در راستای گرامیداشت سالروز شهادت سردار دلها

حاج قاسم سلیمانی نمونه بارز ایرانی طراز انقلاب اسلامی

اخلاص، ولایتمداری، ایثار، مقاومت و بصیرت از شاخصه های بارز این شهید می باشد که جزو معیارهای سلامت در جمهوری اسلامي است.

یادداشت:

مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ ۖ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَىٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ ۖ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا

 

برخی از آن مؤمنان، بزرگ مردانی هستند که به عهد و پیمانی که با خدا بستند کاملا وفا کردند.

 

از آنان برخی پیمانشان را به انجام رساندند [و به شهادت رسیدند] و برخی از آنان [شهادت را] انتظار می برند. / احزاب ۲۳

 

سه سال از شهادت مظلومانه و غریبانه حاج قاسم سلیمانی به دست شقی ترین شخص می گذرد اما داغ این عزیز همچنان بر دل عاشقان و شیفتگان این شهید ماندگار است.

 

حاج قاسم سلیمانی مصداق آیه شریفه مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ ۖ ... می باشد و به عهدی که با امام و رهبری برای حمایت و دفاع از کیان جمهوری اسلامی ایران بسته بود وفا نمود و با خون خود حقانیت راه خود را به اثبات رساند.

 

حاج قاسم همچون شیر در میدان های نبرد هل من مبارز می‌طلبید و در دل شب با خضوع و خشوع به عبادت و راز و نیاز با خدا می پرداخت و در عین تواضع در برابر مردم اما در مقابل دشمنان مقتدر بود.

 

حاج قاسم سلیمانی یکی از افراد طراز انقلاب اسلامی است که پرورش یافته مکتب امامین انقلاب و حامی مستضعفان در جهان می باشد و هرکجای دنیا صدای مظلومی بلند بود ایشان بدون هیچگونه چشم داشت و به دور از هیاهوی تبلیغاتی به یاری مظلوم می شتافت.

 

اخلاص، ولایتمداری، ایثار، مقاومت و بصیرت از شاخصه های بارز این شهید می باشد که جزو معیارهای سلامت در جمهوری اسلامي است.

 

یکی از امتیازاتی و افتخاراتی که خداوند به حاج قاسم سلیمانی عطا کرده بود، توفیق حراست و دفاع از حرم ائمه اطهار علیهم السلام  بود که ایشان توفیق پاسداری از حرم های اهلبیت را به دست آورده بود.

 

ولایتمداری حاج قاسم زبان زد خاص و عام بود و علی رغم ادعاهای ظاهری برخی خواص مبنی بر ولایتمدار بودن، اما ایشان هر کجا قرار بود تیری به سمت ولایت پرتاپ شود خود را همچون سپر در مقابل تیرها قرار می داد و تیرهایی که قرار بود به ولایت اصابت کند را به جان می خرید.

 

شهید سلیمانی در آزمون جهاد اکبر که همان مبارزه با نفس بود پیروز و سر بلند بیرون آمد و اخلاص، ایمان، محبوبیت و همه خصائص حسنه ایشان نتیجه همان جهاد اکبری بود که در طول عمر با برکت خود بدست آورده بود.

 

حجت الاسلام میلاد فرهنگیان مسئول بسیج رسانه شهرستان سنقروکليايي

 

پایان پیام/ محمدرضا زارع

زمان انتشار: سه شنبه ۱۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰:۳۷

شناسه خبر: 103306

مطالب مرتبط :
حاج قاسم

یادداشت/

وقتی حاج قاسم پَر کشید

سخت بود شنیدنش که سردار قاسم سلیمانی پس از سال‌ها مجاهدت توسط بالگردهای دولت تروریست آمریکا آسمانی شد اول تصور کردیم مثل صدها خبر دروغی که هر روز امپراطوری رسانه‌ای تروریست در حال انتشار است؛ اما وقتی از قاب شبکه خبر تصاویر را دیدیم باورمان شد که دیگر مالک‌اشتر علی؛ سردار بزرگ سپاه اسلام پرکشید و به آرزوی دیرینه‌اش رسید.

تاثیر جنگ‌شناختی رسانه «کنشگری در فضای غیر‌واقعی»

یادداشت بیژن شمس:

تاثیر جنگ‌شناختی رسانه «کنشگری در فضای غیر‌واقعی»

بیژن شمس عضو هیئت‌علمی دانشگاه به استراتژی‌های رسانه‌ای شبکه‌های فارسی‌زبان معاند در اغتشاشات ایران پرداخته و در یادداشتی تحت عنوان تأثیر جنگ شناختی رسانه «کنشگری در فضای غیرواقعی» می‌نویسد: شبکه‌های ماهواره‌ای معاند با دروغ‌پراکنی و با تغییر مختصات فکری افراد و بردن آنها در لاک بی‌خبری و دروغ‌پردازی به دنبال این است که از آنها به‌عنوان یک بَرده استفاده کند که به اهداف و غرایض خودش برسد.

بازدید خبرنگاران قمی

تصاویر بازدید خبرنگاران قمی از شرکت تولید کننده تجهیزات پزشکی در قم

جمعی از اصحاب رسانه قم از شرکت تولید کننده تجهیزات پزشکی سلامت گستران پردیس پارت در قم بازدید کردند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب