مدیر شرکت پیش‌گامان توسعه فرایند دانش در کرمان خبر داد:

برگزاری رویداد ملی فناورانه «تا ثریا» در کرمان/ بیش از ۱۰۰ تیم فناور در این رویداد حضور دارند

مدیر شرکت پیش‌گامان توسعه فرایند دانش در کرمان گفت: رویداد ملی «تا ثریا» در دو بخش سرمایه‌گذاری بر روی طرح‌های فناورانه اولویت‌دار و شناسایی و حل نیازهای فناورانه استان در روز جمعه اول مهرماه در کرمان برگزار می‌شود.

رضا خواجه حسنی در گفت‌وگو با خبرگزاری علم و فناوری در کرمان، از برگزاری رویداد ملی فناورانه «تا ثریا»در استان کرمان خبر داد و گفت: امروز مسئله اصلی کشور؛ مسئله اقتصاد است و دراین‌بین برای رشد و اصلاح امور اقتصادی؛ اقتصاددانش بنیان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

دبیر جشنواره ملی «تا ثریا» در استان کرمان افزود: رویداد ملی «تا ثریا» در جهت سرمایه‌گذاری مسئله‌محور برای ارتقای اقتصاد دانش‌بنیان برگزار می‌شود و رسالت آن بسیج ظرفیت‌ها برای پرکردن خلأهای فناورانه در استان است.

خواجه حسنی برگزاری این رویداد را هم‌زمان با هفته دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: این رویداد، جمعه اول مهرماه توسط شرکت پیش‌گامان توسعه فرایند دانش وابسته به بنیاد تعاون بسیج و معاونت بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه ثارالله و با همکاری تعدادی از سرمایه‌گذاران کشوری و استانی در دانشگاه تحصیلات تکمیلی، صنعتی و فناوری پیشرفته (هایتک) برگزار می‌شود.

وی در ادامه به اهداف برگزاری این رویداد اشاره و خاطرنشان کرد: پشتیبانی از هسته‌های علمی، واحدهای فناور مردمی و شرکت‌های دانش‌بنیان مسئله‌محور از طریق هم‌افزایی و مدیریت زنجیره ظرفیت‌های موجود مالی و اعتباری داخل و خارج سپاه (ایجاد سبد مشترک حمایتی) جهت سرمایه‌گذاری در شرکت‌های در شرف تأسیس، نوپای دارای پتانسیل رشد زیاد و سریع و شرکت‌های دارای نمونه اولیه فعال با رویکرد حل فناورانه مسائل اولویت‌دار کشور و تحقق اقتصاد دانش‌بنیان است.

 مدیر شرکت پیش‌گامان توسعه فرایند دانش در کرمان، کمک به رشد اقتصادی، کارآفرینی، ایجاد اشتغال و توسعه فن آوری را از دیگر اهداف این رویداد بر شمرد و اضافه کرد: ایجاد تعامل و هم افزایی بین اعضای زیست بوم علم و فناوری در استان کرمان و هم چنین برقراری حلقه اتصال بین طرح‌های فناورانه و سرمایه‌گذار از اهداف دیگری است که در برگزاری این رویداد به دنبال آن هستیم.

خواجه حسنی در ادامه بیان کرد: رویداد ملی  «تا ثریا» در دو بخش سرمایه‌گذاری بر روی طرح‌های فناورانه اولویت‌دار و شناسایی و حل نیازهای فناورانه استان کرمان فعالیت می‌کند که از 60 طرح معرفی شده به این رویداد 10 طرح در کارگروه‌های تخصصی ارزیابی شده و آماده ارائه به سرمایه‌گذاران و داوران هستند.

رئیس بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان توضیح داد: در این رویداد بیش از 100 تیم فناور و 10 مجموعه ارائه‌کننده نیازها و چالش‌های فناورانه از سراسر استان حضور دارند که قرار است در قالب 10 میز مذاکره با هم به گفت‌وگو و ارائه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود بپردازند.

مصاحبه از: مهدی‌زاده

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۱:۲۲

شناسه خبر: 102750

مطالب مرتبط :
دکتر حقی

مدیر شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج:

عدم بهره ی ۷۰ درصد شرکت های دانش بنیان کشور از ظرفیت های حاکمیتی/ رویداد ملی «تا ثریا» مسیر رفع چالش ها را نشان می دهد

مهدی حقی گفت: طبق آمار منتشر شده از سوی معاونت علمی ریاست‌جمهوری، نزدیک به ۷۰ درصد مجموعه‌های نوآور و دانش بنیانی که در کشور وجود دارند تا الان بهره‌ای به لحاظ مالی و سرمایه‌ای از ظرفیت‌های حاکمیتی نبرده‌اند.

توجه به اشتغال دانشگاهیان در فعالیت‌های دانش‌بنیان/ دو درصد از اقتصاد کشور دانش بنیان است

در همایش ملی تاثریا در شیراز مطرح شد:

توجه به اشتغال دانشگاهیان در فعالیت‌های دانش‌بنیان/ دو درصد از اقتصاد کشور دانش بنیان است

مدیرعامل شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج همایش ملی تاثریا در شیراز با بیان اینکه اقتصاد دانش ‌بنیان از ۱۰ سال اخیر مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است، گفت: هم اکنون حدود دو درصد از اقتصاد در کشور اثر دانش ‌بنیان ‌ها تأمین می‌ شود که برای جبران عقب ‌ماندگی باید مدل ‌های خاصی را در نظر بگیریم.

قاسمی

مدیر شعبه فارس شرکت پیشگامان در همایش تاثریا:

در استان فارس سرمایه گذار خطرپذیر نداریم/ تقویت ارتباط بین صنایع، نخبگان و مدیران ارشد استان جهت اشتغال پایدار جوانان

مدیر شعبه فارس شرکت پیشگامان بنیاد توسعه تعاون بسیج در همایش ملی تاثریا گفت: با تقویت ارتباط بین صنایع، نخبگان و مدیران ارشد استان و جذب سرمایه گذاری در حوزه فناوری و دانش بنیان، اشتغال پایدار برای جوانان رقم خواهد خورد.

برگزاری طرح وقف کتاب با حضور خیرین برای دانش آموزان محروم نهبندانی

مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری حوزه مقاومت شهید کاوه نهبندان خبر داد

برگزاری طرح وقف کتاب با حضور خیرین برای دانش آموزان محروم نهبندانی

​مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری حوزه مقاومت شهید کاوه نهبندان از برگزاری طرح وقف کتاب با حضور خیرین برای دانش آموزان کلیه مقاطع تحصیلی این شهرستان در طی سال خرداد.

ررر

در سرزمین پارس رویدای تا ثریا

همایش بزرگ سرمایه گذاری و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و فناور با عنوان "تا ثریا" روز چهارشنبه ۳۰ شهریور در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام برگزار می‌شود.

دکتر لطیفی

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در گفت و با خبرگزاری علم و فناوری؛

نگاه ویژه دولت سیزدهم به دانش بنیان ها/ برای جذب نخبگان در بدنه دستگاه های اجرایی برنامه ویژه ای داریم

میثم لطیفی گفت: طی ماه‌های اخیر در دولت، آیین‌نامه‌های متعددی برای شرکت‌های دانش‌بنیان در عرصه‌های مختلف تهیه شده است تا شرکت‌های دانش‌بنیان که در این دوران بخش عمده‌ای از ارزش‌افزوده اقتصاد توسط آن‌ها ایجاد می‌شود فعال‌تر از گذشته باشند.

سردار فرجی

برگزاری اولین رویداد ملی تا ثریا در خراسان شمالی

اولین رویداد ملی تا ثریا با محوریت سرمایه گذاری بر روی طرح های برتر فناور در خراسان شمالی، در محل سالن همایش دانشگاه پیام نور بجنورد برگزار گردید.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب