عضو اندیشکده علوم و فناوری های نرم انقلاب اسلامی :

روابط عمومی ها نقش به سزایی در ترویج جهاد تبیین دارند

اگر جهاد تبیین را برابر با آنچه مقام معظم رهبری تاکید داشتند در جامعه اجرا می کردیم امروز شاهد بروز اغتشاشات نبودیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری،رضا رحمتی عضو اندیشکده علوم و فناوری های نرم انقلاب اسلامی گفت: رهبر انقلاب، در طی سال‌های قبل بارها این تعبیر را به‌کار بردند و مفهوم "جهاد تبیین" را به صراحت برای ما مطرح کردند.

فعال عرصه روابط عمومی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و نقش "جهاد تبیین" در مباحث روشنفکری و متفکران جریانهای انقلابی گفت:آنچه امروز وظیفه فعالان فرهنگی و روابط عمومی های در سازمانهای خصوصی و دولتی را حساس تر می کند نگاه موشکافانه به این موضوع است،این روابط عمومی ها هستند که با ورود به موضوعات و انتشار اطلاعات دقیق به جامعه روشنگری می کنند و مطالبه گری و آگاهانه رفتار کردن را در جامعه نهادینه می کنند. این فعال فرهنگی معتقد است: بیان حقیقت و واقعیت حق بدیهی جوامع آگاه است. در حقیقت آنچه در تبیین مدنظر است، زدودن غبار بدفهمی، تحریف و کج‌فهمی از مفاهیم و معارف انقلاب اسلامی است.

رحمتی با تاکید بر اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب در بالا بردن سطح آگاهی جامعه گفت: مطالبه گری به عنوان اولین پارامتر جوامع پیشرو است .جوامع آگاه با روشنگری از ترویج تحلیل‌های نادرست، غلط و مغرضانه از رویدادهای گیش آمده ،پیشگیری می کنند و مانع تحریف و دریافت نادرست موضوعات روز در رسانه ها می شوند ؛ رضا رحمتی با توجه به اهمیت نقش روابط عمومی ها در فرهنگ سازی و روشنگری گفت: جهاد تبیین "جریانی را در جامعه ایجاد می کند که باعث کاهش حس نارضایتی در میان مردم می شود.ضعف بسیاری از سازمانهای دولتی در ارتباط گیری درست با جامعه است.اگر خدمات،توانمندی ها و کاستی ها آنطور که هست به اطلاع عموم جامعه برسد و شفافیت در امور جاری باشد.اعتماد از دست رفته به کالبد جامعه برخواهد گشت.

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۵:۰۰

شناسه خبر: 103352

مطالب مرتبط :
پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی استان خوزستان

روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان خوزستان اعلام کرد:

پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی استان خوزستان

ثبت نام دانشجوی کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در دانشگاه علمی کاربردی خوزستان آغاز شده و تا ۱۵ دی ماه سال جاری ادامه خواهد یافت.

مدیر کل آموزش و پرورش استان قم

مدیر کل آموزش و پرورش قم:

برگزاری نمایشگاه پژوهش و فناوری از مصادیق جهاد تبیین است

علیرضا رحیمی: یکی از نماد ها و مصادیق جهاد تبیین مد نظر رهبری برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری می باشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب