معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزرات بهداشت:

تحصیل ۶ هزار دانشجوی خارجی در رشته‌های پزشکی

معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزرات بهداشت در همایش بین المللی سازی آموزش عالی علوم پزشکی ویژه دانشگاه های قطب ۷ کشور، اعلام کرد: ۶ هزار دانشجوی خارجی از ۶۰ کشور دنیا در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و غیره در ایران در حال تحصیل می‌باشند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزرات بهداشت در همایش بینالمللیسازی آموزش عالی علوم پزشکی ویژه دانشگاههای قطب 7 کشور، اعلام کرد: 6 هزار دانشجوی خارجی از 60 کشور دنیا در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و غیره در ایران در حال تحصیل می‌باشند.

 

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، از امروز سه شنبه 29 شهریورماه، به مدت دو روز، میزبان همایش بینالمللیسازی آموزش عالی علوم پزشکی ویژه دانشگاههای قطب 7 کشور شامل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، شهرکرد، یزد و کاشان در تالار شهید بهشتی دانشگاه میباشد.

 

در مراسم افتتاحیه این همایش که معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت، مدیر کل همکاری‌های بینالمللی وزارتخانه، دبیر شورای عالی برنامهریزی علوم پزشکی، جمعی از مسئولین و اساتید دانشگاه و همچنین بیش از 50 نفر از اساتید و کارشناسان حوزه بینالملل از 4 دانشگاه یزد، شهرکرد، اصفهان و کاشان حضور داشتند.

 

 معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزرات بهداشت، با اشاره به تحصیل دانشجویان خارجی در حیطههای بهداشت و درمان در کشور، تصریح کرد: 6 هزار دانشجوی خارجی از 60 کشور دنیا در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و غیره در ایران در حال تحصیل می‌باشند.

 

دکتر ابوالفضل باقری‌فرد افزود: برنامه تعالی، عدالت و بهرهوری یکی از برنامههای اصلی وزارت بهداشت در نظام آموزش پزشکی کشور است.

 

وی با بیان اینکه کیفیت آموزش پزشکی ما در عرصههای بینالمللی قابل رقابت است و بایستی از این موقعیت استفاده گردد، تصریح کرد: یکی از محورهایی که در حوزه بهره‌وری و آموزش نظام پزشکی کار می‌شود، حوزه بینالمللیسازی اموزش پزشکی و استفاده از ظرفیت کشور برای جذب دانشجویان خارجی در کشور است.

 

دکتر ابوالفضل باقری‌فرد تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان یکی از دانشگاه‌های خوب و شناخته شده در حوزه تحصیل دانشجویان خارجی است که در همین راستا در نظر گرفتیم کارگاه آموزشی دو روزه به منظور توانمندسازی حوزه بین‌المللیسازی در کلان منطقه 7 کشور را در این دانشگاه برگزار نماییم.

 

معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزرات بهداشت ادامه داد: در همایش بینالمللیسازی آموزش عالی علوم پزشکی، کارشناسان این حوزه با اصول بینالمللیسازی، دیپلماسی علمی و تبادلات آموزش بینالمللی بیشتر اشنا خواهند شد تا بتوان درآینده نزدیک تعداد بیشتری دانشجوی خارجی را در رشتههای مختلف جذب و امکانات آموزشی لازم را فراهم ساخت.

 

انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۶:۵۳

شناسه خبر: 102748

مطالب مرتبط :
روز جهانی قلب- از صمیم قلب همدل باشیم

در نشست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به مناسبت روز جهانی قلب:

اصفهان درگیر افزایش شیوع عوامل موثر در بیماری‌های قلبی و عروقی شده است/بیماران «زمان طلایی» را از دست ندهند

در نشست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به مناسبت روز جهانی قلب با اعلام این که در طی چهار سال شیوع پرفشاری خون و اختلالات چربی خون بعنوان عوامل موثر بیماری های قلبی عروقی در جمعیت اصفهان افزایش بالایی داشته ‌است، تاکید شد: بیماران به محض علائم قلبی و عروقی «زمان طلایی» را از دست ندهند و سریعا از طریق اورژانس به بیمارستان مراجعه نمایند. امسال شعار فدراسیون جهانی قلب «از صمیم قلب همدل باشیم» است و سه شعار ذیل آن برای تعالی انسانیت است.

چهار مقاله از اعضای هیات علمی دانشگاه اصفهان به عنوان مقاله داغ در پایگاه وب‌آو‌ساینس معرفی شدند

معرفی چهار مقاله از اعضای هیات علمی دانشگاه اصفهان به عنوان مقاله داغ در پایگاه وب‌آو‌ساینس

چهار مقاله از اعضای هیات علمی دانشگاه اصفهان به عنوان مقاله داغ در پایگاه وب‌آو‌ساینس معرفی شدند.

همایش

برگزاری اولین همایش ملی ایثار، جهاد و شهادت در دانشگاه محقق اردبیلی

اولین همایش ملی ایثار، مقاومت، جهاد و شهادت با حضور مسئولین، اساتید و دانشجویان در سالن خودسیانی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

پذیرش ۴ هزار دانشجو در مرحله اول آزمون دستیار تخصصی/دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در رشته طب اورژانس ظرفیت خالی دارد

معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت:

پذیرش ۴ هزار دانشجو در مرحله اول آزمون دستیار تخصصی/ظرفیت خالی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در رشته طب اورژانس

معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت، با اعلام این که امسال ظرفیت پذیرش ۴هزار و۳۰۰ دانشجو در آزمون دستیار تخصصی داشتیم که برای نخستین بار ۴هزار نفر در مرحله اول پذیرش شدند، گفت: در آزمون امسال ظرفیت پذیرش دانشجو در دو رشته بیهوشی و عفونی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تکمیل شده اما همچنان در رشته طب اورژانس ظرفیت خالی وجود دارد.

برگزاری طرح وقف کتاب با حضور خیرین برای دانش آموزان محروم نهبندانی

مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری حوزه مقاومت شهید کاوه نهبندان خبر داد

برگزاری طرح وقف کتاب با حضور خیرین برای دانش آموزان محروم نهبندانی

​مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری حوزه مقاومت شهید کاوه نهبندان از برگزاری طرح وقف کتاب با حضور خیرین برای دانش آموزان کلیه مقاطع تحصیلی این شهرستان در طی سال خرداد.

برگزاری همایش بین‌المللی‌سازی آموزش عالی علوم پزشکی در اصفهان

مدیر توسعه آموزش بین‌الملل معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبرداد:

برگزاری همایش بین‌المللی‌سازی آموزش عالی علوم پزشکی در اصفهان

مدیر توسعه آموزش بین‌الملل معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: همایش "بین‌المللی‌سازی آموزش عالی علوم پزشکی" از روز سه شنبه ۲۹ شهریورماه، به مدت دو روز ویژه دانشگاه‌های قطب ۷ کشور شامل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، شهرکرد، یزد و کاشان برگزار می‌شود.

معاونت بسیج علمی، پژوهشی و فناوری ناحیه نطنز اولین نمایشگاه دست‌سازه‌های رباتیک را برگزار می‌کند

به مناسبت هفته دفاع مقدس؛

معاونت بسیج علمی، پژوهشی و فناوری ناحیه نطنز اولین نمایشگاه دست‌سازه‌های رباتیک را برگزار می‌کند

معاونت بسیج علمی، پژوهشی و فناوری ناحیه نطنز اولین نمایشگاه دست‌سازه‌های رباتیک را به مناسبت هفته دفاع مقدس و با همکاری کمیته ورزش‌های الکترونیک بادرود برگزار می‌کند.

چالش‌ها و نیازهای صنعت حوله‌بافی خمینی‌شهر شناسایی و احصا شد/دستگاه‌های جدید ظرفیت تولید را چند برابر می‌کند

توسط شرکت دانش‌بنیان سنجش و دانش آیریک در راستای تحقق شعار سال انجام شد؛

چالش‌ها و نیازهای صنعت حوله‌بافی خمینی‌شهر شناسایی و احصا شد/دستگاه‌های جدید ظرفیت تولید را چند برابر می‌کند

مدیر عامل شرکت دانش بنیان سنجش با تصریح این که در راستای تحقق شعار سال چالش‌ها و نیاز‌های صنعت حوله بافی خمینی شهر شناسایی و احصا شد، گفت: با نگاه حل مسئله بازدید نماینده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نماینده ماشین سازی ایران از بخش‌‌های مختلف انجام گرفت و لیست تجهیزات مورد نیاز برای بررسی لیزینگ ارائه شد با ماشین‌آلات به روز ظرفیت تولید تا چند برابر افزایش می‌یابد که صادرات به چند کشور هم در دست پیگیری است.

همایش جایگاه علم و فناوری در دوران دفاع مقدس برگزار می‌شود

با همکاری سازمان بسیج اساتید استان اصفهان؛

همایش جایگاه علم و فناوری در دوران دفاع مقدس برگزار می‌شود

همایش جایگاه علم و فناوری در دوران دفاع مقدس به همت پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان (خوراسگان)، سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و بسیج اساتید استان اصفهان برگزار می‌شود.

نوشیروانی

هزار راه نرفته در جذب دانشجویان خارجی در مازندران/جشن فارغ التحصیلی نخستین دانشجوی خارجی در مازندران برگزار شد

نخستین دانشجوی خارجی دانشگاه نوشیروانی بابل با دریافت مدرک تحصیلی قول داد از ظرفیت دانشی که آموخته برای رفع مشکلات منطقه خودش در عراق استفاده می‌کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب