پنجمین نشست هفتگی شرکت‌های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد برگزار شد

پنجمین نشست هفتگی شرکت‌های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد با هدف شناسایی و بررسی مشکلات شرکت های دانش بنیان این حوزه در اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات یزد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری استان یزد، پنجمین نشست هفتگی شرکت‌های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد با هدف شناسایی و بررسی مشکلات شرکت های دانش بنیان این حوزه در اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات یزد برگزار شد.

دکتر «محمدرضا پاکدل» مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، در این نشست اظهار داشت: هدف از برگزاری جلسات هفتگی، آشنایی بیشتر با مسائل شرکت ها و تلاش برای رفع آنها در کنار هم افزایی و بهره مندی شرکت ها از دانش و تجربیات یکدیگر است.

در این نشست صمیمی، علاوه بر پرداختن به موضوعاتی مانند: صادرات محصولات دانش بنیان و فناور، تامین و نگهداشت نیروی کار متخصص و ماهر، روش های تامین مالی، نحوه ارتباط شرکت ها با دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش برای معرفی ظرفیت های اشتغال ICT، نحوه اخذ مجوز محصولات دانش بنیان، حمایت از تولید محصولات بومی سازی شده‌ در جهت‌ کاهش ریسک، رفع نیاز شرکت های یزدی به نیروی ماهر در حوزه توسعه بازار و همچنین شیوه های شناسایی نیاز بخش های مختلف صنعتی، کشاورزی و بازرگانی و بهم رسانی عرضه و تقاضا، مواردی‌ مانند رویدادهای B2B برای صادرات محصولات دانش بنیان، اطلاع رسانی و تبلیغات عمومی محصولات، توسعه دوره های توانمند سازی و آموزش برنامه نویسی کودکان مورد تبادل نظر قرار گرفت.

شرکت «فرهیختگان راه اندیشه فراست ایساتیس» در زمینه «تولید نرم افزار و سخت افزار در زمینه هوشمند سازی» فعالیت دارد، این شرکت در زمینه تولید کنتور هوشمند با قابلیت قرائت و قطع و وصل از راه دور فعال و در حال فروش محصولات در کشور می باشد.

شرکت «داده پردازان ورتا» در زمینه «توسعه پلتفرم های آموزشی در حوزه برنامه نویسی تخصصی حوزه کودک و نوجوان» فعالیت دارد که اولین پلتفرم تخصصی آموزش در حوزه برنامه نویسی کودک و نوجوان می باشد. تولید محتوای تخصصی برای رده سنی کودک و نوجوان، امکان اشتراک گزاری آموخته ها، فضای راحت و امن برای این رده سنی، ارتباط گیری راحت و آسان با اساتید این حوزه از مشخصات بارز این محصول می باشد.

شرکت «آنیک الکترونیک کویر یزد» در زمینه «انواع سیستم های حفاظتی و امنیتی، سامانه کنترل و نظارت هوشمند، تجهیزات هوشمند سازی منازل و اماکن در حوزه iot این شرکت تولید کننده تلفن کننده سیم کارتی با برد SMD، سیستم حفاظتی و اعلام سرقت با قابلیت پشتیبانی از 2 سیمکارت و سامانه کنترل و نظارت هوشمند» فعالیت دارد.

شرکت «شتابدهنده پیشگامان» در زمینه حمایت از کسب و کارهای نوپا و استارتاپ استودیو و توانمندسازی فعال در تکمیل زنجیره ارزش اکوسیستم نوآوری از ایده تا شرکت فعالیت دارد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۶:۵۲

شناسه خبر: 102762

مطالب مرتبط :
برگزاری نخستین سمینار آموزشی پایش وضعیت عیب یابی تجهیزات در فولاد آلیاژی یزد

برگزاری نخستین سمینار آموزشی پایش وضعیت عیب یابی تجهیزات در فولاد آلیاژی یزد/ فولاد آلیاژی ایران اولین شرکت دانش بنیان فولادی ایران

نخستین سمینار ملی آموزشی تخصصی پایش وضعیت و عیب‌یابی تجهیزات با مشارکت شرکت فولاد آلیاژی ایران در شهر یزد برگزار شد.

دکتر حقی

مدیر شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج:

عدم بهره ی ۷۰ درصد شرکت های دانش بنیان کشور از ظرفیت های حاکمیتی/ رویداد ملی «تا ثریا» مسیر رفع چالش ها را نشان می دهد

مهدی حقی گفت: طبق آمار منتشر شده از سوی معاونت علمی ریاست‌جمهوری، نزدیک به ۷۰ درصد مجموعه‌های نوآور و دانش بنیانی که در کشور وجود دارند تا الان بهره‌ای به لحاظ مالی و سرمایه‌ای از ظرفیت‌های حاکمیتی نبرده‌اند.

نشست بررسی راهکارهای بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در فعالیت های مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان یزد

نشست بررسی راهکارهای بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در فعالیت های مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان یزد

در جهت تحقق شعار سال مقام معظم رهبری«مدظله» راهکارهای بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در فعالیت های مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان یزد با حضور رئیس پارک علم و فناوری استان در محل این مرکز مورد بررسی قرار گرفت.

مراسم تودیع و معارفه رئیس جهاددانشگاهی استان یزد برگزار شد

با حضور معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛

مراسم تودیع و معارفه رئیس جهاددانشگاهی استان یزد برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه رئیس جهاددانشگاهی استان یزد با حضور ریاست جهاددانشگاهی کشور و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار در سازمان جهاددانشگاهی استان یزد برگزار شد.

سطح فعالان کسب و کارهای حوزه علم و فناوری در استان یزد متفاوت است

استاندار یزد:

سطح فعالان کسب و کارهای حوزه علم و فناوری در استان یزد متفاوت است

فاطمی گفت: سطح فعالان کسب و کارهای حوزه علم و فناوری و فعالیتهای دانش بنیان در استان یزد متفاوت از سایر استانهاست که نشان از کار یک دهه گذشته فعالان این بخش در یزد است.

مفاهیم جدیدی باید برای دانش بنیان‌ها تعریف شود

سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:

مفاهیم جدیدی باید برای دانش بنیان‌ها تعریف شود

فیروز آبادی گفت: امروز باید بخشی از درآمدهای شرکتهای متقاضی دانش بنیان صرف بکارگیری دانش بنیان‌ها شود بنابراین لازم است مفاهیم جدیدی برای دانش بنیان‌ها تعریف کنیم.

سردار بوعلی

فرمانده سپاه فجر در رویداد تاثریا عنوان کرد:

هم افزایی جهت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و فناور

سردار یدالله بوعلی، فرمانده سپاه فجر فارس در رویداد ملی تا ثریا گفت: با هم افزایی میان دستگاهی نیازها بهتر تشخیص داده شده و بهتر از شرکت ‌های دانش ‌بنیان حمایت می شود.

 برگزاری نشست هفتگی شرکت های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد

برگزاری نشست هفتگی شرکت های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد

در راستای توسعه اقتصاد دیجیتال و محصولات دانش بنیان ICT و همچنین آشنایی بیشتر با مسائل و نیازهای شرکت ها و تلاش برای رفع آنها در کنار هم افزایی و بهره مندی شرکت ها از دانش و تجربیات یکدیگر نشست هفتگی شرکت های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد در اداه کل ارتباطات و فناوری یزد برگزار شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب