رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم:

بیش از یک میلیون و پانصدهزار نفر متقاضی ورود و تحصیل در دانشگاه ها هستند

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شمار متقاضیان ورود به مراکز آموزش عالی را حدود ۱.۵ میلیون نفر ذکر و آن را مطلوب دانست.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛ هاشم داداش پور شامگاه پنجشنبه در حاشیه اجرای طرح‌های خدمات رفاهی دانشجویی در آمل با اظهار اینکه یک میلیون و ۴۸۹ هزار نفر متقاضی ورود به دانشگاه‌های کشور هستند، این آمار را قابل توجه و مطلوب دانست.

وی همچنین با اظهار اینکه روند خروج دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی نگران کننده نیست بلکه عادی است، افزود: این نو مهاجرت‌ها برای ادامه تحصیل انجام می‌شود هرچند آمار خاصی از خروج دانشجویان نخبه نداریم اما همه دستگاه‌ها باید برای ماندگاری نخبگان در کشور تلاش کنند.

داداش پور در عین حال آمار خروج نخبگان از کشور را نگران و ناراحت کننده ندانست.

وی همچنین با اشاره به استقبال دانشجویان خارجی برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور اظهار داشت: در حال حاضر ۹۴ هزار دانشجوی خارجی در کشور مشغول تحصیل هستند.

داداش پور با بیان اینکه دانشجویانی از کشورهای مختلف نظیر سوریه، هند، لبنان، عراق و افغانستان در کشور مشغول تحصیل هستند، روند پذیرش دانشجویان خارجی را در کشور افزایش خواند.

معاون وزیر علوم به افزایش ظرفیت سازی در دانشگاه‌های کشور افزود: برنامه داریم طی فرایند زمانی سه تا چهار ساله شمار دانشجویان خارجی برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور دو برابر رشد یابد.

وی همچنین با بیان اینکه در حال حاضر ۳۷ درصد دانشجویان از خوابگاه‌های دانشجویی استفاده می‌کنند، گفت: در قالب تدوین برنامه چهارساله در تلاش هستیم تا این ظرفیت به ۵۰ درصد برسد هرچند اکنون در برخی استان‌ها کمتر از ۱۷ درصد است.

داداش پور خواستار تحصیل بودجه مورد نیاز از سوی مجلس برای ساخت خوابگاه‌های دانشگاهی شد و کمک خیران را در این بخش الزامی دانست.

رئیس سازمان امور دانشجویی وزارت علوم سرانه ورزشی در دانشگاه‌ها را سه متر فضای باز ذکر و آن را مطلوب دانست.

 

زمان انتشار: جمعه ۹ دی ۱۴۰۱ - ۰۲:۴۷:۳۶

شناسه خبر: 103006

مطالب مرتبط :
افتتاح سیزدهمین پارک علم و فناوری دانشگاهی کشور

افتتاح سیزدهمین پارک علم و فناوری دانشگاهی کشور

سیزدهمین پارک علم و فناوری دانشگاهی کشوربا حضور معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری، مسئولان استانی و شهرستانی، روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، امروزسیزدهم دی ماه، درپارک علم و فناوری دانشگاه کاشان افتتاح می‌شود

دانشگاه علمی کاربردی

اغاز ثبت‌نام و انتخاب رشته تکميل ظرفيت دوره‌ کاردانی دانشگاه جامع علمی - کاربردی

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز ثبت‌نام و انتخاب رشته برای ظرفیت‌های خالی مانده در رشته‌های تحصیلی دوره‌ كارداني فني و دوره كارداني حرفه‌اي«ناپيوسته» نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ‌کاربردی، در نوبت بهمن ماه سال ۱۴۰۱ خبر داد.

زبان فارسی

امضا تفاهم‌نامه برای تبدیل زبان فارسی به زبان علم دنیا

تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علامه طباطبائی و مرکز نشر دانشگاهی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با هدف توسعه پژوهش های کاربردی و آموزشی و رفع مشکلات منابع علمی و همچنین پاسخگویی به مهمترین ضرورت‌های جامعه علمی کشور در خصوص تبدیل زبان فارسی به زبان علم دنیا منعقد شد.

گسترش ارتباط همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس و دانشگاه آزاد

گسترش ارتباط همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس و دانشگاه آزاد

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر طهرانچی و دکتر نگاهداری تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

۱۲۳

کاهش نگران کننده متقاضیان ورود به رشته های فنی مهندسی دانشگاه ها

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان دانشجویان گفت؛ تمایل جوانان برای ورود به دانشگاه ها در رشته های فنی مهندسی کاهش یافته که امری نگران کننده و در تضاد با اقتصاد تولید بنیان در کشور است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب