معرفی کتاب

قدرت ذهن ناخودآگاه

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛ ژوزف مورفی در کتاب «قدرت ذهن ناخودآگاه»، که در زمره‌ی پرفروش‌ها قرار دارد، به شما نشان می‌دهد که چگونه تغییر الگوهای فکری تأثیر چشمگیری بر دستیابی به اهداف و آرزوهایتان دارند و می‌توانید با تغییر افکار و دیدگاه خود به هر آنچه می‌خواهید دست یابید.

 

کتاب «قدرت ذهن ناخودآگاه» چه می گوید؟

تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که ذهن شما خودش هم «ذهن» دارد؟ درواقع، موجودیت دیگری به نام «ناخودآگاه» معمولاً ذهن ما را اداره می‌کند. کتاب قدرت ذهن ناخودآگاه (The Power of your subconscious mind) از تأثیرات گسترده‌ی ضمیر ناخودآگاه بر تمام جنبه‌های زندگی ما مثل پول، روابط، شغل و خوشبختی می‌گوید.

ژوزف مورفی (Joseph Murphy) در این کتاب به ما نشان می‌دهد که اگر ناخودآگاه خود را کنترل و هدایت کنیم، می‌توانیم روند زندگی خود را تغییر دهیم و آن را بهبود ببخشیم. برای این کار باید در مقابل عادت‌هایمان بایستیم، عادت‌ها یعنی ویژگی‌هایی که ناخودآگاهمان آن‌ها را در اختیار دارد.

در این کتاب کلاسیک که از زمان انتشارش در سال 1963 میلیون‌ها نسخه فروش رفته، مورفی خرد معنوی و نتایج تحقیقات علمی خود را در هم می‌آمیزد تا روشن کند چگونه ناخودآگاه می‌تواند تأثیر عمده‌ای بر زندگی روزمره‌ی ما داشته باشد، به‌طوری که با درک ناخودآگاه می‌توانیم از شر ترس‌هایی که داریم خلاص شویم و زندگی‌ای سرشار از انرژی مثبت داشته باشیم.

نویسنده‌ی قدرت ذهن ناخودآگاه، در بیست فصل این کتاب، گام‌به‌گام موانع ذهنی‌مان را برطرف می‌کند و به ما می‌آموزد که چگونه راحت‌تر به ناخودآگاه خود دست یابیم. این کتاب، که یکی از درخشان‌ترین کتاب‌های خودیاری است، با مثال‌هایی ساده و کاربردی ما را به‌سمت موفقیت، خوشبختی، رفاه و صلح هدایت می‌کند.

 

در بخشی از کتاب قدرت ذهن ناخودآگاه می‌خوانیم؛

برای آشنایی بیشتر با کارکرد دو گانۀ ذهن، آن را همانند یک باغ تجسم کنید. شما باغبان آن هستید و در طول روز بذرها (افکار) را در ذهن ناخودآگاه خود می‌کارید و هر آنچه را که کاشته‌اید، در جسم و محیط خود درو خواهید کرد. اکنون، کاشت بذر (تفکر) صلح، محبت، عمل، خوشحالی و نیک‌خواهی را در ذهن ناخودآگاهتان آغاز کنید. با علاقه و آرامش به این ظرفیت‌ها فکر کنید و حضور آن‌ها را در ذهن آگاهانه و پرسشگر خود، پذیرا باشید. به کاشت این بذرهای (افکار) شگفت‌انگیز در باغ ذهن خود ادامه دهید تا برداشت شکوهمندی را تجربه کنید. ذهن ناخودآگاه را به خاک نیز تشبیه می‌کنند، که انواع بذر، خوب یا بد را در خود رشد می‌دهد. «گندم از گندم بروید جو ز جو». بنابراین، می‌توان گفت که هر فکر یک علت و هر وضعیت، معلول آن است. به همین دلیل، مراقبت از افکار، امری ضرور‌ی در خلق شرایط مطلوب است.

وقتی ذهن شما به درستی فکر می‌کند، وقتی حقیقت را می‌فهمید و هنگامی که افکار موجود در ذهن ناخودآگاه شما سازنده، هماهنگ و صلح‌آمیز هستند، قدرت جادویی ذهن ناخودآگاه شما به کار افتاده و بهترین شرایط را برای شما به ارمغان می‌آورد. هنگامی که شما کنترل افکارتان را در دست دارید، با استفاده از قدرت ناخودآگاه ذهن خود خواهید توانست در برابر گرفتاری‌ها و مشکلات پیروز شوید. به عبارت دیگر، تا می‌توانید به طور آگاهانه با قدرت نامتناهی و قانون قادر متعال، که بر همه چیز حاکم است، همگام شوید.

در هر جایی که زندگی می‌کنید، نگاهی به اطراف خود بیندازید. بیشتر کسانی که در این جهان زندگی می‌کنند، انسان‌های روشن‌فکری هستند که از دنیای درونشان لذت می‌برند. به یاد داشته باشید که دنیای درونی مجموعه‌ای از افکار، احساسات و تصاویر دنیای خارج می‌باشد. بنابراین، آنچه را که در دنیای پیرامون خود مشاهده می‌کنید، قبل از آن در دنیای درونی ذهن آگاهانه یا ناخودآگاهتان شکل گرفته است.

فهرست مطالب کتاب

مقدمۀ مترجم
پیشگفتار
فصل اول: گنجینۀ درون شما
فصل دوم: نحوۀ عملکرد ذهن
فصل سوم: قدرت معجزه‌آسای ضمیر ناخودآگاه
فصل چهارم: ذهن‌درمانی در زمان‌های قدیم
فصل پنجم: ذهن‌درمانی در عصر جدید
فصل ششم: تکنیک‌های کاربردی در ذهن‌درمانی
فصل هفتم: تمایل ناخودآگاه به سوی زندگی
فصل هشتم: چگونگی دستیابی به نتایج دلخواه
فصل نهم: عملکرد ضمیر ناخودآگاه در دستیابی به ثروت
فصل دهم: ثروتمند بودن حق شماست
فصل یازدهم: ضمیر ناخودآگاه؛ شریک موفقیت‌های شما
فصل دوازدهم: استفادۀ دانشمندان از ذهن ناخودآگاه
فصل سیزدهم: ذهن ناخودآگاه و معجزات خواب
فصل چهاردهم: ذهن ناخودآگاه و مشکلات زناشویی
فصل پانزدهم: رابطۀ ذهن ناخودآگاه و حس شادی
فصل شانزدهم: ذهن ناخودآگاه و روابط انسانی
فصل هفدهم: استفاده از ضمیر ناخودآگاه در گذشت و بخشش
فصل هجدهم: چگونگی رفع موانع ذهنی به وسیله ضمیر ناخودآگاه
فصل نوزدهم: عملکرد ضمیر ناخودآگاه در برطرف کردن ترس
فصل بیستم: چگونگی جوان ماندن از نظر روحی

 

مشخصات کتاب

نام کتاب: قدرت ذهن ناخودآگاه، نویسندهژوزف مورفی، مترجممحسن شعبانی، ناشر چاپیانتشارات یوشیتا، سال انتشار: ۱۳۹۹، قیمت : ۲۶۰۰۰ تومان

زمان انتشار: جمعه ۹ دی ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۵:۱۳

شناسه خبر: 103029

کلید واژه‌ها:
مطالب مرتبط :
افرادی که در تصور ذهنی ناتوانند

بیماری آفانتازیا چیست؟

افرادی که در تصور ذهنی ناتوانند

برخی افراد بعد از بستن چشمانشان نمی‌توانند چیزی ببینند؛ درواقع چشم ذهن آن‌ها خالی است. آن‌ها پدیده عصبی به نام آفانتازیا را تجربه می‌کنند.

کتاب «امپراتوری توهم» رونمایی شد

کتاب «امپراتوری توهم» رونمایی شد

کریس هجز به مردم آمریکا هشدار می‌دهد که ما در حال سقوط هستیم

کریس هجز از آمریکایی حرف می‌زند که این آمریکا یک جغرافیای سیاسی و اجتماعی نیست بلکه یک مفهوم است. او از آمریکایی بودن و از آمریکایی شدن حرف می‌زند. در واقع او به آمریکا به مثابه یک مفهوم تحقق یافته نگاه می‌کند.

فیبر لیزری

موفقیت بانوی نخبه در ساخت دستگاه لیزر فیبری

استاد دانشگاه شهید بهشتی یک دستگاه لیزر فیبری تولید کرده است.

فناوری‎های کاهش تلفات آب در کانال‎ها

توسط انتشارات فرزانگان دانش؛

کتاب «فناوری‎های کاهش تلفات آب در کانال‎ها» منتشر شد

کتاب «فناوری‎های کاهش تلفات آب در کانال‎ها» جز تازه‏ های نشر در سال ۱۴۰۰ است که امسال در نمایشگاه مجازی کتاب تهران نیز عرضه شده است.

تمدن نوین اسلامی

دبیر ستاد تخصصی اقشار بسیج استان اصفهان گفت:

خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی محور و پیشانی «بیانیه گام دوم»/فرماندهان این حرکت استادان دانشگاه هستند

دبیر ستاد تخصصی اقشار بسیج استان اصفهان در نشست تخصصی «انقلاب اسلامی و بیانیه گام دوم» که به همت بسیج اساتید استان اصفهان برگزار شد، گفت: خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن سازی محور و پیشانی کار «بیانیه گام دوم» است و فرماندهان این حرکت استادان دانشگاه هستند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب