شهید حاج قاسم سلیمانی قهرمان جهانی مقاومت:

اولین اجلاس بین المللی «مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی» برگزار می‌شود

اولین اجلاس بین‌المللی مکتب شهید سلیمانی با عنوان «شهید سلیمانی قهرمان جهانی مقاومت» با هدف ترویج و حفظ ارزش‌های والای فرهنگ ایثار و مقاومت در برابر جبهه استکبار جهانی، واکاوی مولفه‌ها و ابعاد مختلف اندیشه‌های شهید برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، اولین اجلاس بین المللی مکتب شهید سلیمانی با عنوان «شهید سلیمانی قهرمان جهانی مقاومت»، روز ۱۴ و ۱۵ دی ماه به ترتیب در سالن اجلاس سران و سالن همایش‌های صدا وسیما با حضور رهبران جبهه مقاومت در منطقه و برخی مقامات کشوری و لشکری برگزار می‌شود.

حسین اکبری دبیر این اجلاس، در نشستی پیش از برگزاری این اجلاس اظهار کرد: بعد از فراخوان این اجلاس تعداد زیادی مقاله به سه زبان انگلیسی، فارسی و عربی به اجلاس رسید و با توجه به دریافت مجوز ISC برای همایش استقبال شایسته‌ای صورت گرفت.

به گفته وی ۲۳۰ مقاله به دبیرخانه اجلاس رسیده که بعد از داوری از فروردین امسال حدود ۳۵ پیش نشست پیرامون محو‌رهای مقالات و ۸ کارگروه برگزار و تشکیل شده و علاوه براین به موازات برنامه‌های این رویداد جهانی، همایش ها و نشست‌های بسیاری در مورد حاج قاسم در داخل و خارج از کشور در مراکز علمی و اسلامی تشکیل شده است.

اکبری افزود: سال گذشته بیش از ۵۰۰ مراسم در مساجد، عشیره ها، احزاب و ‌گروه‌های مختلف مردمی عراق، سوریه، لبنان و کشورهای جبهه مقاومت با موضوع شهید سلیمانی برگزارشد.

در ادامه این اجلاس دبیر علمی این اجلاس دکتر ابراهیم متقی نیز به محورهای این رویداد اشاره کرد و گفت: اولین اجلاس بین المللی مکتب شهید سلیمانی در هشت پنل تخصصی برگزار می‌شود

متقی افزود: اخلاق راهبردی در مکتب شهید سلیمانی، انسجام‌بخشی دینی و راهبردی در مکتب شهید سلیمانی (در حوزه ادیان و مذاهب)، ابعاد اجتماعی مکتب شهید سلیمانی، الگوی حکمرانی مکتب شهید سلیمانی، رسانه‌ها و مکتب شهید سلیمانی، آموزه‌های دفاعی امنیتی مکتب شهید سلیمانی، سیاست خارجی و نظم جدید جهانی از منظر شهید سلیمانی و ابعاد حقوقی و بین‌المللی ترور شهید سلیمانی پنل‌های در نظر گرفته برای این اجلاس دو روزه هستند.

در ‌پایان این نشست؛ اکبری برنامه‌های این اجلاس را به این شکل شرح داد:

سخنرانی دکتر محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی و در ادامه نشست رهبران جبهه مقاومت و پنل‌های تخصصی و نشست‌های علمی.

و هم‌چنین در روز دوم اجلاس نیز از ساعت ۹ صبح پنل‌ها و کارگروه‌های تخصصی برگزار می‌شود و در عصر روز دوم شاهد جمع بندی اجلاس با حضور احتمالی وزیر امور خارجه خواهیم بود.

از دیگر محورهای این اجلاس می‌توان به:

۱- سیاست خارجی و نظم جدید جهانی از منظر مکتب شهید سلیمانی
۲- آموزه ‌های دفاعی- امنیتی از نگاه مکتب شهید سلیمانی
۳- مشارکت اجتماعی و قدرت مردم در مکتب شهید سلیمانی
۴- الگوی حکمرانی مکتب شهید سلیمانی
۵- انسجام بخشی دینی و راهبردی مکتب شهید سلیمانی
۶- رسانه ها و مکتب شهید سلیمانی
۷- اخلاق راهبردی در مکتب شهید سلیمانی
۸- ابعاد حقوقی و بین المللی ترور شهید سلیمانی

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس تارنمای این اجلاس به نشانی www.soleimanicnf.com مراجعه نمایند.

                                                               

/پایان خبر

زمان انتشار: دوشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۶:۳۹

شناسه خبر: 103276

مطالب مرتبط :
 سپهبد سلیمانی

سخنرانان اجلاس مکتب شهید سلیمانی تأکید کردند؛

اخلاص و شهادت‌طلبی، راز ماندگاری شخصیت سپهبد سلیمانی

سخنرانان خارجی آیین اختتامیه نخستین اجلاس بین‌المللی مکتب شهید سلیمانی در تهران تأکید کردند که اخلاص در عمل و شهادت‌طلبی راز ماندگاری مکتب سپهبد سلیمانی است.

مدیر حوزه علمیه امام باقر(ع) دمشق:

مدیر حوزه علمیه امام باقر(ع) دمشق:

جهاد شهید سلیمانی منجر به عزت و سربلندی امت اسلام شد

«شیخ محمدحسن تقی» از شخصیت‌های برجسته دینی سوریه و مدیر حوزه علمیه امام باقر(ع) منطقه «زینبیه» دمشق تأکید کرد که حاج قاسم سلیمانی با برگزیدن مسیر جهاد، عزت و سربلندی را برای خود و امت اسلامی رقم زد.

اجلاس بین‌المللی مکتب شهید سلیمانی

در مرکز همایش های بین المللی صداو سیما؛

اولین اجلاس بین‌المللی مکتب شهید سلیمانی برگزار شد

صبح امروز دومین روز از اولین اجلاس بین‌المللی مکتب شهید سلیمانی به مناسبت سومین سالگرد شهادت این شهید بزرگ جهان اسلام با حضور مسئولان کشوری و لشگری، رهبران جبهه مقاومت در منطقه و فعالان حوزه جهان اسلام از کشورهای مختلف برگزار شد.

شهید سلیمانی قهرمان جهانی مقاومت

شهید سلیمانی قهرمان جهانی مقاومت

مجمع جهانی بیداری و مکتب شهیدحاج قاسم سلیمانی برگزار می‌کند

 اگر امروز حاج قاسم بود... (گزارش اختصاصی)

در سومین سالروز شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی ...مردم چه می گویند؛

اگر امروز حاج قاسم بود... (گزارش اختصاصی)

در سومین سالروز شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، به سطح شهر رفتیم تا ببینیم مردم از نسل ها و دیدگاه های مختلف چه نظری در رابطه با این شهید بزرگوار دارند؟ تا به حال از خود پرسیده اید که اگر امروز حاج قاسم در میان ما بود، چه می کرد؟ چه راهی در پیش می گرفت؟ این گزارش اختصاصی خبرگزاری علم و فناوری را ببینید.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب