سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:

مفاهیم جدیدی باید برای دانش بنیان‌ها تعریف شود

فیروز آبادی گفت: امروز باید بخشی از درآمدهای شرکتهای متقاضی دانش بنیان صرف بکارگیری دانش بنیان‌ها شود بنابراین لازم است مفاهیم جدیدی برای دانش بنیان‌ها تعریف کنیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان یزد، «روح الله دهقانی فیروزآبادی» سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در نشست ستاد نوآوری، فناوری و اقتصاد دانش بنیان استان یزد با اشاره ویژگی های یزدی‌ها و نخبه پروری این استان اظهار داشت: سطح اندیشه و افق نگاه ها در مردم استان یزد بالاست و در کنار آن، شم اقتصادی خوب یزدی ها، این استان را به یک استان منحصر به فرد تبدیل کرده است.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت های بالای معدنی و صنعتی در استان یزد عنوان کرد: گردش مالی صنایع استان یزد به تنهایی چند برابر مجموع گردش مالیی کشور است یا حتی گردش مالی پزشکی و سلامت یزد رقم بسیار بالایی است که این موارد همه معنادار و دارای پیام است.

دهقانی فیروزآبادی یادآور شد: امروز دیگر زمان افتتاح و ایجاد زیرساختهای علمی و فناوری گذشته و گرچه توسعه زیرساخت ها ضروری است اما باید به صورت نرم افزاری از فن آوری در مسیر حل مشکلات کشور استفاده کرد.

وی با تاکید بر اینکه باید در فرآیندها دانش بنیان تحول ایجاد شود، افزود: امروز باید بخشی از درآمدهای شرکتهای متقاضی دانش بنیان صرف بکارگیری دانش بنیان‌ها شود بنابراین لازم است مفاهیم جدیدی برای دانش بنیان‌ها تعریف کنیم.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور تصریح کرد: اکوسیستم دانش بنیان در کشورمان توسعه نخواهد یافت مگر با توسعه بازار و توسعه فروش و از آنجایی که بخش بزرگی از اقتصاد کشورمان، دولتی است، دولت باید در این زمینه ورود کند و متناسب با مسائل جامعه بین دانش‌بنیان‌ها تقسیم کار صورت دهد.

دهقانی فیروزآبادی یادآور شد: برای اینکه اقتصاد دانش بنیان سهمی از تولید ناخالص ملی کشور را به خود اختصاص دهد، دولتمردان باید به دانش‌بنیان‌ها و شرکت های دانش بنیان فرصت دهند و آنها را حمایت کند و در ازای اهتمام صنایع به دانش بنیان‌ها برای رفع نیازهایشان نیز صندوقهای پژوهش و فناوری، از این سرمایه‌گذاری ریسک حمایت کنند.

وی با تاکید بر اینکه، امروز زمان تحول است، افزود: سهم اقتصاد دانش بنیان از تولید ناخالص ملی باید برای افق چهار سال آینده روی پنج درصد هدف‌گذاری شود و با تحقق آن، همه بخشها تلاش کنند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۴:۴۹

شناسه خبر: 102759

مطالب مرتبط :
تاثریا در شیراز

گزارش تصویری؛

همایش ملی "تاثریا" در شیراز

نخستین رویداد ملی «تا ثریا» به ‎‌همت سازمان بسیج علمی پژوهشی سپاه فجر فارس و دفتر استان فارس شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج در مرکز منطقه ‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام باحضور جمعی از مسئولان استانی و شهری، شرکت های دانش بنیان و فناور و سرمایه گذاران برگزار شد.

پنجمین نشست هفتگی شرکت‌های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد برگزار شد

پنجمین نشست هفتگی شرکت‌های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد برگزار شد

پنجمین نشست هفتگی شرکت‌های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد با هدف شناسایی و بررسی مشکلات شرکت های دانش بنیان این حوزه در اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات یزد برگزار شد.

مراسم تودیع و معارفه رئیس جهاددانشگاهی استان یزد برگزار شد

با حضور معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛

مراسم تودیع و معارفه رئیس جهاددانشگاهی استان یزد برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه رئیس جهاددانشگاهی استان یزد با حضور ریاست جهاددانشگاهی کشور و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار در سازمان جهاددانشگاهی استان یزد برگزار شد.

سطح فعالان کسب و کارهای حوزه علم و فناوری در استان یزد متفاوت است

استاندار یزد:

سطح فعالان کسب و کارهای حوزه علم و فناوری در استان یزد متفاوت است

فاطمی گفت: سطح فعالان کسب و کارهای حوزه علم و فناوری و فعالیتهای دانش بنیان در استان یزد متفاوت از سایر استانهاست که نشان از کار یک دهه گذشته فعالان این بخش در یزد است.

توجه به اشتغال دانشگاهیان در فعالیت‌های دانش‌بنیان/ دو درصد از اقتصاد کشور دانش بنیان است

در همایش ملی تاثریا در شیراز مطرح شد:

توجه به اشتغال دانشگاهیان در فعالیت‌های دانش‌بنیان/ دو درصد از اقتصاد کشور دانش بنیان است

مدیرعامل شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج همایش ملی تاثریا در شیراز با بیان اینکه اقتصاد دانش ‌بنیان از ۱۰ سال اخیر مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است، گفت: هم اکنون حدود دو درصد از اقتصاد در کشور اثر دانش ‌بنیان ‌ها تأمین می‌ شود که برای جبران عقب ‌ماندگی باید مدل ‌های خاصی را در نظر بگیریم.

 برگزاری نشست هفتگی شرکت های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد

برگزاری نشست هفتگی شرکت های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد

در راستای توسعه اقتصاد دیجیتال و محصولات دانش بنیان ICT و همچنین آشنایی بیشتر با مسائل و نیازهای شرکت ها و تلاش برای رفع آنها در کنار هم افزایی و بهره مندی شرکت ها از دانش و تجربیات یکدیگر نشست هفتگی شرکت های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد در اداه کل ارتباطات و فناوری یزد برگزار شد.

بهینه سازی دو دستگاه مکانیکی با دانش بومی

در گفت‌وگو با یک نخبه فیروزآبادی خبر داد:

بهینه سازی دو دستگاه مکانیکی با دانش بومی

محمد امین جعفری سارویی، مخترع و مبتکر فیروزآبادی در گفت‌وگو با علم و فناوری از بهینه سازی دو دستگاه مکانیکی با دانش بومی خبر داد.

بازدید معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از آخرین دستاوردهای دانش بنیان پژوهشکده علوم تولید مثل یزد

گزارش تصویری/

بازدید معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از آخرین دستاوردهای دانش بنیان پژوهشکده علوم تولید مثل یزد

دکتر «ستاری» معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به همراه «مهران فاطمی» استاندار یزد از آخرین دستاوردهای دانش بنیان پژوهشکده علوم تولید مثل یزد بازدید کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب