رقابت ۱۳ تیم در مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان سمنان از برگزاری مرحله استانی یازدهمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان ایران با رقابت ۱۳ تیم در استان سمنان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛ سیدمحمدعلی شاهمیری، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان سمنان امشب در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: مرحله استانی یازدهمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در استان سمنان از هفتم دی‌ماه با حضور 13 تیم و به مدت سه روز به میزبانی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی سمنان برگزار می‌شود.

وی افزود: در این دوره از مسابقات، 13 تیم از دانشگاه‌های فرهنگیان سمنان، دانشگاه علوم پزشکی سمنان، دانشگاه آزاد سمنان، مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی سمنان، مرکز علمی کاربردی شهرداری بیارجمند و مرکز علمی کاربردی روستا به رقابت می‌پردازند.

دبیر اجرایی دهمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان استان سمنان ادامه داد: در این مسابقات، پنج تیم از دانشگاه فرهنگیان سمنان، سه تیم از مرکز علمی کاربردی شهرداری بیارجمند، دو تیم از مرکز علمی کاربردی روستا و دانشگاه‌های آزاد سمنان، علوم پزشکی سمنان و جهاد دانشگاهی سمنان نیز هر کدام با یک تیم حضور دارند.

شاهمیری با بیان اینکه این مسابقات هر ساله با شعار «مناظره؛ فرصتی برای یادگیری» به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی در دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری مسابقات مناظره دانشجویی، تقویت حس پژوهش و پرسشگری، توسعه فرهنگ نقد و گفت‌وگو و ارتقاء قدرت سخنوری و فن بیان دانشجویان است.

وی تصریح کرد: فرهنگ مناظره و گفت‌وگو برای ارائه، تبیین و دفاع از عقیده و نظر خود در نزد دیگران مسأله‌ای است که در جامعه به‌خصوص قشر دانشجو بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا دانشجویان قشر آینده‌ساز جامعه هستند و باید بیاموزند چگونه از ابعاد مختلف به طرح عقیده و نظر خود بپردازند و با پژوهش و مطالعه، دلایل و شواهد سنجیده جمع‌آوری کنند و دایره اطلاعات خود را در موضوعات مختلف گسترش دهند.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان سمنان بیان کرد: این مسابقات به مدت سه روز به‌صورت حضوری در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود و در روز سوم و مسابقه فینال، تیم برتر جواز حضور در مسابقات منطقه‌ای یازدهمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان ایران را کسب خواهد کرد.

 

زمان انتشار: جمعه ۹ دی ۱۴۰۱ - ۰۳:۲۶:۳۱

شناسه خبر: 103011

مطالب مرتبط :
کسب مدال‌ برنز دانشجوی دانشگاه جهرم در مسابقات ملی نانو

کسب مدال‌ برنز دانشجوی دانشگاه جهرم در مسابقات ملی نانو

دانشجوی دانشگاه جهرم موفق به کسب مدال برنز از یازدهمین دوره مسابقه ملی نانو شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب