تازه های چاپ؛

کتاب اینترنت اشیا در مهندسی پزشکی منتشر شد

به همت انتشارات جهاد دانشگاهی اردبیل، کتاب «اینترنت اشیا در مهندسی پزشکی» منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل ؛ به همت انتشارات جهاددانشگاهی اردبیل کتاب «اینترنت اشیا در مهندسی پزشکی» منتشر شد.

این کتاب در سال 2019 توسط والنتینا ای. بالاس، لی‌هوانگ سون، سودان جاها، مانجو خاری و راقوندرا کومار در دپارتمان مهندسی و علوم کامپیوتر کشور هندوستان به رشته تحریر درآمده و توسط دکتر «همایون ابراهیمیان» و دکتر «شیوا رزاق زاده» اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل، «فرزانه والی»، «محمد شاددلو» و «محمد جمالپور» ترجمه شده است.

هدف این کتاب اطلاع رسانی و آموزش مخاطبان خود در مورد قدرت محاسبات در کاوش داده‌های بیولوژیکی، بیوانفورماتیک و ارتباط متقابل بین زیست‌شناسی و اینترنت اشیا (IoT) می‌باشد که عمدتاً برای استفاده در سطوح پایه و متوسط برای دانشجویان کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر، محققان و پزشکان در نظر گرفته شده است.

کتاب«اینترنت اشیا در مهندسی پزشکی» یافته‌های چند رشته‌ای و پویا را در زمینه‌های علوم کامپیوتر و زیست‌شناسی ارائه کرده و طیف وسیعی از موضوعات در زمینه زیست پزشکی و رابط آن با روش‌های محاسباتی را پوشش داده و تنوع گسترده موضوعات دیدگاه‌های متعددی را در مورد تعدادی از رشته‌ها به خوانندگان ارائه می‌دهد.

گره حسگر تشخیص نفوذ؛ هوشمند، کم‌هزینه، مبتنی براینترنت اشیاانسان‌شناسی به کمک مدلسازی یک سیستم فازی برای تشخیص علائم بیماری طب سنتی ویتنامی با ترکیب قوانین مثبت و منفی، جراحی با هدایت تصویر از طریق اینترنت اشیا، اینترنت اشیاء در تحقیقات کشاورزی در مورد بیماری‌های گیاهی و سطح مواد مغذی با استفاده از تکنیک‌های آنالیز تصویر، مروری کوتاه بر اینترنت اشیا در مراقبت‌های بهداشتی، چرا داده‏های کلان و آن چیست؟

تأثیر اساسی کلان داده‏ها در صنعت پزشکی، روند‌های نوظهور برنامه‌های مبتنی بر اینترنت اشیاء در زندگی روزمره، ترکیب تحلیل‌های پیشگویانه و هوش مصنوعی با هوش انسانی در جراحی مبتنی بر تصاویر اینترنت اشیاء، فناوری اینترنت اشیاء و استخراج و پردازش داده‏های بزرگ پزشکی بزرگ در بهداشت الکترونیکی مطالب مهم این کتاب را تشکیل می‌دهند.

کتاب« اینترنت اشیا در مهندسی پزشکی» 456 صفحه ای، در 13 فصل گردآوری شده است و به قیمت 1000000 ریال در دسترس علاقمندان قرار دارد.

 

انتهای پیام/

خبرنگار: مریم محرمی 

زمان انتشار: چهارشنبه ۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۵:۰۰

شناسه خبر: 102954

مطالب مرتبط :
آقازاده

یک مخترع حوزه مهندسی پزشکی :

شرکت‌های دانش بنیان؛ ابزاری نوپا اما کارا

حرکت به سوی دانش بنیان شدن تولید سرآغاز گره گشایی اقتصادی و تحولات اساسی در اقتصاد کشور است که سیاستی نوپا اما کارا بوده و نیازمند حمایت‌ها و توجه دوچندان مسئولین مربوطه است.

کتاب

انتشار کتاب پتانسیل های درمانی اگزوزوم در سرطان توسط دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

به همت انتشارات جهاد دانشگاهی اردبیل و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل ، کتاب پتانسیل های درمانی اگزوزوم در سرطان منتشر شد.

 سفرنماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران به خراسان جنوبی

سفرنماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران به خراسان جنوبی

سرپرست ستاد کانون های مساجد خراسان جنوبی از سفر نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران به استان خبر داد و گفت: دکتر ‌«ناصر ابوشریف»  ۱۹ و ۲۰ مهمان مردم دو شهرستان بیرجند و درمیان خواهد بود.

اینترنت ماهواره ای

وزیر ارتباطات و فناوری :

خدمات اینترنت ماهواره ای در ایران آغاز شد

در حال حاضر هم دو مورد از اپراتورها برای ارائه خدمات به روستاهای دورافتاده از اینترنت ماهواره‌ای استفاده می‌کنند.

بازدید

بازدید میدانی سد سبلان استان اردبیل توسط دانشجویان عمران دانشگاه فنی رازی اردبیل + عکس

بازدید میدانی سد سبلان استان اردبیل توسط دانشجویان عمران دانشگاه فنی رازی اردبیل صورت پذیرفت.

پایان نامه

هفتمین مسابقات ملی پایان نامه سه دقیقه ای برگزار می شود

مسابقات ملی پایان نامه سه دقیقه ای به همت سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی اردبیل و با همکاری واحد‌های جهاد دانشگاهی در ۱۶ استان برگزار می شود.

اینترنت اشیاء خط مقدم هوشمندسازی کشاورزی است

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پرتو تاپ رایان مطرح کرد:

اینترنت اشیاء خط مقدم هوشمندسازی کشاورزی است

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پرتو تاپ رایان در با بیان اینکه یک سیستم هوشمند کشاورزی داده محور است، گفت: اینترنت اشیاء خط مقدم فناوری در مزرعه است و هوشمندسازی و اینترنت اشیاء همیشه با هم فعالیت می‌کنند و از یکدیگر جدا نیستند.

شهید باکری

سالروز شهادت تبلور غیرت آذربایجان

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری سپاه عاشورا ،نادر ارسلانی مسئول این زمان سازمان در پیامی بمناسبت سالروز شهادت آقا مهدی باکری فرمانده لشگر ۳۱ عاشورا این شهید بزگوار را نماد غیرت و الگوی جهاد و شهادت توصیف کرده و متنی با این مضنون منتشر کرد :

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب