در همایش ملی تاثریا در شیراز مطرح شد:

توجه به اشتغال دانشگاهیان در فعالیت‌های دانش‌بنیان/ دو درصد از اقتصاد کشور دانش بنیان است

مدیرعامل شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج همایش ملی تاثریا در شیراز با بیان اینکه اقتصاد دانش ‌بنیان از ۱۰ سال اخیر مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است، گفت: هم اکنون حدود دو درصد از اقتصاد در کشور اثر دانش ‌بنیان ‌ها تأمین می‌ شود که برای جبران عقب ‌ماندگی باید مدل ‌های خاصی را در نظر بگیریم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، قاسم علیپور، معاون هماهنگ کننده سپاه فجر فارس در همایش ملی تاثریا با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری بیشترین توجه را به دانش ‌بنیان‌ ها داشته ‌اند، تصریح کرد: در این راستا سپاه فجر فارس برای حمایت از دانش ‌بنیان ‌ها و به مرحله اقتصادی رساندن فعالیت‌ های این‌گونه شرکت ‌ها، بسیج کنندگی که ماموریت اصلی سپاه است را در این راه به کار گرفت.

 

وی با بیان اینکه ۸۹ طرح فناورانه برای رویداد تا ثریا به دبیرخانه ارسال شد، ادامه داد: در نهایت ۱۵ طرح دانش ‌بنیان و ۱۰ نیاز سازمان‌ های اقتصادی بر اساس زنجیره نیاز استان برای ارائه در این رویداد انتخاب شد.

 

به گفته علی‌پور، در فعالیت دانش ‌بنیان ‌ها مسئله اشتغال فارغ ‌التحصیلان دانشگاهی باید جایگاه قابل توجهی داشته باشد که این مسئله هم باید مورد توجه مسئولان امر قرار بگیرد.

 

دو درصد از اقتصاد کشور دانش بنیان است

 

مهدی حقی، مدیرعامل شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج هم در این مراسم با بیان اینکه اقتصاد دانش‌بنیان از ۱۰ سال اخیر مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است، گفت: هم اکنون حدود دو درصد از اقتصاد در کشور اثر دانش ‌بنیان ‌ها تأمین می‌ شود که برای جبران عقب ‌ماندگی باید مدل ‌های خاصی را در نظر بگیریم.

 

وی با اشاره به اینکه چالش جدی در حوزه دانش ‌بنیان‌ ها داریم، گفت: وزن اصلی اقتصاد ما در کشاورزی صنایع و معادن نفت است در حالی که وزن اصلی اقتصاد در دانش ‌بنیان ‌ها در حوزه ‌های خدمات بازی و سرگرمی و امثال آن است و این یعنی حجم زیادی از مسائل ما عملاً از ظرفیت دانش ‌بنیان‌ ها بی ‌بهره هستند.

 

به گفته حقی، چالش دوم در دانش ‌بنیان‌ ها، این است که مجموعه‌ های سرمایه‌ گذاران و پشتیبان ‌ها به صورت هم ‌افزا عمل نمی ‌کنند و این باعث شده است ظرفیت پشتیبانی آن‌ گونه که باید دست پشتیبان‌ ها را نگیرد.

 

وی با بیان اینکه عدم وجود عدالت در دسترسی به منابع چالش سوم دانش ‌بنیان‌ هاست، گفت: اگر سپاه می ‌خواهد اقدامی انجام دهد باید این چالش‌ ها را برطرف کند.

 

حقی به برگزاری رویداد تا ثریا اشاره کرد و گفت: این رویدادها مسیر رفع این چالش‌ ها را نشان می ‌دهد. تیم ‌های شرکت کننده در این رویداد با حضور در میزهای مذاکره ظرفیت ‌های خود را به سرمایه‌ گذاران ارائه داده و از عدالت در نوآوری بهره‌ مند خواهند شد.

 

وی با بیان اینکه ارائه تیم‌ های فناور از دیگر اقداماتی است که در برنامه تا ثریا برای جذب سرمایه ‌گذار و پشتیبان برگزار می ‌شود، ادامه داد: در این رویداد سرمایه‌ گذاران مختلف با طرح سئوال از سوی دستگاه‌ ها و ارگان‌ های مختلف می‌ توانند مسیر فعالیت و تمرکز دانش‌ بنیان‌ ها را شناسایی و در آن مسیرها گام بردارند.

 

مدیرعامل شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج در پایان گفت: مجموعه پیشگامان در سپاه، وظیفه تجاری‌ سازی تیم ‌های فناور و شرکت‌ های دانش بنیان مردمی را بر عهده دارد.

 

قابل ذکر است که در آستانه فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، نخستین رویداد ملی «تا ثریا» به همت سازمان بسیج علمی پژوهشی سپاه فجر فارس و دفتر استان فارس شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج در مرکز منطقه ‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام باحضور جمعی از مسئولان استانی و شهری، شرکت های دانش بنیان و فناور و سرمایه گذاران برگزار شد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۳:۱۲

شناسه خبر: 102757

مطالب مرتبط :
رویداد تا ثریا رخدادی ارزشمند برای به اتفاق رساندن حلقه های اقتصاد دانش بنیان

به اتفاق می توان جهان گرفت؛

رویداد تا ثریا رخدادی ارزشمند برای به اتفاق رساندن حلقه های اقتصاد دانش بنیان

با توجه به اینکه رسول اکرم (ص) می فرمایند <<علم اگر در ثریا باشد مردمانی از پارس به آن دست خواهند یافت>> در شهر راز در سال "تولید دانش بنیان و اشتغال آفرینی" شاهد رویداد تا ثریا بودیم.

تاثریا در شیراز

گزارش تصویری؛

همایش ملی "تاثریا" در شیراز

نخستین رویداد ملی «تا ثریا» به ‎‌همت سازمان بسیج علمی پژوهشی سپاه فجر فارس و دفتر استان فارس شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج در مرکز منطقه ‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام باحضور جمعی از مسئولان استانی و شهری، شرکت های دانش بنیان و فناور و سرمایه گذاران برگزار شد.

مهرابی

معاون اقتصادی استانداری کرمان:

احصا و استخراج ۹۰۰ نیاز فناورانه توسط شورای دانش بنیان استان کرمان

معاون اقتصادی استانداری کرمان گفت: شورای دانش بنیان که ذیل شورای برنامه ریزی استان راه اندازی شده تا کنون موفق به احصا و استخراج حدود ۹۰۰ نیاز فناورانه در استان کرمان شده است که حدود ۷۰۰ مورد آن در بخش صنعت است.

دکتر حقی

مدیر شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج:

عدم بهره ی ۷۰ درصد شرکت های دانش بنیان کشور از ظرفیت های حاکمیتی/ رویداد ملی «تا ثریا» مسیر رفع چالش ها را نشان می دهد

مهدی حقی گفت: طبق آمار منتشر شده از سوی معاونت علمی ریاست‌جمهوری، نزدیک به ۷۰ درصد مجموعه‌های نوآور و دانش بنیانی که در کشور وجود دارند تا الان بهره‌ای به لحاظ مالی و سرمایه‌ای از ظرفیت‌های حاکمیتی نبرده‌اند.

سطح فعالان کسب و کارهای حوزه علم و فناوری در استان یزد متفاوت است

استاندار یزد:

سطح فعالان کسب و کارهای حوزه علم و فناوری در استان یزد متفاوت است

فاطمی گفت: سطح فعالان کسب و کارهای حوزه علم و فناوری و فعالیتهای دانش بنیان در استان یزد متفاوت از سایر استانهاست که نشان از کار یک دهه گذشته فعالان این بخش در یزد است.

مفاهیم جدیدی باید برای دانش بنیان‌ها تعریف شود

سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:

مفاهیم جدیدی باید برای دانش بنیان‌ها تعریف شود

فیروز آبادی گفت: امروز باید بخشی از درآمدهای شرکتهای متقاضی دانش بنیان صرف بکارگیری دانش بنیان‌ها شود بنابراین لازم است مفاهیم جدیدی برای دانش بنیان‌ها تعریف کنیم.

سردار بوعلی

فرمانده سپاه فجر در رویداد تاثریا عنوان کرد:

هم افزایی جهت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و فناور

سردار یدالله بوعلی، فرمانده سپاه فجر فارس در رویداد ملی تا ثریا گفت: با هم افزایی میان دستگاهی نیازها بهتر تشخیص داده شده و بهتر از شرکت ‌های دانش ‌بنیان حمایت می شود.

قاسمی

مدیر شعبه فارس شرکت پیشگامان در همایش تاثریا:

در استان فارس سرمایه گذار خطرپذیر نداریم/ تقویت ارتباط بین صنایع، نخبگان و مدیران ارشد استان جهت اشتغال پایدار جوانان

مدیر شعبه فارس شرکت پیشگامان بنیاد توسعه تعاون بسیج در همایش ملی تاثریا گفت: با تقویت ارتباط بین صنایع، نخبگان و مدیران ارشد استان و جذب سرمایه گذاری در حوزه فناوری و دانش بنیان، اشتغال پایدار برای جوانان رقم خواهد خورد.

رویداد ملی تا ثریا

مدیر شرکت پیش‌گامان توسعه فرایند دانش در کرمان خبر داد:

برگزاری رویداد ملی فناورانه «تا ثریا» در کرمان/ بیش از ۱۰۰ تیم فناور در این رویداد حضور دارند

مدیر شرکت پیش‌گامان توسعه فرایند دانش در کرمان گفت: رویداد ملی «تا ثریا» در دو بخش سرمایه‌گذاری بر روی طرح‌های فناورانه اولویت‌دار و شناسایی و حل نیازهای فناورانه استان در روز جمعه اول مهرماه در کرمان برگزار می‌شود.

ززز

شرکت پیشگامان پیشگام در حمایت از طرح های فناورانه/ برگزاری رویداد سرمایه گذاری تا ثریا در فارس

مدیرعامل شرکت پیشگامان با اشاره به برگزاری رویداد «تا ثریا»، از اهداف و برنامه های این رویداد گفت.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب