بنیاد ملی نخبگان برگزار می کند

جایزه سالانه هوش مصنوعی ایران

ثبت‌نام “مسابقه سالانه هوش مصنوعی ایران” iAAA در حوزه سلامت و پزشکی، با ۳ میلیارد جایزه برای تیم اول و بیش از ۵ میلیارد ریال جایزه از روز شنبه مورخ ۱۹ شهریور ماه ۱۴۰۱ آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛ جایزه سالانه هوش مصنوعی ایران (iAAA)، یک مسابقه از سری مسابقات مسئله محور بنیاد ملی نخبگان (در قالب طرح شهید بابایی) است، که با هدف آموزش علاقمندان به این فناوری و پرورش این افراد در کشور، در نظر دارد طی یک فرایند مشخص حضوری و غیر حضوری، آموزش‌های لازم را به علاقه‌مندان ارائه دهد و در نهایت با طرح موضوعات جدی صنعت در حوزه هوش مصنوعی، علاوه بر پیشبرد اهداف مسابقه، چندین مسئله واقعی را رفع نماید. در سال جاری این مسائل در حوزه سلامت خواهد بود و تیم‌ها در پایان مسابقه، فارغ از جوایز دریافتی، می‌توانند از ظرفیت‌های جانبی فراهم شده نیز استفاده نمایند.
فرایند این مسابقه 5 ماه بوده و شرکت کنندگان 70 ساعت آموزش تئوری و 2.5 ماه آموزش عملی مسئله محور در زمینه‌های مختلف مرتبط با حوزه مسابقه را فرا می‌گیرند و در ادامه مطالب مرتبط با ابزارهای کسب و کار را در وبینارها و سمینارهای مشخص شده، آموخته و با چالش‌های روز بیشتر آشنا خواهند شد. در ادامه به شرکت کنندگان فرصت داده خواهد شد تا به صورت فردی یا گروهی بر روی مسائل مختلف که در حوزه‌ پردازش تصاویر پزشکی (چشم، دندان، پاتولوژی و …) هستند کارکرده و زیر نظر چندین منتور به سمت بهبود کیفیت عملکرد محصول پیش روند. ارزیابی افراد علاوه بر بررسی فعالیت‌های مختلف و آزمون‌های مورد نیاز و نظر منتور مربوطه در طی دوره، وارد مرحله داوری می‌شود و هر تیم/فرد بر اساس شاخص‌های مختلف امتیاز مشخصی دریافت می‌کند.
این مسابقه در تلاش است در بستر آموزش، ضمن افزایش مهارت‌های فنی و نرم شرکت‌کنندگان، زمینه کارآفرینی و اشتغال این افراد را در حوزه هوش مصنوعی فراهم نماید. این حوزه بواسطه ارزش افزوده بالا می‌تواند علاوه بر مزیت‌های عنوان شده، زمینه ایجاد درآمد ارزی برای افراد و شرکت ها را نیز فراهم نماید.

 

 

جوایز مسابقه

اهدا به نفرات برتر به انتخاب داوران

450 میلیون تومان جوایز نقدی برای تیم‌های برتر: تیم اول 300 میلیون تومان، تیم دوم 100 میلیون تومان، تیم سوم 50 میلیون تومان

دریافت امتیاز فعالیت نخبگانی در قالب طرح شهید بابایی از بنیاد ملی نخبگان برای 3 تیم برتر: تیم اول ۳۰ امتیاز، تیم دوم ۲۵ امتیاز، تیم سوم ۲۰ امتیاز

استخدام افراد و تیم‌های برتر

 

امتیازات مسابقه

برای شرکت کنندگان این دوره

جذب سرمایه و کوچینگ تیم‌های برتر برای عملیاتی کردن پروژه‌ها و راه‌اندازی کسب و کار

اعطای گواهینامه شرکت در دوره

امکان گذراندن کارآموزی تحصیلی در یک شرکت دانش بنیان

آموزش تخصصی و تجربه‌ی حل مسئله در زمینه هوش مصنوعی

آشنایی و کاربرد هوش مصنوعی در حوزه‌ی سلامت

توسعه‌ی مهارت‌های نرم و توانایی کار تیمی

آموزش تبدیل یک پروژه به محصول

ارزیابی شرکت‌کنندگان و ارائه‌ی پروفایل شخصیتی و فنی

زمان بندی مسابقات:
19 شهریور شروع ثبت نام می باشد و در 15 مهر ثبت نام پایان می پذیرد. از23 مهر دوره آموزشی آغاز می شود و در ۲۷ آذر  یلدای هوش مصنوعی (افتتاحیه دوره عملی) برگزار می گردد و ۱۰ اسفند داوری طرح ها انجام می پذیرد.15 اسفند برنامه  اختتامیه و اهدای جوایز برگزار می شود. 

 

 

زمان انتشار: یکشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۰:۴۷:۲۵

شناسه خبر: 102721

مطالب مرتبط :
محمدی

در جهت هوشمندسازی مصرف حامل های انرژی؛

هوشمندسازی مصرف حامل های انرژی در زندان‌های آذربایجان‌‌غربی با همکاری معاونت بسیج علمی ، پژوهشی سپاه شهدا

مدیر کل زندان‌های آذربایجان‌غربی گفت: با همکاری معاونت بسیج علمی ، پژوهشی سپاه شهدای استان آذربایجان غربی سیستم‌های هوشمند در جهت مدریت منابع انرژی زندان‌های آذربایجا‌ن‌غربی مستقر می‌شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب