وزیر ارتباطات و فناوری :

خدمات اینترنت ماهواره ای در ایران آغاز شد

در حال حاضر هم دو مورد از اپراتورها برای ارائه خدمات به روستاهای دورافتاده از اینترنت ماهواره‌ای استفاده می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ، عیسی زارع پور امروز در حاشیه هیأت دولت در خصوص فعالیت شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت ماهواره‌ای مانند استارلینک در کشور اظهار کرد: ما از فعال شدن اپراتورهایی که اینترنت را به صورت ماهواره‌ای ارائه می‌دهند، استقبال می‌کنیم؛ در حال حاضر هم دو مورد از اپراتورها برای ارائه خدمات به روستاهای دورافتاده از اینترنت ماهواره‌ای استفاده می‌کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: طبق قوانین، هر اپراتور ماهواره‌ای که قصد ارائه خدمات اینترنتی در جمهوری اسلامی ایران را دارد، باید قوانین کشور را رعایت کند، در حال حاضر هم این قوانین به همه اپراتورهای ارائه دهنده خدمات اینترنت ماهواره‌ای از جمله استارلینک و وان وب ابلاغ شده است، در صورت پذیرش این قواعد و قوانین، ما از فعالیت آن‌ها در کشور استقبال می‌کنیم.

زارع پور در پایان با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۳ هزار روستا در کشور وجود دارند که امکان اتصال به اینترنت را ندارند، از پیگیری و بررسی برای حل این مسئله در این روستاها خبر داد.

وی در مورد گزارش اعلام شکایت برخی از اپراتورها در خصوص تحمیل خسارات چند میلیاردی به آن‌ها در پی فیلترینگ نیز گفت: ورشکستگی را تنها رایتل اعلام کرده است، سایر اپراتورها نیز نامه‌هایی ارسال کرده‌اند که در حال بررسی هستیم.

یادآور می شود؛ ایلان ماسک، مالک شرکت اسپیس ایکس به تازگی در پیامی در حساب خود در فضای مجازی، از فعال شدن ۱۰۰ دستگاه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران خبر داده است.

زمان انتشار: چهارشنبه ۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۲:۴۱

شناسه خبر: 102962

مطالب مرتبط :
کلیدخوردن طرح اینترنت طبقاتی

در ادامه اجرای محدودیت های اینترنتی؛

اینترنت هم طبقاتی شد

طرح «اینترنت طبقاتی» با اظهارات معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، به‌نظر می‌رسد که رسما وارد فاز عملیاتی شده است.

کتاب

تازه های چاپ؛

کتاب اینترنت اشیا در مهندسی پزشکی منتشر شد

به همت انتشارات جهاد دانشگاهی اردبیل، کتاب «اینترنت اشیا در مهندسی پزشکی» منتشر شد.

دو ماهواره ناهید ۱ و ۲ مراحل پایانی

طبق اعلام وزیر ارتباطات دو ماهواره ناهید ۱ و ۲ مراحل پایانی تکمیل خود را طی می کنند و تا پایان سال پرتاب‌ خواهند شد:

از ایده تا عمل، ماهواره ناهید ۱و۲

. حسن سالاریه، رئیس سازمان فضایی ایران نیز خبر از کامل شدن مراحل طراحی و ساخت ماهواره ناهید-۱ داد و با تاکید بر اینکه تست‌های آن به‌طور کامل اجرایی شده است، اعلام کرد که این ماهواره با ماهواره‌بر قائم ۱۰۰، طی ماه‌های آتی به مرحله عملیات و مدارگذاری خواهد رسید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پارک فناوری پردیس بازدید کرد

با هدف شناسایی ظرفیت ها و رفع موانع موجود بر تولید در حوزه ICT؛

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پارک فناوری پردیس بازدید کرد

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به میزبانی سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس از پارک بازدید کرد.

ی

خروج اینترنت ماهواره‌ای "استارلینک" از حالت آزمایشی

در پروژه استارلینک، هزاران ماهواره کوچک در مدارهای پایینی زمین قرار می‌گیرند و سیگنال‌های اینترنت پرسرعت را به سمت زمین مخابره خواهند کرد

۱

علم و فناوری گزارش می دهد؛

با اینترنت ماهواره ای "استارلینک" آشنا شوید / آیا مردم ایران می توانند از فناوری جدید کمپانی "ایلان ماسک" استفاده نمایند ؟

با قرارگرفتن و عبور ماهواره‌های استارلینک از فراز ایران، رسماً کشور ما تحت پوشش اینترنت پر سرعت ماهواره‌ای استارلینک قرار گرفته است. شرکت spacex از چند روز پیش اعلام کرده بود که عراق و مرزهای غربی ایران تحت پوشش اینترنت این شرکت قرار گرفته و امکان خرید اشتراک برای این منطقه فعال شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب