وزیر علوم، تحقیقات و فناوری:

ساخت خوابگاه‌های دانشجویی متاهلی را افزایش دهید

محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خطاب به روسای دانشگاه‌ها خواسته است، ساخت خوابگاه‌های دانشجویی متاهلی افزایش یابد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری وزیر علوم با بیان اینکه؛ ازدواج های دانشجویی بیش از ۹۴ درصد پایداری دارند، از روسای دانشگاه ها در خواست نموده تا ساخت خوابگاه های دانشجویی را افزایش دهند.

محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در اجلاس روسای دانشگاه‌ها عنوان نموده: 

از روسای دانشگاه‌های خواهش می‌کنم سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها را حتما بخوانند، این سند بسیار کامل است. خواهش دیگر اینکه آیین نامه ترفیع و ارتقا را بازنگری کنید.

وزیر علوم عنوان کرد: ازدواج های دانشجویی بیش از ۹۴ درصد پایداری دارند، به نظر من علتش این است که این افراد همکاری علمی دارند و سبب تکمیل شناختشان از یکدیگر می‌شود، وقتی شناخت کامل باشد انتخاب بهتر انجام می‌شود؛ از روسای دانشگاه خواهش می کنم برای ساخت خوابگاه‌های دانشجویی حتما برنامه داشته باشند، این مسأله سبب کاهش مهاجرت هم می‌شود.

وزیر علوم گفت: خواهش دیگرم این است که روسای دانشگاه از ظرفیت خیرین در دانشگاه‌ها به خوبی استفاده کنند.

وی اضافه کرد: با صنایع ارتباط برقرار کنید، اگر صنایع با دانشگاه‌ها همکاری کنند از مالیات معاف می‌شوند.

زلفی گل خاطرنشان کرد: بحث زیست سالم دانشجویی، بحث پذیرش دانشجویان خارجی، بحث استفاده از ظرفیت کانون‌های فرهنگی بسیار مهم است و این مسائل را به رئیس سازمان امور دانشجویان تذکر دادم؛ به نظر من رئیس دانشگاهی ماندگار می‌شود که بجز برنامه‌های آموزشی برای موضوعات اوقات فراغت و فرهنگ دانشجویان نیز برنامه داشته باشد.

وزیر علوم گفت: بحث کادرسازی برای آینده هم مهم است، رئیس دانشگاه باید با سابقه و تجربه باشد اما برخی معاونان یا مدیران میانی را باید از نیروهای جوان انتخاب کنیم تا افرادی برای نسل‌های آینده داشته باشیم.

وی با تأکید بر حضور مشاوران بانوان در کنار رئیس هر دانشگاه، گفت: روسای دانشگاه مطمئن باشند مسوولیت پذیری، وسواس و تلاش خانم‌ها بسیار زیاد است و در مسوولیت های مختلف دانشگاهی از خانم‌ها کمک بگیرید، حتما برای اساتید نمونه اسامی خانم ها هم باشد تا حق اساتید خانم حفظ شود.

زلفی گل عنوان کرد: روسای دانشگاه باید تور فناوری، طرح ملی کارآفرینی، مرجعیت علمی، پسادکترای فناوری و طرح‌های مربوط به فناوری را جدی بگیرند، رئیس پارک فناوری هر استان باید عضو شورای دانشگاه باشد.هر مجله‌ علمی که نمایه بین المللی شود پاداش دارد و پایه تشویقی اعطا می‌کنیم بنابراین این موضوع را هم جدی بگیرید.

وزیر علوم عنوان کرد: بحث پذیرش دانشجوی بین المللی را جدی بگیرید، این موضوع سبب ایجاد درآمد خوبی می‌شود. کار دیگری که ما پیگیری کردیم و ۹۰ درصد پیش رفته است بحث اختصاص اعتبارات به موسسات آموزش عالی برای تجهیز آزمایشگاه‌هاست که امیدواریم نهایی شود، وقتی استاد دانشگاه ما از تجهیزات روزآمد استفاده کنند کیفیت کار بالاتر می‌رود.

زمان انتشار: شنبه ۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۷:۲۳

شناسه خبر: 103425

مطالب مرتبط :
ویدیو کنفرانس

وزیر علوم :

دانشگاه بین المللی قزوین در پذیرش دانشجویان غیر ایرانی رشد چشمگیری داشته باشد

وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری می گوید : انتظار داریم در بخش پذیرش دانشجویان غیرایرانی، دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) رشد چشمگیری در سال­ آینده داشته باشد.

خوابگاه

دانشگاه تهران:

تزریق دوز یادآور واکسن کرونا شرط خوابگاه‌ دانشگاه تهران

مرکز بهداشت و سلامت دانشگاه تهران اعلام کرد که تزریق دوز یادآور واکسن کرونا برای دانشجویان خوابگاهی دانشگاه تهران الزامی است.

دانشگاه‌ها نباید از حضور در یوتیوب و پلتفرم‌ها ممنوع شوند

معاون پژوهشی وزیر علوم خبر داد:

لزوم استفاده از ظرفیت قانون جهش دانش بنیان برای مراکز علمی کشور

معاون پژوهشی وزیر علوم پیشنهاد استفاده از ظرفیت ماده ۱۳ قانون جهش دانش بنیان را به رؤسای دانشگاه‌ها داد و اظهار امیدواری کرد تا پایان سال در مورد بودجه پژوهشی خبر خوبی با اذن رهبری بدهد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در مورد افزایش بودجه پژوهش سال آینده امیدوار و مطالبه‌گر باشیم.

وزیر علوم:

به افزایش بودجه پژوهش ۱۴۰۲ امیدوار باشیم

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در مورد افزایش بودجه پژوهش سال آینده امیدوار و مطالبه‌گر باشیم.

فرخی

بازدید معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از دانشگاه جیرفت؛

دانشگاه جیرفت در منطقه جنوب کرمان نیازمند توسعه بیشتر است

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس صندوق رفاه دانشجویان از دانشگاه جیرفت بازدید و بر توسعه امکانات رفاهی در این دانشگاه تأکید کردند.

دانشجویان

برشی از مشکلات دانشجویان/از غذاهای سلف تا سردی خوابگاه ها

هر دانشجویی که وارد دانشگاه می شود با یک سری از مشکلات از جمله پایین بودن کیفیت غذا، اتاق ها و کلاس های سرد مواجه می شود.

دانشجوی غیر ایرانی

یک قدم مانده تا جذب ۷۵هزار دانشجوی بین‌المللی در دانشگاه‌های ایران/ در جلسه ستاد نقشه جامع علمی چه گذشت؟

دانشگاه‌های ایران با توجه به جایگاه علمی و جغرافیایی که دارند، از ظرفیت بالایی در جذب دانشجوی غیرایرانی دارند؛ اما این جذب نیازمند تدبیر مسئولان در معرفی این دانشگاه‌ها به جهانیان و فراهم سازی زیر ساخت‌های لازم دارد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب