کتاب دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی

ترکیب معماری قدیمی با فضای مدرن و امروزی

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛ محمدرضا مفیدی و سحر مفیدی در کتاب «دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی» به شما کمک می‌کنند تا با سبکی نو آشنا شوید. ترکیب معماری قدیمی با فضای مدرن و امروزی، سبک صنعتی را به‌وجود می‌آورد که مورد علاقه‌ی عده‌ی زیادی است.

 کتاب دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی چه می گوید؟

کتاب دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی شکل جدید طراحی فضا را به شما می‌آموزد که ترکیبی دلنشین و زیبا از سبک سنتی و مدرن است. پس از اینکه معماران و طراحان داخلی آمریکایی تصمیم گرفتند انبارها و کارخانه‌ها را به محلی مناسب برای زندگی تبدیل کنند، مردم نیز کم‌کم از سبک صنعتی استقبال کردند و آن را پذیرفتند. به‌مرور زمان این سبک طراحی وارد زندگی مردم شد و امروزه به یکی از شیوه‌های پرطرفدار در دکوراسیون منزل و دیگر فضاها تبدیل شده است.

این روش بر بازیابی خاطرات دوران انقلاب صنعتی تمرکز دارد و همین ویژگی آن را تبدیل به سبکی خاص و منحصربه‌فرد برای دوستداران آن دوران کرده است. در کتاب دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی می‌خوانید که اساس این شیوه نمایش‌دادن است. به همین دلیل دکور و وسایل صنعتی و ماشینی زیادی در آن چیده می‌شود و نویسندگان در خلال فصل‌های این کتاب، به‌خوبی از وسایل تزئینی که می‌توان در این سبک از آن‌ها استفاده کرد نام می‌برند. بنابراین مخاطب ضمن آشنایی با ابزار و وسایل خاص این سبک چیدمان، آن‌ها را به شکلی درست به‌کار می‌برد.  مفاهیمی چون فرم طراحی صنعتی، رنگ، متریال و ... را آموزش داده‌اند. همچنین باتوجه به مهم بودن نحوه‌ی چینش اتاق‌خواب، آشپزخانه، فضای بهداشتی و نشیمن و ... نکات تکمیلی را برای چیدمان و پیاده‌سازی سبک صنعتی بیان می‌کنند.

در بخشی از کتاب دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی می‌خوانیم؛

تامین روشنایی فضای داخلی همیشه منعطف بر نور طبیعی تامین شده از پنجره‌های سقفی و دیواری در طول روز و نور مصنوعی حاصل از انواع سیستم‌های روشنایی براساس کارکرد هر فضا و نیاز عملکرد مخاطب می‌باشد که براساس سلیقه و توجه به سبک معماری فضای داخلی تامین می‌گردد. سیستم نورپردازی طبیعی در سبک صنعتی همیشه به جهت استفاده از پنجره‌های بزرگ کف تا کف یا میانه‌ی سطح در قواره‌هایی با الگوی هندسی منتظم و شیشه‌های شفاف از منبع نور مناسبی در طول روز بهره می‌برد، مگر در فضاهایی که عمق نوردهی به محیط داخلی به خوبی میسر نباشد. در حقیقت نقش نور طبیعی به عنوان یک عنصر کلیدی در نورپردازی مطرح می‌باشد و همواره بر تامین نور مناسب فضای داخلی با تکیه بر نور طبیعی تاکید شده است. سیستم نورپردازی مصنوع نیز به جهت برایند بهره گیری از متریال و رنگ مایه‌های تیره به عنوان هویت اصلی سبک صنعتی بیشتر به صورت متمرکز و خطی در فضاهای مورد نیاز که کاربر به عملکرد آن نیازمند است تعبیه می‌گردد. استفاده از مدل‌های مختلف روشنایی مناسب و مختص به سبک صنعتی که عموما با روکش‌های مشکی، نقره‌ای، رز گلد یا مسی با متریال‌های فلزی یا چوبی طرح ریزی شده اند، که عموما مسیر و سیستم برق رسانی آن‌ها با نمایان بودن سیم برق هویدا می‌باشد، در بخش‌های مختلف با توجه به کارکرد مورد نیاز فضا در نظر گرفته می‌شوند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
درآمدی بر سبک صنعتی
فرم طراحی صنعتی
چرخه‌ی رنگ در سبک صنعتی
نورپردازی در سبک صنعتی
مبلمان سبک صنعتی
متریال سبک صنعتی
مدل بازشوهای سبک صنعتی
ویژگی‌های سبک صنعتی
عناصر دکوراسیون صنعتی
سبک صنعتی الهام بخش
فضای خانگی صنعتی دوست داشتنی
نحوه‌ی طراحی صنعتی درست
ترکیب سبک صنعتی با سایر سبک‌ها
کاربری منعطف بر سبک صنعتی
طراحی فضای خواب به سبک صنعتی
طراحی فضای نشیمن به سبک صنعتی
طراحی فضای بهداشتی به سبک صنعتی
طراحی فضای آشپزخانه سبک صنعتی
طراحی فضای کافه سبک صنعتی
طراحی ورودی سبک صنعتی
طراحی فضای غذاخوری سبک صنعتی
طراحی سبک صنعتی برای نقاط کنج
طراحی راه پله سبک صنعتی
قفسه‌های دیواری سبک صنعتی
لوازم تزئینی به سبک صنعتی
منابع

مشخصات کتاب

نام کتاب: دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی _ نویسندگان محمد رضا مفیدی و سحر مفیدی - انتشارات بالز- سال ۱۴۰۱و با

تعداد صفحات ۱۴۸ - موضوع کتابهای معماری- قیمت  تومان 25000 منتشر شده است.

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۴ دی ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۷:۱۲

شناسه خبر: 103344

مطالب مرتبط :
نشست کتاب‌خوانی راه روشن در خانه فرهنگ تلاش برگزار می‌شود

نشست کتاب‌خوانی راه روشن در خانه فرهنگ تلاش برگزار می‌شود

هم‌زمان با یازدهمین سالگرد شهادت دانشمند هسته ای شهید مصطفی احمدی روشن نشست کتاب‌خوانی «راه روشن» را در خانه فرهنگ تلاش برگزار می‌شود.

کتاب  اسرار کیهانی

معرفی کتاب

کتاب « اسرار کیهانی»

چیستی ما و چگونگی حضورمان در این جهان

ایده‌های بزرگ فلسفی

معرفی کتاب

کتاب « ایده‌های بزرگ فلسفی»

بازخوانی ۱۳۱ اندیشه از ۹۶ متفکر بزرگ جهان

ارومیه

نشست تخصصی تجاری سازی محصولات فناورانه در کارخانه ایران پاش

نشست تخصصی تجاری سازی محصولات فناورانه با حضور معاونت علمی،پژوهشی و فناوری سپاه عاشورا و مسئولین مجموعه ایران پاش برگزار شد .

 هنر شفاف اندیشیدن

معرفی کتاب؛

هنر شفاف اندیشیدن

کابینت

آشنایی با ویژگی‌های ام دی اف و های گلاس

یک کابینت خوب، باید مقاومت نسبی در برابر نفوذ آب داشته و پس از جذب آب حداقل تورم رو داشته باشد . مهم هست که بدانید در طراحی و مدل کابینت چه چیزی برای شما اهمیت دارد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب