۱۳ مدل بورس تحصیلی جدید طراحی می‌شود

مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان، از طراحی ۱۳ مدل بورس تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛ محمد محمدی مسعودی با بیان فرصت‌های تحقیقاتی کوتاه مدت خارج و داخل از کشور مخصوص دانشجویان دکتری، گفت: برای هر دانشجوی دکتری جهت اعزام به فرصت مطالعاتی علاوه بر هزینه بلیت، متناسب با کشور مقصد تا ۲۰۰ میلیون تومان بودجه در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه فرصت‌های تحقیقاتی در داخل کشور نیز تعریف شده است خاطر نشان کرد: به جز تخصیص اعتبار مخصوص پژوهش دانشجو، مقرری ماهیانه تا سقف چهار میلیون در ماه به دانشجو، هزینه غذا و هزینه خوابگاه به دانشگاه میزبان پرداخت می‌شود.

محمدی مسعودی از تلاش‌های این سازمان برای تصویب بورس‌های متنوع تحصیلی نام برد و بیان داشت: با توجه به ضرورت مستعد دانشگاه‌ها و لزوم پاسخگویی به نیازهای صنعت و جامعه سیزده مدل بورس در دست طراحی و پیاده سازی در دست است.

وی افزود: بنگاه‌های خصوصی چون صنایع بزرگ و شرکت‌های دانش بنیان، نیازهای آتی خود در حوزه‌های تخصصی را به دانشگاه اعلام و دانشجویان تحصیلات تکمیلی را به طور کامل یا با مشارکت دولت بورسیه تحصیلی می‌شوند. این نوع بورس در مقطع کارشناسی با این ویژگی که حدود ۴۰ واحد اختیاری این دوره‌ها با نیاز صنعت مطابقت داشته باشد عملیاتی می‌شود.

مسعودی تأکید کرد دانشگاه صنعتی اصفهان این ظرفیت را دارد که از فرصت‌های تحقیقاتی کوتاه مدت بیشتری برای دانشجویان دکتری بهره‌مند شود و افزود: تشکیل این جلسات هم‌اندیشی کمک می‌کند از نظرات سازنده اساتید برجسته دانشگاه برای پیشبرد برنامه‌ها و اهداف این سازمان بهره‌مند شویم.

گفتنی است در این نشست مسعودی پیرامون روندهای داوری و تخصیص فرصت تحقیقاتی داخل و خارج از کشور و دیگر خدمات اداره بورس و اعزام دانشجویان با اعضای شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

لازم به ذکر است بر اساس روند جدید، دانشجویان دکتری پس از تصویب پیشنهاد رساله و در سنوات آموزشی مجاز (کمتر از ۸ ترم تحصیلی) پس از انجام روند داوری در اداره کل بورس می‌توانند از فرصت تحقیقاتی خارج از کشور استفاده کنند.

 

زمان انتشار: جمعه ۹ دی ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۵:۵۵

شناسه خبر: 103041

مطالب مرتبط :
طرح دانش بنیان در دانشگاه آزاد کردستان

صدور مجوز فعالیت برای ۱۵ طرح دانش بنیان در دانشگاه آزاد کردستان

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج گفت: امسال بیش از ۴۰ طرح دانش بنیان با موضوع رسیدگی به مشکلات استان بررسی که ۱۵ طرح آن تایید شد و مجوز فعالیت گرفت.

بورس تحصیلی و تضمین استخدام ۴۰ داوطلب رشته مهندسی معدن نهایی شد

معاون فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت؛

بورس تحصیلی و تضمین استخدام ۴۰ داوطلب رشته مهندسی معدن نهایی شد

رئیس دبیرخانه برنامه علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، با بیان این که دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان پویش و فراهم شدن زمینه اشتغال دانشجویان در رشته‌ها و تخصص‌های گوناگون را در قالب طرحی به مرحله اجرا درآورده است؛ گفت: در گام اول بورس تحصیلی و تضمین استخدام ۴۰ داوطلب رشته مهندسی معدن نهایی شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب