رویداد رقابت ایده‌پردازی نوآورانه در حوزه طراحی و ساخت نانو زیست‌ سامانه‌های تشخیص سریع غیرمتعارف

دومین مسابقه ملی «طراحی و ساخت نانو حسگرهای زیستی تشخیص سریع» باهدف شناسایی، شبکه‌سازی، افزایش دانش فنی افراد و گروه‌های دانش‌بنیان، حمایت و تجاری‌سازی ایده‌ها با همکاری ستاد توسعه زیست‌فناوری کشور و شبکه پیشران طراحی و ساخت حسگرهای زیستی در دانشگاه تربیت‌مدرس برگزار می‌شود.

به  گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ، شبکه پیشران طراحی و ساخت حسگرهای زیستی تشخیص  سریع با همکاری مجتمع پژوهشی و نوآوری تربیت‌مدرس و ستاد توسعه زیست‌فناوری، به برگزاری دومین مسابقه ملی «طراحی و ساخت نانو حسگرهای زیستی تشخیص سریع» اقدام کرده است.

این رویداد باهدف شناسایی، شبکه‌سازی، افزایش دانش فنی افراد و گروه‌های دانش‌بنیان، حمایت و تجاری‌سازی ایده‌ها در ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ در دانشگاه تربیت‌مدرس برگزار می‌شود.

 

محورهای اصلی مسابقه، به شرح زیر است:

 

  • دامپزشکی
  • محیط زیستی
  • امنیت غذایی
  • دفاع و امنیت
  • پزشکی و سلامت
  • غربالگری سرطان
  • تشخیص سریع سرطان
  • تشخیص عوامل شیمیایی
  • تشخیص سریع پاتوژن‌ها و عوامل ویروسی

مهلت ارسال طرح ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ می‌باشد و علاقمندان می‌توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به دبیرخانه رویداد، به آدرس www.modarestc.com یا MTC@modares.ac.ir  مراجعه و یا با شماره تلفن ۰۲۱۸۲۸۸۵۱۴۹ تماس حاصل نمایند.

زمان انتشار: یکشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۱:۳۶

شناسه خبر: 103466

مطالب مرتبط :
رقابت ایده پردازی دانش آموزان و دانشجویان سمنانی با الهام از امکانات کویر رقابت

در قالب مسابقه «دست سازه‌های کویر» برگزار می‌شود:

رقابت ایده پردازی دانش آموزان و دانشجویان سمنانی با الهام از امکانات کویر

رقابت علمی دانشجویان و دانش آموزان سمنانی در قالب مسابقه «دست سازه‌های کویر» برگزار می‌شود و متقاضیان با محوریت کویر در دور دوم این مسابقه شرکت خواهند کرد.

سابقه ملی فناوری نانو

برگزاری ششمین دوره نانواستارت‌آپ با هدف حمایت از دانشجویان کار آفرین

حمایت ستاد توسعه فناوری نانو با برگزاری ششمین دوره نانواستارت‌آپ، از کسب و کارهای نانویی و از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مستعد وکارآفرین

حسگر

نانو حسگرهای مجهز به هوش مصنوعی برای ردیابی مولکول های مختلف بیولوژیکی

دانشمندان EPFL با استفاده از سطوح متفاوتی ، نور مادون قرمز و هوش مصنوعی به نانوحسگرهایی مجهز به هوش مصنوعی دست یافته اند که می توانند بدون ایجاد مزاحمت ، تمام گروه های اصلی زیست مولکول های جهان نانو را مشاهده کنند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب