استاندار یزد:

سطح فعالان کسب و کارهای حوزه علم و فناوری در استان یزد متفاوت است

فاطمی گفت: سطح فعالان کسب و کارهای حوزه علم و فناوری و فعالیتهای دانش بنیان در استان یزد متفاوت از سایر استانهاست که نشان از کار یک دهه گذشته فعالان این بخش در یزد است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان یزد، «مهران فاطمی» استاندار یزد، در نشست ستاد نوآوری، فناوری و اقتصاد دانش بنیان استان که با حضور سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، اظهار داشت: نوع نگاه استان به مجموعه جهاد دانشگاهی، مبتنی بر نگاه رهبر معظم انقلاب است و جهاد دانشگاهی یک نهاد انقلابی با ماهیت حرکت جهادی در بستر علم و فرهنگ است و نوع نگاه ما به جهاد دانشگاهی همان نگاه مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به خدمات بسیار زیاد و تجربیات بسیار موفق و ارزنده ای جهاد دانشگاهی افزود: مجموعه رویان یکی از شاخص‌ترین خروجی های این مجموعه جهادی و نشان دهنده ظهور و بروز دستاوردهای شاخص فناورانه، نوآورانه و علمی، در پرتو حاکمیت سازوکار، مدل و نگاه این چنینی در عرصه علمی است.

فاطمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش غیرقابل انکار دکتر ستاری در استقرار، بسط و تبیین حوزه دانش بنیان در سطح کشور پرداخت و از تلاش های وی در مدت تصدی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تشکر و قدردانی کرد.

استاندار یزد، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی را جوانی انقلابی، نخبه و حاذق دانست و بیان کرد: امید است در دور جدید که سکان این مجموعه در دست ایشان قرار گرفته، ماهیت ستادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حفظ شود.

وی با بیان اینکه سطح فعالان این حوزه در استان یزد نسبت به سایر استان ها متفاوت است، گفت: این امر موید اقدامات و فعالیت های انجام شده در این زمینه در طول یک دهه گذشته است و خوشبختانه اکنون زیرساخت های انجام اقدامات جدی و بزرگ در این حوزه در استان وجود دارد.

فاطمی همچنین با اشاره به سفر اخیر دکتر ستاری به استان و موضوعات مطرح شده در خلال این سفر تصریح کرد: در جریان این سفر مقرر شد یزد به عنوان استان پایلوت اجرای ظرفیت های قانون جهش تولید دانش بنیان قرار گرفته و اتفاقات خوبی در قِبَل این موضوع در استان رقم می خورد.

استاندار یزد با اشاره به فعالیت‌ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی افزود: اگر این ساز و کار و مدل و نگاه بر عرصه علمی کشور حاکم شود، دستاوردهای شاخصی را به همراه خواهد داشت.

فاطمی همچنین بیان کرد: سطح فعالان کسب و کارهای حوزه علم و فناوری و فعالیتهای دانش بنیان در استان یزد متفاوت از سایر استانهاست که نشان از کار یک دهه گذشته فعالان این بخش در یزد است.

استاندار یزد از وجود زیرساخت‌های اقدامات جدید و بزرگ در این استان خبر داد و عنوان کرد: در سفر اخیر دکتر ستاری به یزد مقرر شد تا یزد به عنوان پایلوت اجرای قانون جهش تولید دانش بنیاد در کشور لحاظ شود که امیدواریم در این باره نیز حمایتهای لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۸:۱۲

شناسه خبر: 102760

مطالب مرتبط :
پنجمین نشست هفتگی شرکت‌های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد برگزار شد

پنجمین نشست هفتگی شرکت‌های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد برگزار شد

پنجمین نشست هفتگی شرکت‌های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد با هدف شناسایی و بررسی مشکلات شرکت های دانش بنیان این حوزه در اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات یزد برگزار شد.

مراسم تودیع و معارفه رئیس جهاددانشگاهی استان یزد برگزار شد

با حضور معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛

مراسم تودیع و معارفه رئیس جهاددانشگاهی استان یزد برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه رئیس جهاددانشگاهی استان یزد با حضور ریاست جهاددانشگاهی کشور و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار در سازمان جهاددانشگاهی استان یزد برگزار شد.

مفاهیم جدیدی باید برای دانش بنیان‌ها تعریف شود

سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:

مفاهیم جدیدی باید برای دانش بنیان‌ها تعریف شود

فیروز آبادی گفت: امروز باید بخشی از درآمدهای شرکتهای متقاضی دانش بنیان صرف بکارگیری دانش بنیان‌ها شود بنابراین لازم است مفاهیم جدیدی برای دانش بنیان‌ها تعریف کنیم.

توجه به اشتغال دانشگاهیان در فعالیت‌های دانش‌بنیان/ دو درصد از اقتصاد کشور دانش بنیان است

در همایش ملی تاثریا در شیراز مطرح شد:

توجه به اشتغال دانشگاهیان در فعالیت‌های دانش‌بنیان/ دو درصد از اقتصاد کشور دانش بنیان است

مدیرعامل شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج همایش ملی تاثریا در شیراز با بیان اینکه اقتصاد دانش ‌بنیان از ۱۰ سال اخیر مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است، گفت: هم اکنون حدود دو درصد از اقتصاد در کشور اثر دانش ‌بنیان ‌ها تأمین می‌ شود که برای جبران عقب ‌ماندگی باید مدل ‌های خاصی را در نظر بگیریم.

 برگزاری نشست هفتگی شرکت های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد

برگزاری نشست هفتگی شرکت های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد

در راستای توسعه اقتصاد دیجیتال و محصولات دانش بنیان ICT و همچنین آشنایی بیشتر با مسائل و نیازهای شرکت ها و تلاش برای رفع آنها در کنار هم افزایی و بهره مندی شرکت ها از دانش و تجربیات یکدیگر نشست هفتگی شرکت های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد در اداه کل ارتباطات و فناوری یزد برگزار شد.

رسوخ علم و فناوری به حوزه کشاورزی امری راهگشا و موثر در افزایش بهره وری در این بخش

استاندار یزد مطرح کرد؛

رسوخ علم و فناوری به حوزه کشاورزی امری راهگشا و موثر در افزایش بهره وری است

فاطمی گفت: یزدی ها از گذشته مبتنی بر علم و فناوری و اقتضای زمان خود اقدام به ساخت سازه های ابتکاری و منحصر بفرد کرده و مسائل و چالش های موجود را از پیش رو بر می داشتند.

تفاهم نامه راه اندازی و راهبری دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی و منابع استان یزد

در نشست ستاد نوآوری، فناوری و اقتصاد دانش بنیان استان یزد منعقد شد؛

تفاهم نامه راه اندازی و راهبری دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی و منابع استان یزد

توافق نامه همکاری مشترک به منظور تاسیس، راه اندازی و راهبری دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی و منابع استان یزد در قالب پردیس فناوری و نوآوری بین طرفین توافق نامه منعقد شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب