نشست بررسی راهکارهای بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در فعالیت های مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان یزد

در جهت تحقق شعار سال مقام معظم رهبری«مدظله» راهکارهای بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در فعالیت های مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان یزد با حضور رئیس پارک علم و فناوری استان در محل این مرکز مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان یزد، در جهت تحقق شعار سال مقام معظم رهبری«مدظله» راهکارهای بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در فعالیت های مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان یزد با حضور رئیس پارک علم و فناوری استان در محل این مرکز مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه «سعید زارع» مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان با بیان اینکه با توجه به شعار سال مقام معظم رهبری«مدظله» و وجود حجم زیادی از داده های اسنادی، پژوهشی و تاریخ شفاهی در سازمان متبوع خود ظرفیت خوبی برای تعامل و همکاری با شرکت های دانش بنیان وجود دارد اظهار داشت: لازم است تا در راستای ایجاد جذابیت بالا برای نسل جوان و به منظور به تصویر کشیدن گذشته و ترسیم حال و آینده از بستر اسناد تاریخی مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان به استفاده از ظرفیت فناوری و شرکت های دانش بنیان روی آورده و گنجینه ی اسناد ملی یزد جهانی را از بستر دانش بنیان ها ارتقاء دهد.

زارع ادامه داد: بهره گیری از ظرفیت فناوری اطلاعات در زمینه های برگزاری نمایشکاه های اسنادی با استفاده از تابلوهای دیجیتال، ایجاد بانک های اطلاعاتی بایگانی های استان به صورت نرم افزاری، مرمت اسناد و نسخ خطی قدیمی با بهره گیری از تولیدات داخلی و بهره گیری از هوش مصنوعی در فعالیت های این سازمان می تواند از جمله زمینه های فعال سازی خدمات شرکت های دانش بنیان برای همکاری با این سازمان باشد.

در ادامه دکتر «سید حبیب الله میر غفوری» رئیس پارک علم و فناوری استان یزد گفت: علیرغم اینکه متاسفانه حوزه ی تاریخ و فرهنگ همیشه مغفول بوده و تاکنون نشست هایی با این حوزه از طریق پارک علم و فناوری برگزار نشده، لکن برگزاری این جلسه می تواند زمینه های همکاری مشترک و خوبی را برای تعامل با بستر فرهنگی و تاریخی استان ایجاد نموده و فضای آی تی و فناوری هم در حوزه های مختلفی به کمک این مرکز بیاید.

وی ادامه داد: لازم است مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان یزد ضمن احصاء و اعلام نیازها و زمینه های همکاری خود با شرکت های دانش بنیان این نیازمندی ها را به صورت نیاز خاص به پارک علم و فناوری اعلام نموده تا پارک علم و فناوری بعد از ثبت این نیازها در سامانه نان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری(نظام ایده تا نیاز)جامعه ی هدف این مرکز در شرکت های دانش بنیان را شناسایی و شرکت های موجود در پارک را در راستای تامین این نیازها فعال کند.

در پایان مقرر شد بعد از اعلام نیازهای مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان یزد در ارتباط با شرکت ها دانش بنیان در اولین فرصت جلسه ای با حضور شرکت های مرتبط در حوزه های علوم انسانی با این سازمان برگزار شود.

در ادامه جلسه موضوعات در سطح تخصصی و کارشناسی با حضور دکتر «محمدرضا حسینی بغدادآبادی» معاونت فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری استان، «مرتضی وزیری» پیشکسوت فرهنگی استان در حوزه ی عکس ها و تصاویر تاریخی و صاحب پیج اینستاگرامی یزد کهن، دکتر «حسین مجاهدی» از فعالین حوزه ی اسناد و تعدادی از کارشناسان مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان یزد مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۱ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۰:۴۳

شناسه خبر: 102768

مطالب مرتبط :
برگزاری اولین جشنواره علمی شهید چمران در یزد

مسئول بسیج اساتید استان یزد در نشست خبری خبر داد؛

برگزاری اولین جشنواره علمی شهید چمران در یزد

دکتر دهقانی اشکذری از برگزاری اولین جشنواره علمی شهید چمران خبر داد و گفت: این جشنواره به همت معاونت پژوهش و فناوری سازمان بسیج اساتید کشور در دو سطح استانی و ملی برگزار خواهد شد.

پیشرفت، تعالی و عزت و سربلندی یزد در گرو توجه به علم و فناوری است

استاندار یزد در نشست ستاد نوآوری، فناوری و اقتصاد دانش بنیان مطرح کرد؛

پیشرفت، تعالی و عزت و سربلندی یزد در گرو توجه به علم و فناوری است

فاطمی پیشرفت، تعالی و عزت و سربلندی یزد را در گرو توجه به علم و فناوری دانست و گفت: : ریل گذاری ما باید به سمت شناخته شدن یزد به عنوان استان سرآمد در حوزه فعالیت های دانش بنیان و علم و فناوری باشد.

امضای تفاهم‌نامه ۱۶ دستگاه اجرایی خراسان جنوبی با پارک علم و فناوری استان

به همت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی صورت گرفت

امضای تفاهم‌نامه ۱۶ دستگاه اجرایی خراسان جنوبی با پارک علم و فناوری استان

۱۶ دستگاه‌ اجرایی با پارک علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاه‌های خراسان جنوبی باهدف کمک گرفتن از شرکت‌های دانش‌بنیان برای رفع مشکلاتشان تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.

برگزاری نخستین سمینار آموزشی پایش وضعیت عیب یابی تجهیزات در فولاد آلیاژی یزد

برگزاری نخستین سمینار آموزشی پایش وضعیت عیب یابی تجهیزات در فولاد آلیاژی یزد/ فولاد آلیاژی ایران اولین شرکت دانش بنیان فولادی ایران

نخستین سمینار ملی آموزشی تخصصی پایش وضعیت و عیب‌یابی تجهیزات با مشارکت شرکت فولاد آلیاژی ایران در شهر یزد برگزار شد.

شرکت دانش بنیان

حکایت چالش‌ها و مشکلاتی که تمامی ندارند؛

قوانین و تبصره‌ها؛ سنگ پیش پای شرکت‌های دانش‌بنیان/ شکل حمایت از واحدهای فناور نیازمند تغییرات جدی است

شرایط و مقررات دست‌وپاگیر برای دریافت تسهیلات و عدم حمایت از همه ایده‌های فناورانه از مشکلات و چالش‌های پیش روی شرکت‌های دانش‌بنیان است و فعالان این عرصه تقاضای تغییر جدی در نحوه حمایت از این شرکت‌ها را دارند.

چهار مقاله از اعضای هیات علمی دانشگاه اصفهان به عنوان مقاله داغ در پایگاه وب‌آو‌ساینس معرفی شدند

معرفی چهار مقاله از اعضای هیات علمی دانشگاه اصفهان به عنوان مقاله داغ در پایگاه وب‌آو‌ساینس

چهار مقاله از اعضای هیات علمی دانشگاه اصفهان به عنوان مقاله داغ در پایگاه وب‌آو‌ساینس معرفی شدند.

دکتر حقی

مدیر شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج:

عدم بهره ی ۷۰ درصد شرکت های دانش بنیان کشور از ظرفیت های حاکمیتی/ رویداد ملی «تا ثریا» مسیر رفع چالش ها را نشان می دهد

مهدی حقی گفت: طبق آمار منتشر شده از سوی معاونت علمی ریاست‌جمهوری، نزدیک به ۷۰ درصد مجموعه‌های نوآور و دانش بنیانی که در کشور وجود دارند تا الان بهره‌ای به لحاظ مالی و سرمایه‌ای از ظرفیت‌های حاکمیتی نبرده‌اند.

تفاهم نامه

امضای تفاهم نامه همکاری مشترک علمی بین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری اردبیل

تفاهم نامه همکاری مشترک علمی بین دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل به امضا رسید.

پنجمین نشست هفتگی شرکت‌های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد برگزار شد

پنجمین نشست هفتگی شرکت‌های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد برگزار شد

پنجمین نشست هفتگی شرکت‌های دانش بنیان و فناور حوزه ICT استان یزد با هدف شناسایی و بررسی مشکلات شرکت های دانش بنیان این حوزه در اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات یزد برگزار شد.

مراسم تودیع و معارفه رئیس جهاددانشگاهی استان یزد برگزار شد

با حضور معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛

مراسم تودیع و معارفه رئیس جهاددانشگاهی استان یزد برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه رئیس جهاددانشگاهی استان یزد با حضور ریاست جهاددانشگاهی کشور و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار در سازمان جهاددانشگاهی استان یزد برگزار شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب