فراخوان پذیرش طرح های فناورانه در زمینه صنایع عطرسازی و طعم دهنده های طبیعی

افزایش سهم دانش بنیان‌ها در تولید عطر و طعم‌دهنده‌های طبیعی با استفاده از نوآوری و فناوری

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با استفاده از نوآوری و فناوری، بازار بومی تولید عطر و طعم‌دهنده‌های طبیعی رونق می‌گیرد تا ارزش افزوده این صنعت در کشور نیز رونق بگیرد.

علاوه بر این که  اسانس‌ها یا طعم دهنده‌ها طعم و بوی مواد غذایی را افزایش می دهند؛ آنتی باکتریال نیز هستند و باعث از بین بردن بوی بد برخی مواد می شوند. این طعم دهنده ها در دنیا بازار بزرگی را به خود اختصاص داده‌اند و رونق دارند.

حاشیه سود صنعت عطر و طعم دهنده ها  در ایران هم به دلیل تنوع بالای این محصولات بالا است و به دلیل مضرات بالای مواد شیمیایی، بازار به سمت تولید و استفاده از طعم دهنده های طبیعی گرایش پیدا کرده است. بر همین اساس تولید بومی این محصولات می تواند توجیه اقتصادی بسیار خوبی برای کشور باشد.

معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری با انتشار «فراخوان پذیرش طرح های فناورانه در زمینه صنایع عطرسازی و طعم دهنده های طبیعی»  که توسط ستاد توسعه علوم و فناوری های گیاهان دارویی و طب سنتی منتشر شده است می کوشد تا شرکت های دانش بنیانی که در این زمینه فعالیت می کنند برای تولید این محصولات به میدان بیایند.

این ستاد در نظر دارد از طرح های پیشنهادی شرکت های دانش بنیان برای تولید بار اول، تولید نیمه صنعتی و تجاری سازی و توسعه بازار مطابق اولویت های کشور به منظور تکمیل زنجیره ارزش تولید و فرآوری صنعت گیاهان دارویی در زمینه صنایع عطرسازی و طعم دهنده های طبیعی حمایت کند.

 

اولویت دریافت حمایت با طرح هایی است که به تولید ترکیبات معطر و افزودنی های صنعت عطرسازی، توسعه فرمولاسیون های عطر و اسانس بر پایه مواد طبیعی، توسعه طعم دهنده ها و اولئورزین های طبیعی و توسعه تجهیزات تولید عطر می انجامد.

علاقه مندان و فعالین این حوزه می توانند طرح های خود را تا پایان مهرماه سال 1401 ارسال نمایند.

زمان انتشار: یکشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۵:۴۰

شناسه خبر: 102726

مطالب مرتبط :
بذر

تسهیل روند ارزیابی شرکت های دانش بنیان در حوزه کشاورزی

رئیس مرکز شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تسهیل روند ارزیابی شرکت های دانش بنیان حوزه کشاورزی را اعلام کرد.

مرکز

تجاری سازی ۱۵۰ طرح ملی فناوری با کمک دانش بنیان ها در سه سال گذشته

با کمک شرکت های دانش بنیان در سه سال گذشته ۱۵۰ طرح کلان ملی فناوری در حوزه‌های مختلف تجاری‌سازی شده اند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب