تسهیل روند ارزیابی شرکت های دانش بنیان در حوزه کشاورزی

رئیس مرکز شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تسهیل روند ارزیابی شرکت های دانش بنیان حوزه کشاورزی را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری دکتر رضا اسدی فرد اظهار داشت: قرار است علاوه بر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مسیر ارزیابی شرکتهای دانش بنیان در وزارت کشاورزی در حوزه کشاورزی را تسهیل کنیم.

همچنین وی افزود: باید مدت زمان ارزیابی این شرکتها در معاونت علمی از دوماه به یک ماه تقلیل دهیم، گفت: از سوی دیگر لازم است که این روند در وزارت کشاورزی نیز کوتاه تر شود چرا که برخی محصولات در این حوزه هستند که گاها شاید روند ارزیابی محصولاتشان دوسال طول بکشد.

رئیس مرکز شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت:  ما به وزارت کشاورزی پیشنهاد دادهایم که به عنوان مثال این روند به ۶ ماه تقلیل یابد.

با توجه به برخی محصولاتی که در حوزه کشاورزی با این مشکلات و روند ارزیابی طولانی مواجه می شوند، وی افزود: از جمله این محصولات تولید کود، سموم، خوراک دام، آفت کش ها، بذر، نهال و...  مراجعات زیادی برای دریافت تاییدیه و تولید دارند لذا لازم است که روند تسهیل شان سریعتر انجام شود.

به گفته آقای رضا اسدی، یکی از موانع ازدیاد شرکتهای دانش بنیان، طولانی بودن ثبت محصولاتشان است از این رو هر چه این روند تسهیل تر شود بهتر است.

وی با بیان اینکه متوسط برداشت گندم در کشور در هر هکتار 4 تن است، خاطر نشان کرد: یکی از شرکتهایی که در حوزه افزایش میزان برداشت گندم فعالیت دارد این میزان را به ۱۰ تن در هکتار توانسته است برساند؛ اما فرایند ثبت محصول بذر این شرکت 7 سال زمان برده و به تازگی در حال ثبت است.

رئیس مرکز شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خاتمه گفت: از آنجایی که مانع اصلی توسعه شرکتهای دانش بنیان و اقتصاد دانش بنیان کشاورزی همین مسئله روند کند ثبت محصول است به همین منظور قرار است مدت زمان ارزیابی ها هر چه بیشتر کوتاه تر شود.

.

زمان انتشار: یکشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۹:۴۷

شناسه خبر: 102728

مطالب مرتبط :
تولید عطر

فراخوان پذیرش طرح های فناورانه در زمینه صنایع عطرسازی و طعم دهنده های طبیعی

افزایش سهم دانش بنیان‌ها در تولید عطر و طعم‌دهنده‌های طبیعی با استفاده از نوآوری و فناوری

رسوخ علم و فناوری به حوزه کشاورزی امری راهگشا و موثر در افزایش بهره وری در این بخش

استاندار یزد مطرح کرد؛

رسوخ علم و فناوری به حوزه کشاورزی امری راهگشا و موثر در افزایش بهره وری است

فاطمی گفت: یزدی ها از گذشته مبتنی بر علم و فناوری و اقتضای زمان خود اقدام به ساخت سازه های ابتکاری و منحصر بفرد کرده و مسائل و چالش های موجود را از پیش رو بر می داشتند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب