فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

شهید سلیمانی یک الگو و شخصیت قابل تکثیر است/ تمام نقشه های فریبکارانه دشمن با دلدادگی جوانان به حاج قاسم از بین رفت

سردار سلامی در اجلاسیه سومین سالگرد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: حاج قاسم یک نقطه نیست؛ بلکه یک جریان و ستاره دنباله‌دار است و تمام گفتار‌های فریبکارانه دشمن با ۱۰ روز دلدادگی جوانان به این شخصیت عظیم شسته و غسل داده شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمان،  سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در اجلاسیه سومین سالگرد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در مصلای امام علی (ع) کرمان گفت: با شهادت حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و همراهانش جهان اسلام را رایحه شهادت فراگرفت و هستی از عطر و شهادت این عزیزان سرشار شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود:  در ۱۷ دی‌ماه در کرمان بی‌نظیرترین رویداد عاطفی شکل گرفت و همه چشم‌ها در کرمان چشمه‌سار اشک بود، همه مردم از خانه هجرت کرده بودند تا در عروج دو ملک زمینی شرکت کنند و همه ازخودبی‌خود بودند.

سردار سلامی ادامه داد: کلمات واقعاً از بیان عمق عواطف و روح‌های غم‌دیده مردم استان کرمان عاجز بودند و من در میان آن جمعیت متراکم مثل قطره‌ای بودم و با خود می‌اندیشیدم که چگونه خدا به یک انسان وسعت وجود می‌بخشد؟ و چه حکمتی است که فردی نزد خداوند عزیز شود و همه قلب‌ها و همه چشم‌ها برای او بگریند؟!

وی با بیان اینکه اگر انسانی مؤمن باشد و عمل صالح انجام دهد خداوند او را محبوب دل‌ها و مجذوب قلب‌ها قرار می‌دهد، عنوان کرد: این راز مهر و محبتی است که در شما روییده است و هرگز حرارت دل‌ها فرو نمی‌نشیند و هرسال این خورشید طلوع کرده و غروب نمی‌کند و تصویر معنوی قاسم عزیز ما است که سیمای مبارک او در مقابل چشمان شما است.

سردار سلامی با مطرح کردن این سوال که چرا قاسم شهید شد، بیان کرد: هلال شخصیت حاج قاسم کامل شده بود و ابوالفضل انقلاب به مرحله‌ای رسیده بود که مانند عباس دست هایش جدا شده بود تا با این دستان جدا شده دفاع کند و به مرزی رسیده بود که بعدازاین با شهادتش راه را بپیماید.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه حاج قاسم از نیام شمشیر کشید و با دشمن و شمشیر‌ها ملاقات می‌کرد، تصریح کرد: دشمن ضربات او را می‌چشید و می‌توان گفت در مقاطعی دشمن را بهتر از ما می‌شناخت و اجازه نداد هیچ کجا مسلمانان دچار مشکل شوند.

وی با تأکید بر اینکه حاج قاسم نمی‌توانست آوارگی نوامیس را در خیابان‌های اروپایی ببیند، اظهار کرد: جهاد، بابی از جنت بود که به روی برخی بندگان خاص گشوده می‌شود و حاج قاسم ولایت‌مدار بود و در این مسیر ذوب شده و تعلیم‌یافته این مکتب بود.

سردار سلامی با اشاره به صحبت مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه از طریق شهدا می‌توان راه را پیمود، عنوان کرد: قاسم خود راه بود و خود راه می‌پیمود و راه را می‌ساخت و امروز اگر به او نگاه کنید راه را می‌آموزید.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شهید حاج قاسم سلیمانی را تربیت‌یافته مکتب اهل‌بیت خواند و اذعان کرد: حاج قاسم هر جا فرصت داشت قرآن می‌خواند و با قرآن می‌توان او را ترسیم کرد و او آموخته بود که خداوند می‌گوید این قدرت‌های غیرالهی که شما آن‌ها را قدرت می‌دانید مثل انگلیس، آمریکا و فرانسه و وابستگان به  شیطان و از جنس آتش هستند و او نور است و نار و نور در مقابل  قرار دارند.

وی تشریح کرد: خداوند می‌گوید فکر نکنید این‌ها جمع شوند نمی‌توانند یک پشه بیافرینند و قاسم در این مکتب تربیت‌یافته بود که قدرت‌ها نمی‌توانند یک پشه بیافرینند و حتی اگر پشه پر کاهی از این‌ها برباید نمی‌توانند آن را پس بگیرند.

سردار سلامی در ادامه بیان کرد: کسی که از خدا بترسد از هیچ قدرتی نمی‌ترسد، جنس قاسم این بود و او تقوای الهی داشت و برای همین او در هر کاری وارد می‌شد مدخل صدق و مخرج صدق بود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی به‌واسطه تقوای الهی که داشت عظمت پیدا کرد و در عین اقتدار خضوع می‌بخشید؛ با بچه‌ها مثل پدر رفتار می‌کرد و روحیه کودکانه‌اش دل‌ها را می‌ربود.

وی افزود: حاج قاسم همیشه به بزرگ‌ترها احترام می‌گذاشت و همه چیز او در تراز انسانی بود که در مکتب اهل‌بیت و انقلاب است و تربیت ولایی این عظمت را به او بخشید، دشمن خطا کرد و فکر می‌کرد می‌تواند شعله سلیمانی را با کشتن او خاموش می‌کند، اما اکنون فصل رویش او است.

سردار سلامی، حاج قاسم را یک الگو و شخصیت قابل تکثیر خواند و بیان کرد: حاج قاسم یک نقطه نیست؛ بلکه یک جریان و ستاره دنباله‌دار است، این انسان مطهر هم پاک بود و هم پاک‌کننده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در ادامه به تلاش دشمنان در فضای مجازی برای ربودن قلب و ذهن جوانان ایرانی اشاره و اظهار کرد: دشمن برای ربایش قلب جوانان آمده بود تا آنان را از انقلاب متنفر کند؛ ولی تمام گفتار‌های فریبکارانه دشمن با 10 روز دلدادگی جوانان به این شخصیت عظیم شسته و غسل داده شده و همه جوانان مثل ستاره دنباله‌دار دنبال حاج قاسم می‌روند.

وی تأکید کرد: ما به دشمنان گفته بودیم با همین جوانان به سراغ شما می‌آییم و امروز دختری آمده بود و تقاضای انتقام می‌کرد، به آمریکا می‌گوییم که شعله‌های انتقام در این نسل شعله‌ور شده است و شما خطا کردید و قابل‌بازگشت نیست و داستان انتقام باقی است.

سردار سلامی با بیان اینکه امروز غیرت انقلاب برافراشته شده است، تصریح کرد:  قاسم در چهره‌ای جدید متجلی شده است و هیچ‌کس نمی‌تواند آن را متزلزل کند و به دشمنان می گوشم که بی‌خود خواب آشفته نبینید چرا که این نظام مستحکم‌تر از نظام‌های دیگر است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأکید کرد: مردمی از این انقلاب دفاع می‌کنند که همچون کوه مستحکم هستند و انتهای سیاه شما را می‌بینند و هرگز تسلیم و سازش در مقابل اراده مؤمنان وجود ندارد.

سردار سلامی در پایان با تأکید بر اینکه شهدا ما را برای پیمودن قله‌ها آماده می‌کنند، اظهار کرد: من به‌عنوان کوچک‌ترین سرباز وطن از مردم کرمان تشکر می‌کنم و خاک‌پای شما را می‌بوسم، اربعینی از سردار دل‌ها میزبانی کردید، این وفاداری شما الهام‌بخش است.

گزارش از: مهدی‌زاده

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۴:۰۹

شناسه خبر: 103472

مطالب مرتبط :
کتاب

با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛

کتاب «بررسی نظام فکری و تربیتی حاج‌قاسم» رونمایی شد

همزمان با اجلاسیه سومین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، از کتاب «بررسی نظام فکری و تربیتی حاج‌قاسم» با حضور سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، خانواده شهید سلیمانی، مسئولان کشوری و استانی رونمایی شد.

اجلاسیه

برگزاری اجلاسیه سومین سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی در کرمان + تصاویر

اجلاسیه سومین سالگرد شهادت سردار سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی همزمان با آخرین روز دهه مقاومت با حضور سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، خانواده شهید سلیمانی، مسؤولان استانی، نظامی و انتظامی و جمع کثیری از خانواده معزز شهدا و اقشار مختلف مردم در محل مصلای امام علی(ع) کرمان برگزار شد.

پاسدار

روز پاسدار مبارک

ما پای سپاه عشق هستیم همه دلداده راه عشق هستیم همه تا کور شود هر آنکه نتواند دید ما پشت و پناه عشق هستیم همه

سردار سلامی

همزمان با افتتاح مرکز واکسیناسیون شهید پور جعفری کرمان مطرح شد؛

تامین ۳۰۰ دستگاه اکسیژن‌‌ساز خانگی در کرمان با کمک سپاه پاسداران/ افزایش تولید واکسن کرونا را با جدیت پیگیری خواهیم کرد

سردار سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سفر یک روزه اش به کرمان ضمن افتتاح مرکز واکسیناسیون شهید پور جعفری از طرح اجرایی، عملیاتی شهید سلیمانی تشکر کرد و تامین واکسن و دستگاه اکسیژن ساز برای این استان را از سوی سپاه مصوب کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب