اختراع یک ربات مجسمه ساز و هنرمند

یک استارت آپ ایتالیایی رباتی که مانند «میکل‌آنژ» نقاش، پیکرتراش و معمار نامی ایتالیایی، مجسمه‌هایی از سنگ مرمر می‌سازد را اختراع کرده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از فیوچریسم، ما در حال ورود به عصر جدیدی از مجسمه‌سازی هستیم که مجسمه‌ها از سنگ‌های شکسته، اسکنه‌ها و گرد و خاک در آن دیگر تشکیل نمی‌شود و با پا نهادن فناوری در حوزه مجسمه سازی شاهد حضور گسترده فناوری اسکن، ابر نقاط و طراحی در این حوزه خواهیم بود.

اسکنه یا مغار ابزاری فلزی از جنس استیل یا فولاد است که درودگران به منظور تزیین، چوب را به وسیله آن سنگ را تراش می‌دهند. مجموعه‌ای از راس‌ها در سامانه مختصات سه‌بعدی اَبْر نقاط'(Cloud of Points) است. ابر نقاط از مجموعه سه‌بعدی از نقاط تشکیل شده است که خصوصیات سطح خارجی یک شی را توصیف می‌کنند. این نقاط از آنالیز محیط پیرامون شی و جمع آوری اطلاعات از شکل ظاهری آن به کمک یک اسکنر سه بعدی به دست می‌آیند.

اخیرا توسط یک استارت‌آپ ایتالیایی به نام «Robotor» ماشینی اختراع کرده است که تقریبا حکاکی بی نظیری بر روی مرمر کار تراش را انجام می‌دهد و شاهکارهای شگفت انگیزی خلق می‌کند و به خوبی ابزارهای پیشین صنعت مجسمه‌سازی در دوره رنسانس است.

به گزارش سی‌بی‌اس نیوزبنیان‌گذار Robotor«جاکومو ماساری» اظهار کرده که مجسمه‌های مرمری او که با ربات ساخته شده است، تقریباً به خوبی مجسمه‌های ساخته شده توسط انسان هستند.

ماساری البته استدلال کرد که فناوری ربات کار انسان را نمی‌دزدد، بلکه فقط آن را بهبود می‌بخشد.

آخرین ربات مجسمه ساز Robotor که "۱L" نام دارد، با قد ۱۳ فوتی، یک ربات غول پیکر از آلیاژ روی است که قادر است روز و شب با دقت بر روی یک تخته سنگ مرمر حکاکی کند.

طبق ادعای این شرکت که این فناوری چیزی انقلابی نیست. زیرا ما در حال ورود به عصر جدیدی از مجسمه‌سازی هستیم که در آن دیگر مجسمه‌ها از سنگ‌های شکسته، اسکنه‌ها و گرد و خاک تشکیل نمی‌شود و شاهد حضور گسترده فناوری اسکن، با پا نهادن فناوری در حوزه مجسمه سازی ابر نقاط و طراحی در این حوزه خواهیم بود. جای تعجب نیست که همه از تصاحب این صنعت توسط ربات‌ها راضی نیستند و استدلال می‌کنند که ممکن است چیزی مهم در فرآیند مدرن‌سازی فرآیندها با فناوری‌های جدید از بین برود.

مجسمه‌ساز کلیسای جامع فلورانس،«لورنزو کالسینای»،  به سی‌بی‌اس گفت: ما در خطر فراموشی نحوه کار با دست‌هایمان هستیم. امیدوارم این فوت و فن و دانش خاص همیشه باقی بماند، اگرچه هرچه بیشتر جلو برویم، حفظ آن دشوارتر خواهد بود.

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۴:۴۷

شناسه خبر: 103553

مطالب مرتبط :
سمپ؛ هدیه موشکی ایتالیا و فرانسه برای اوکراین

سمپ؛ هدیه موشکی ایتالیا و فرانسه برای اوکراین

ایتالیا و فرانسه به تازگی از نهایی شدن ارسال سامانه موشکی سمپ/تی (SAMP/T) به اوکراین خبر داده اند.

استارت آپ

در استان کرمانشاه راه اندازی می شود:

استارت آپ " کمک نوآور با تکیه بر هوش مصنوعی"

در جلسه معاونت علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) با تیم اجرایی خانه نخبگان بسیج استان، بر راه اندازی و فعالیت استارت آپ " کمک نوآور با تکیه بر هوش مصنوعی" در اسفند تاکید شد.

​اختراع فلاسک خورشیدی تصفیه کننده و گرم کننده آب

توسط بانوی جوان بیرجندی صورت گرفت

​اختراع فلاسک خورشیدی تصفیه کننده و گرم کننده آب

​کوثر زارعی مخترع و دختر جوان بیرجندی ۱۹است وی سال سن دارد که توانسته فلاسک خورشیدی تصفیه کننده و گرم کننده آب را اختراع و به مرحله تولید برساند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب