صدور مجوز فعالیت برای ۱۵ طرح دانش بنیان در دانشگاه آزاد کردستان

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج گفت: امسال بیش از ۴۰ طرح دانش بنیان با موضوع رسیدگی به مشکلات استان بررسی که ۱۵ طرح آن تایید شد و مجوز فعالیت گرفت.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛ قباد میمنت آبادی با اشاره به بررسی این طرح‌ها در شورای اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد گفت: از میان این ۱۵ طرح نیز سه طرح برای بهره‌مندی از تسهیلات و اقدام عملیاتی به بانک‌ها معرفی شد.

وی  پیش‌بینی کرد تا پایان سال، ۲ طرح دانش‌بنیان دیگر در این واحد به مرحله تصویب نهایی برسد.

آقای میمنت آبادی افزود: در نظر داریم برنامه‌های مختلف از قبیل برگزاری وبینار با موضوع دانش‌بنیان، ایده‌شو و کلاس‌های توجیهی و تبیینی با همین موضوع را برای دانشجویان برگزار کنیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج ابراز امیدواری کرد از دل این اقدامات، طرح‌های بیشتری مورد بررسی قرار گرفته و به مرحله اجرا برسند تا زمینه رشد و فعالیت آن‌ها در واحد دانشگاه آزاد سنندج ایجاد شود.

میمنت آبادی افزود: شورای مرکزی رشد واحد‌های فناور به شورای اقتصاد دانش‌بنیان در قالب یک مجموعه در کنار هم فعالیت دارند و یک شورای واحد را تشکیل داده‌اند.

وی گفت: طرح‌های مصوب در شورا که می‌توانند از تسهیلات برخوردار شوند، در حوزه تولید رنگ‌های گیاهی، لوله‌های پلیمری و دستگاه هشداردهنده نشت گاز بود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج درباره چگونگی کمک تسهیلاتی به این شرکت‌های منتخب هم گفت: تسهیلات مالی از بنیاد برکت یا تبصره ۱۸ بنیاد علمی ریاست‌جمهوری برای شرکت‌هایی مجوزدار در نظر گرفته شد تا بتوانند با اخذ تسهیلات، گام موثری در جهت پا گرفتن و به دنبال آن توسعه فعالیت داشته باشند.

آقای میمنت آبادی افزود: امیدواریم تا مرحله توسعه کامل و اصولی این شرکت‌ها بتوانیم مشاوره و همکاری‌های لازم را داشته باشیم تا در نتیجه این اقدام به مرکز رشد واحد‌های استان کردستان نیز از سطح ۲ به سطح یک ارتقا پیدا کند.

وی درباره جزئیات مرکز رشد کردستان نیز گفت: این مرکز به دلیل اقدامات مختلف و متنوعی که در مدت فعالیت خود داشته، ارتقای رتبه را کسب کرده است و توانست انگیزه بیشتری را در بین دیگر واحد‌های غرب کشور برای فعالیت بهتر دانش‌بنیان‌ها ایجاد کند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج با بیان اینکه این واحد مشاوره و همیاری با دیگر واحد‌های استان‌های غربی کشور دارد، بیان کرد: با این مشاوره‌ها شاید شیوه تبدیل طرح‌ها به واحد‌های فناور و تبدیل این واحد‌ها به شرکت‌های دانش‌بنیان تغییر یابد و امکان این تغییرات راحت‌تر شود.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج در سال ۱۳۶۳ با پذیرش ۲۲ دانشجو در رشته کاردانی کشاورزی فعالیت علمی-آموزشی خود را آغاز کرد.و در حال حاضر دانشگاه آزاد واحد سنندج به عنوان یکی از بزرگترین و پرسابقه‌ترین دانشگاه‌های استان شناخته می‌شود و ۲۲۵ رشته تحصیلی دارد که ۶ هزار و ۱۹۵ دانشجو در مقاطع مختلف در این واحد دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند.

 

زمان انتشار: جمعه ۹ دی ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۴:۵۱

شناسه خبر: 103038

مطالب مرتبط :
۱۳ مدل بورس تحصیلی جدید طراحی می‌شود

۱۳ مدل بورس تحصیلی جدید طراحی می‌شود

مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان، از طراحی ۱۳ مدل بورس تحصیلی جدید خبر داد.

۳ عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد سمنان در جمع ۲ درصد دانشمندان برتر جهان

از سوی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) منتشر شد؛

۳ عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد سمنان در جمع ۲ درصد دانشمندان برتر جهان

۳ عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان از سوی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) جزء ۲ درصد دانشمندان برتر دنیا در سال ۲۰۲۲ قرار گرفتند.

ای

بنیاد برکت به ۳۰ طرح دانش بنیان خراسان شمالی تسهیلات داد

مجری طرح های اشتغالزایی بنیاد برکت در خراسان شمالی گفت: این نهاد نیمه نخست امسال به ۳۰ طرح دانش بنیان استان که بیشتر آنها در حوزه های خدماتی و فنی بویژه الکترونیکی هوشمند و تجهیزات پزشکی است ۲۵ میلیارد ریال تسهیلات داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب