «فرمولاسیون دقیق و روش ساخت مواد نانوکامپوزیتی تثبیت عضو بیماران سرطانی در پرتودرمانی و ارتوپدی» را طراحی و موفق به ساخت و تولید آن شدند این محصول در سال 1400 موفق به اخذ تائیدیه دانش‌بنیان شده است.

.

مهندس حسین کاروان، اظهار کرد: این محصول ارزشمند حاصل تلاش‌های شبانه‌روزی گروه محققین این مجموعه دانش‌بنیان است که حتی در دوران کرونا نه این که تعطیلی در کارمان نبود بلکه شبانه‌‌روزکار و تلاش کردیم.

 

فناوری ساخت مواد جایگزین گچ در ارتوپدی

 

این دانش آموخته مهندسی مواد دانشگاه صنعتی اصفهان، تصریح کرد: مواد جایگزین گچ در ارتوپدی به عنوان یک قطعه تثبیت کننده یکی از دستاوردهای اخیر و ثبت شده این شرکت دانش‌بنیان بود که در کاربرد دیگر برای پرتودرمانی دقیق عضو تحت درمان بیماران تحت پرتو مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

 

فرمولاسیون ترکیبات؛ قابلیت کاربردی در حیطه‌های متعدد دارد

 

مهندس حسین کاروان، با بیان این که لازمه ساخت این محصول دستیابی به چندین روش و محصول هایتک بود، گفت: موفقیت در دستیابی به فرمولاسیون نیز ترکیبات یک دستاورد فوق العاد ارزشمند است و می‌تواند کاربردهای دیگر آن را در دنیای پلیمر و کامپوزیت با کاربردهای جذاب و فناورانه در خودروهای فعلی و یا نسل آینده هوشمند، تهیه نخ‌های بخیه، ساخت ایمپلنت‌های درون‌تنی و زیستی و حتی اسباب بازی‌های آموزشی نسل جدید برجسته سازد.

 

 

ایده اولیه محصول با بهره‌گیری از علوم پلیمر و نانوفناوری بر اساس نیاز بیماران شکل گرفت

 

مهدی کاروان دانش آموخته مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی اصفهان، صنعتی امیرکبیر و موسسه فناوری جورجیا ( جورجیا تک) ایالات متحده نیز در ادامه اظهار کرد: ایده اولیه محصول با بهره‌گیری از علوم پلیمر و نانوفناوری بر اساس نیاز بیماران شکل گرفت و با اعمال نوآوری‌ها در بسیاری از جنبه‌ها نظیر شرایط عملکردی و آسایش بیماران، و با تلاش محققان شرکت شهر همراه صفه یک محصولی حاصل شد که با داشتن قابلیت‌هایی فوق‌العاده ارزشمند برتری‌های متعدد نسبت به نمونه‌های خارجی آن دارد.

 

محصولی که در ایران موفق به اختراع آن شدیم سیکل استفاده زیادی دارد

 

مهندس حسین کاروان با بیان این که امریکا در مقام اول دارنده این فناوری است و سپس چین و ژاپن قرار دارند، گفت: محصول چینی با چندبار مصرف خواص خود را از دست می‌دهد، اما محصولی که در ایران موفق به اختراع آن شدیم سیکل استفاده زیادی دارد.

 

محصولی که در ایران موفق به اختراع آن شدیم قابلیت بازیابی دارد

 

وی افزود: در بحث ارتوپدی و شکستگی‌ها گچ‌های معمول سنگین هستند و قابل بازیافت نیستند همچنین قابل ریکاروی و بازیابی هم نیستند یعنی برای وضو یا حمام نمی‌توان با گچ‌های رایج ریکاوری و بازیابی داشته باشیم اما با این دستاورد خود بیمار یا پزشک تحت مراقبت این قابلیت برایش فراهم است.

 

یک قابلیت مهم نانوکامپوزیت تثبیت عضو،  شخصی‌سازی است

 

این دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی اصفهان، با اشاره به این که صرف نظر از جلوگیری از خروج ارز و یا واردات غیر ممکن آن در کنار حذف تحمیل هزینه‌های گزاف به بیماران، این محصول، قابلیت شخصی‌سازی بر اساس خواص مکانیکی و هندسی خود داشته که می‌تواند برای کودکان تا بزرگسالان طراحی ویژه خود را با توصیه پزشک داشته باشد.

 

 

بیمار و پزشک قدرت عمل در انتخاب خواص مناسب با توجه به شرایط را دارند

 

مهندس حسین کاروان، اظهار کرد: مانند هر محصول با دسترسی به دانش فنی آن، به دلیل دستیابی به فرمولاسیون و روش ساخت این قطعات پلیمری، می‌توان در صورت ضرورت و یا صلاحدید پزشک، دامنه‌ای از خواص متفاوت را داشته در صورتی‌که نمونه‌های خارجی آن تنها در ابعاد و خواص یکسان و محدود بطور وارداتی بوده که نه تنها در برابر استقلال فناوری کشور در حوزه‌های پزشکی عمل کرده بلکه بیمار و پزشک قدرت عمل در انتخاب خواص مناسب با شرایط بیمار را نداشتند.

 

این محصول جلسات پرتو درمانی با دوز یکسان را ممکن ساخت

 

 وی برخی از قابلیت‌های دیگر این محصول در بحث پرتودرمانی را مقدار دوز متناسب با تجویز پزشک و در محل دقیق همچنین جلوگیری از تابش اشعه به محل غیر ضرور عنوان کرد و  افزود: دوره‌های پرتو درمانی بیماران طبق تجویز پزشکان از چند جلسه تا ده جلسه و بیشتر است، با این دستاورد خیال پزشک از جهت دوز تجویزی راحت خواهد شد یعنی پرتو درمانی عضو تحت پرتو در همه جلسات با دوز یکسان انجام می‌شود. 

 

جراحی رباتیک، چشم انداز مهم این محصول است

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، مهدی کاروان، اظهار کرد: همچنین در امر رباتیک و جراحی از راه دور  (پدیده‌های بدیع و  نوظهور )برای جلوگیری از غافلگیری فناوری جایی‌که علوم پزشکی و مهندسی دست به دست هم می‌دهند اینجا تجلی و ظهورش تحقق می‌یابد.

 

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی اصفهان، توضیح داد: آنجایی که قرار است با کمک ربات عضوی از بیمار را جراحی کنیم، بویژه اعضای حساسی مثل جمجمه و مغز بیمار باید در وضعیت ثابتی باشد، این که کوچکترین خطای ربات جراحی به خاطر موقعیت اندام تحت جراحی یک فاجعه جبران ناپذیر را برجای خواهد گذاشت قابل انکار نیست، اما این دستاورد عضو تحت جراحی را تحت کنترل پزشک قرار داده با اطمینان جراحی از راه دور انجام خواهد شد.

 

وی بیان داشت: در کنار دقت جهت عملکرد ربات دقت عملکرد بیمار هم مهم است یعنی موقعیتی که قرار است جراحی شود چشم انداز این دستاورد است که بزودی با توجه به پیشرفت هوش مصنوعی، علوم رباتیک و نیاز به جراحی از راه دور کنترل موقعیت بیمار اهمیت آن کمتر از خود جراحی رباتیک نیست.

 

افتخار این  محصول رسوخ در دنیای مواد پیشرفته است

این دانش آموخته مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان و امیر کبیر اعلام کرد:  افتخار این  محصول دانش‌بنیان رسوخ در دنیای مواد پیشرفته است که می‌تواند گامی بزرگ در راستای گام‌های فناوری کشور باشد و با اجرای دیگر طرح‌های موفق در حوزه‌های نانوفناوری بتواند در راستای رفاه جامعه خدمتی ارزشمند ارائه نماید.

 

این اختراع در راستای چشم‌انداز ده ساله دوم نانوفناوری کاربردی ایجاد شد

 

مهندس حسین کاروان مدیرعامل شرکت دانش بنیان شهرهمراه صفه، خاطرنشان کرد: این محصول با پشتوانه تحقیق و توسعه چند ساله در راستای چشم انداز ده ساله دوم نانوفناوری کاربردی با حوزه‌های تخصصی افراد نظیر نانوفناوری بوده و اخیراً ثبت اختراع اداره مالکیت معنوی شده و دارای چندین اظهارنامه مستقیم و غیرمستقیم دیگر تحت بررسی در اداره مالکیت معنوی قرار دارد.

 

 

وی افزود: همچنین محوریت این محصولات ارائه جلوه‌های دیگر مورد نیاز بیماران مانند شفافیت مواد ارتوپدی، کاهش دماهای کاری آن توسط پزشک و پرستار و یا بیمار و یا سبک‌سازی می‌باشد.

 

توسعه محصول با قابلیت تخریب‌پذیری مواد در راستای فناوری‌های سبز وحذف مواد نفتی

 

حسین کاروان افزود: اکنون یکی از موضوعات کلیدی این دستاورد دانش‌بنیان توسعه محصولات ارتوپدی با قابلیت تخریب‌پذیری مواد به محیط زیست در راستای فناوری‌های سبز، حذف مواد نفتی و کمک به محیط زیست کشور است.

 

تولید این محصول دستخوش محدودیت‌های تحریمی نخواهد بود

 

مهندس حسین کاروان در خصوص این سوال که آیا مسیر تولید این محصول در کشور هموار است و از نظر تامین مواد اولیه مشکلی نخواهیم داشت، خاطرنشان کرد: خوشبختانه دانش و توانایی تولید عمده مواد اولیه مورد استفاده در این محصول در ایران وجود دارد بنابراین تولید محصول ما دستخوش محدودیت‌های تحریمی نخواهد بود. تولید محصول نسبت به نمونه مشابه خارجی اقتصادی‌تر است و در صورت تولید رویکرد صادراتی آن هم در سیاست‌های پیش‌رو قرار خواهیم داد.

 

الگو بودن و ترسیم مسیر روشن از دانش آموختگانی‌که به کشور باز‌می‌گردند

 

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان شهر همراه صفه در ادامه با بیان این که دکتر مهدی کاروان عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی اصفهان مجری فعالیت‌های تحقیق و توسعه این محصول دانش‌بنیان؛ دانش آموخته خارج از کشور است که با اجرای ایده‌های محصول محور در زمینه‌های پلیمری در کنار این مجموعه فعالیت داشته است، اظهار کرد: دستیابی به این تکنولوژی نه تنها افقی روشن پیش روی شرکت دانش‌بنیان شهر همراه صفه گشوده شد، بلکه این موفقیت را دستاوردی ارزشمند و افقی روشن برای کشورمان عزیزمان جمهوری اسلامی ایران می‌دانم.

 

 

مهندس حسین کاروان ادامه داد: همچنین این دستاورد ترسیم مسیر روشن از دانش آموختگانی نیز هست که در بهترین دانشگاه‌های کشورهای پیشرفته دنیا تحصیل کرده اما بازگشت به کشور را ترجیح دادند بعنوان الگویی باعث دلگرمی آحاد جامعه و دانشجویان شده‌ هم در جایگاه استاد دانشگاه جوانان این مرز و بوم را با دانش خود بهره‌مند ساخته هم در مسیر تبدیل دانش به محصول همراه‌شان بوده و راه حل مشکلات صنعت و جامعه را به آنها نشان می‌دهند، علاوه بر این در توسعه آزمایشگاه‌های پیشرفته در علوم جدید، همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان و ایجاد بسترهای اشتغال و کارآفرینی یک عامل محرک برای پیشرفت سریع کشور هستند.

 

مهندس حسین کاروان سپس با بیان این که تعریف نوآوری در دنیای امروز یعنی ایده‌ای که تبدیل به محصول شود و مشتری داشته باشد، از ارکان مهم موفقیت کسب و کارها در دنیای امروز را نیز سرعت تولید یا خدمات دانست و تصریح کرد: با سرعتی که در تحقیق و توسعه داشتیم و دسترسی به تجهیزات با زمان نسبتا کمی توانستیم دستیابی به یک محصول های‌تک کاربردی در حوزه پزشکی و درمان را برای کشور محقق سازیم. در اینجا بعنوان کلام پایانی بر خود لازم می‌دانیم از آقای دکتر مهدی کاروان که در مسیر دستیابی به این محصول محققان شرکت دانش بنیان شهر همراه صفه را کمک و راهنمایی کردند تشکر و قدردانی نماییم.

 

قول خدمت به ملت و تعهد به شهدا رونمایی شد

 

دکتر مهدی کاروان نیز در پایان ضمن آرزوی موفقیت و توفیق روز افزون برای همه دانشجویان و محققان فعال در حوزه دانش بنیان کشورمان و تاکید بر این که اینها رسالتی است که برعهده ما گذاشته شده باید عمل کنیم و منتی نیست،گفت: البته که قبل از رفتن به خارج از کشور هم قول خدمت به بشریت و بویژه ملت عزیزمان را داده بودم هم کنار گلستان شهدای اصفهان تعهد دادم برای خدمت به ملتم و وفاداری به شهدا؛ الان نیز خوشحالم که در این ایام معنوی اربعین حسینی خدمتی کوچک را برای مردم اطلاع رسانی می‌کنم. در واقع باید بگوییم دکتر مهدی کاروان قول خدمت به ملت و تعهدش به شهدا را رونمایی کرد.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۲:۴۳

شناسه خبر: 102720

مطالب مرتبط :
برگزاری همایش بین‌المللی‌سازی آموزش عالی علوم پزشکی در اصفهان

مدیر توسعه آموزش بین‌الملل معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبرداد:

برگزاری همایش بین‌المللی‌سازی آموزش عالی علوم پزشکی در اصفهان

مدیر توسعه آموزش بین‌الملل معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: همایش "بین‌المللی‌سازی آموزش عالی علوم پزشکی" از روز سه شنبه ۲۹ شهریورماه، به مدت دو روز ویژه دانشگاه‌های قطب ۷ کشور شامل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، شهرکرد، یزد و کاشان برگزار می‌شود.

معاونت بسیج علمی، پژوهشی و فناوری ناحیه نطنز اولین نمایشگاه دست‌سازه‌های رباتیک را برگزار می‌کند

به مناسبت هفته دفاع مقدس؛

معاونت بسیج علمی، پژوهشی و فناوری ناحیه نطنز اولین نمایشگاه دست‌سازه‌های رباتیک را برگزار می‌کند

معاونت بسیج علمی، پژوهشی و فناوری ناحیه نطنز اولین نمایشگاه دست‌سازه‌های رباتیک را به مناسبت هفته دفاع مقدس و با همکاری کمیته ورزش‌های الکترونیک بادرود برگزار می‌کند.

چالش‌ها و نیازهای صنعت حوله‌بافی خمینی‌شهر شناسایی و احصا شد/دستگاه‌های جدید ظرفیت تولید را چند برابر می‌کند

توسط شرکت دانش‌بنیان سنجش و دانش آیریک در راستای تحقق شعار سال انجام شد؛

چالش‌ها و نیازهای صنعت حوله‌بافی خمینی‌شهر شناسایی و احصا شد/دستگاه‌های جدید ظرفیت تولید را چند برابر می‌کند

مدیر عامل شرکت دانش بنیان سنجش با تصریح این که در راستای تحقق شعار سال چالش‌ها و نیاز‌های صنعت حوله بافی خمینی شهر شناسایی و احصا شد، گفت: با نگاه حل مسئله بازدید نماینده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نماینده ماشین سازی ایران از بخش‌‌های مختلف انجام گرفت و لیست تجهیزات مورد نیاز برای بررسی لیزینگ ارائه شد با ماشین‌آلات به روز ظرفیت تولید تا چند برابر افزایش می‌یابد که صادرات به چند کشور هم در دست پیگیری است.

همایش جایگاه علم و فناوری در دوران دفاع مقدس برگزار می‌شود

با همکاری سازمان بسیج اساتید استان اصفهان؛

همایش جایگاه علم و فناوری در دوران دفاع مقدس برگزار می‌شود

همایش جایگاه علم و فناوری در دوران دفاع مقدس به همت پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان (خوراسگان)، سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و بسیج اساتید استان اصفهان برگزار می‌شود.

 دکتر مهدی کارگرفرد، بعنوان پراستنادترین نویسنده حوزه فیزیولوژی ورزشی و تندرستی ایران معرفی شد

بر اساس اطلاعات بیست سال اخیر (۲۰۲۱-۲۰۰۲) پایگاه وب‌آو‌ساینس؛

دکتر مهدی کارگرفرد، بعنوان پراستنادترین نویسنده حوزه فیزیولوژی ورزشی و تندرستی ایران معرفی شد

بر اساس اطلاعات بیست سال اخیر (۲۰۲۱-۲۰۰۲) پایگاه وب‌آو‌ساینس، دکتر مهدی کارگرفرد رییس دانشکده علوم ورزشی دانشگاه اصفهان با ۶۷۹ استناد (۴۷ مقاله) پراستنادترین نویسنده حوزه فیزیولوژی ورزشی و تندرستی ایران است.

تولید ۸۶۰۰ تن ماهیان خوراکی در سال ۱۴۰۰/نفوذ دانش و تکنولوژی در حوزه آبزی‌پروری پایین است

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان اعلام کرد:

تولید ۸۶۰۰ تن ماهیان خوراکی در سال ۱۴۰۰/نفوذ دانش و تکنولوژی در حوزه آبزی‌پروری پایین است

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، با اعلام این خبر که تولید ماهیان خوراکی استان اصفهان در سال ۱۴۰۰ بیش از ۸۶۰۰ تن بود، گفت: طی سی سال فعالیت نفوذ دانش و تکنولوژی به این حوزه پایین است که اگر بخواهیم در برنامه هفتم کار کنیم دانشگاه‌ها و مراکز علمی باید تحقیقات و نفوذ دانش را افزایش دهند.

 نداشتن موقعیت امدادخواه مشکل اصلی اورژانس است/رشته کارشناسی پیوسته فوریت‌های پزشکی در سه دانشگاه از سال آینده/ رونمایی از هفت دستگاه موتور لانس با یک اتوبوس آمبولانس

توسط ریاست اورژانس دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان مطرح شد:

مشکل اورژانس اصفهان نداشتن موقعیت امدادخواه و کمبود نیرو/راه اندازی رشته فوریت‌ پزشکی در سه دانشگاه/اورژانس اصفهان از موتورلانس رونمایی کرد

رئیس اورژانس دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان با تصریح این که نداشتن موقعیت امدادخواه مشکل اصلی اورژانس است و رایزنی با سازمان‌ها هم هنوز موفق نبوده، گفت: در بحث نیروی تکنسین هم کمبود داریم چون رشته کارشناسی پیوسته فوریت‌های پزشکی در استان نبوده اما پیگیری و مجوز گرفته شده در سه دانشگاه از سال آینده این رشته دانشجو می‌گیرد. در ادامه نشست آیین رونمایی از هفت کد موتور لانس با یک اتوبوس آمبولانس انجام شد.

کانون حمد ایرانیان ۱۴ بیماری صعب‌العلاج را پوشش می‌دهد/گذر همدلی را بزودی افتتاح می‌کنیم/برنامه کانون برای احداث اولین «هاسپیس» با فراخوان کمک و مشارکت مردم

مدیرعامل کانون حمایت و مراقبت از بیماران صعب العلاج ایرانیان؛

کانون حمد ایرانیان ۱۴ بیماری صعب‌العلاج را پوشش می‌دهد/گذر همدلی را بزودی افتتاح می‌کنیم/برنامه کانون برای احداث اولین «هاسپیس» تا آمادگی خیران و فراخوان کمک‌های بیشتر

دکتر علیرضا ایرج‌پور مدیرعامل کانون حمایت و مراقبت از بیماران صعب العلاج ایرانیان (کانون حمد ایرانیان)، با اعلام این خبر که کانون حمد ایرانیان ۱۴ بیماری صعب‌العلاج یا سخت درمان را پوشش می‌دهد و در محل کانون گذر همدلی را هم بزودی افتتاح می‌کنیم گفت: علاوه براین کانون برای احداث اولین «هاسپیس یا خانه حمد ایرانیان» در اصفهان برنامه‌ریزی کرده که خیران هم پای کارآمده‌اند و برای کمک‌ها و مشارکت بیشتر مردمی هم فراخوان خود را اعلام می‌داریم.

شرایط و مراحل جذب و پذیرش شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان اعلام شد/شتابدهنده‌ها از امسال پذیرش می‌شوند

توسط رئیس امور جذب و پذیرش شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان:

شرایط و مراحل جذب و پذیرش شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان اعلام شد/شتابدهنده‌ها از امسال پذیرش می‌شوند

رئیس امور جذب و پذیرش شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، با بیان این که این فرآیند پذیرش در شهرک در سه مقطع رشد مقدماتی، رشد و پارک علم و فناوری انجام می‌شود، اعلام کرد: شتابدهنده‌ها نیز از امسال در شهرک پذیرش می‌شوند.

زز

در گفت‌گوی یک مخترع با علم و فناوری مطرح شد:

با دولت الکترونیک ثبت اختراع دشوارتر شده/ نگاه مسئولان نسبت به دانش‌بنیان باید عوض شود

یک مخترع اقلیدی در گفت‌گو با خبرگزاری علم و فناوری گفت: در گذشته برای ثبت اختراع با مراجعه حضوری کار انجام میشد که قرار بر این شد که دولت الکترونیک کارها را آسان تر کند اما بجای کمک باعث شد تا صرفا برای ثبت ادعا به چندین نهاد مراجعه داشته باشیم و هزینه بالایی هم برای مخترع داشته باشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب