رئیس ستاد آزمون‌های اصفهان:

برگزاری نوبت اول آزمون سراسری۱۴۰۲ با رقابت بیش از ۵۵ هزار داوطلب استان اصفهان

رئیس ستاد آزمون‌های اصفهان از برگزاری نوبت اول آزمون سراسری ۱۴۰۲ خبر داد و تصریح کرد: در مجموع ۵۵ هزار و ۹۴۸ نفر داوطلب در روزهای ۲۹ و ۳۰ دی ۱۴۰۱ به رقابت می‌پردازند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، رئیس ستاد آزمون‌های اصفهان از برگزاری نوبت اول آزمون سراسری ۱۴۰۲ خبر داد و تصریح کرد: در مجموع ۵۵ هزار و ۹۴۸ نفر داوطلب در روزهای ۲۹ و ۳۰ دی ۱۴۰۱ به رقابت می‌پردازند.

 

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه اصفهان، رضاعلی نوروزی در نشست مسئولین حفاظت آزمون و نمایندگان تام الاختیار استان اصفهان، اظهار داشت: آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در سال ۱۴۰۲ در ۲ نوبت برگزار می‌شود که نوبت نخست آن روزهای پایانی دی ماه ۱۴۰۱ و نوبت دوم در ماه‌تیر سال ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

 

وی افزود: در استان اصفهان بیشترین تعداد داوطلب در گروه علوم تجربی با ۲۵ هزار نفر شرکت کننده است که نزدیک به نیمی از داوطلبان را تشکیل می‌دهد.

 

معاون دانشجویی دانشگاه اصفهان، اظهار داشت: تعداد داوظلبان استان اصفهان در نوبت اول آزمون سراسری ۵۵ هزار و ۹۴۸ نفر است که به نسبت به تعداد شرکت کنندگان سال گذشته که ۴۰ درصد کاهش داشته است زیرا، دانش آموزانی که در حال گذراندن سال تحصیلی در مقطع دوازدهم دبیرستان هستند در این نوبت ثبت نام نکرده‌اند.

 

وی در ادامه افزود: در آزمون سراسری نوبت اول، حدود ۱۵ هزار نفر از گروه علوم انسانی، 25 هزار نفر از گروه علوم تجربی، ۹ هزار نفر از گروه علوم ریاضی، ۴ هزار نفر از گروه زبان و ۳ هزار نفر از گروه هنر به رقابت می‌پردازند. 

 

رضا علی نوروزی تصریح کرد: ۲۴ هزار نفر از داوطلبان نوبت اول آزمون سراسری در استان از شهرستان اصفهان هستند، ولی این آزمون در ۲۷ شهر استان اصفهان برگزار می‌شود.

 

معاون دانشجویی دانشگاه اصفهان با اشاره به این‌که حوزه امتحانی داوطلبان معلول در دانشگاه اصفهان است، اضافه کرد: در شهرستان اصفهان، آزمون گروه‌های علوم انسانی، هنر و زبان در دانشگاه اصفهان و علوم ریاضی در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار خواهد شد.

 

وی ادامه داد: با توجه به بیشتر بودن تعداد داوطلبان گروه علوم تجربی، آزمون این گروه در شهرستان اصفهان در پنج حوزه شامل دانشگاه اصفهان، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان)، دانشگاه‌های شهید اشرفی اصفهانی و پیام نور برگزار می‌شود.

 

نوروزی ضمن تاکید بر تامین آرامش داوطلبان در همه حوزه‌های امتحانی اظهار داشت: با توجه به این‌که آزمون در فصل سرد برگزار می‌شود، همه تمهیدات لازم برای تامین آسایش و آرامش داوطلبان در نظر گرفته شده است.

 

نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در استان اصفهان افزود: توصیه می‌شود که داوطلبان برای شرکت در آزمون سراسری حتی‌الامکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند؛ هماهنگی‌های لازم با سازمان اتوبوسرانی اصفهان صورت گرفته تا با تقویت ناوگان حمل و نقل، تمامی حوزه‌های برگزاری آزمون در سطح شهر اصفهان و دانشگاه صنعتی که خارج از شهر است را پوشش دهند.

 

وی در پایان اضافه کرد: همراه داشتن شناسنامه عکس‌دار و یا کارت ملی معتبر برای شرکت در آزمون سراسری الزامی است. درب تمامی حوزه‌های امتحانی در ساعت ۷:۳۰ صبح بسته خواهد شد، بنابراین توصیه می‌شود داوطلبان آزمون سراسری طوری برنامه‌ریزی کنند که تا پیش از ساعات اعلام شده در حوزه‌های امتحانی خود حضور پیدا کنند؛ همچنین از همراه داشتن هرگونه وسیله اضافی از جمله کیف، کتاب، موبایل و جزوه جداً خودداری کنند.

 

شایان ذکر است این نشست با حضور دکتر حسین هرسیج رئیس دانشگاه اصفهان، آقای محمدی مدیر حراست دانشگاه و جمعی از نمایندگان تام الاختیار سازمان سنجش استان اصفهان به صورت حضوری و مجازی در محل سالن شهید حاج قاسم سلیمانی سازمان مرکزی دانشگاه اصفهان برگزار شد.

 

گفتنی است بر اساس اصلاحیه ساماندهی سنجش و پذیرش دانشجو، کنکور ۱۴۰۲ در دو نوبت در سال برگزار می شود. نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۹ و ۳۰ دی ماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود؛ روز پنجشنبه ۲۹ دی صبح آزمون گروه علوم تجربی و بعدازظهر، گروه زبان‌های خارجی و صبح روز جمعه ۳۰ دی آزمون گروه علوم انسانی و گروه علوم ریاضی و در بعدازظهر آن روز آزمون گروه هنر برگزار خواهد شد.حدود ۹۷۹ هزار داوطلب برای شرکت در نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ در کشور ثبت نام کردند.

 

آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در سال ۱۴۰۱ از هشتم تا یازدهم تیر امسال برگزار شد و حدود ۸۷ هزار داوطلب در ۲۷ شهر استان اصفهان به رقابت پرداختند.

 انتهای پیام/

 معصومه صادقی

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۸:۳۷

شناسه خبر: 103555

مطالب مرتبط :
اختراع فرمولاسیون دقیق و روش ساخت مواد نانوکامپوزیتی تثبیت عضو بیماران سرطانی در پرتودرمانی و ارتوپدی

مدیر عامل شرکت دانش بنیان شهرهمراه صفه خبرداد:

اختراع فرمولاسیون دقیق و روش ساخت مواد نانوکامپوزیتی تثبیت عضو بیماران سرطانی در پرتودرمانی و ارتوپدی

مدیر عامل شرکت دانش بنیان شهرهمراه صفه از موفقیت محققان این شرکت در طراحی و تولید یک محصول های‌تک (فناوری بالا) نانوکامپوزیتی در حوزه «پرتودرمانی بیماران سرطانی و ارتوپدی» با قابلیت‌های فوق‌العاده مهم خبر داد که در راستای چشم‌انداز ده ساله دوم نانوفناوری کاربردی ایجاد شد.

کنکورسراسری

نمایندگان تام الاختیار گلستان در برگزاری کنکور سراسری عنوان کرد

کاهش ۱۰ هزار نفری میزان داوطلبان کنکور سراسری در گلستان/ آخرین جزئیات برگزاری کنکور سراسری در استان

رئیس و نمایندگان تام الاختیار گلستان در برگزاری کنکور سراسری گفت: در مجموع نسبت به آزمون کنکور سراسری تیرماه ۱۴٠۱، شاهد کاهش ۱۰ هزار و ۵۶۹ داوطلب در استان گلستان هستیم.

نخستین پیوند سلول‌های بنیادی آلوژن در اصفهان با موفقیت انجام شد

نخستین پیوند سلول‌های بنیادی آلوژن در اصفهان با موفقیت انجام شد

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، بخش پیوند سلول‌های بنیادی خونساز مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س)، روز یکشنبه بیست و پنجم دی ماه، شاهد ترخیص بیماری پنجاه و یک ساله‌ای بود که اولین پیوند سلول‌های بنیادی آلوژن با موفقیت بر روی وی انجام شد.

 کنکور در آخر هفته برگزار می شود؛

با توجه به ادامه روند برودت هوا،

کنکور در آخر هفته برگزار می شود

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کنکور قطعا در آخر هفته برگزار می شود و از نظر وسایل گرمایشی نیز با همه دستگاه ها هماهنگی های لازم انجام شده و با توجه به اینکه محل برگزاری آزمون در مراکز آموزشی آموزش و پرورش، پیام نور، دانشگاه آزاد و دانشگاه های دولتی است برای این منظور تمهیدات اندیشیده شده است.

تبیین استفاده از ظرفیت مردمی و راهکارهای موجود برای رفع مسئله آلودگی هوای اصفهان

نشست تبیینی جشنواره علمی شهید چمران بسیح اساتید اصفهان؛

تبیین استفاده از ظرفیت مردمی و راهکارهای موجود برای رفع مسئله آلودگی هوای اصفهان

رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه صنعتی اصفهان در نشست‌ تخصصی دانشگاه حل مسئله با عنوان « نشست‌ علمی خبری ویژه تبیین جشنواره شهید چمران» و آخرین مهلت ارسال آثار که به همت اندیشکده‌های علمی راهبردی بسیج اساتید استان اصفهان برگزار شد، استفاده از ظرفیت مردمی و راهکارهای موجود برای رفع مسئله آلودگی هوای اصفهان را تبیین کرد.

تاکید بر موضوع زیست‌پذیر کردن و توسعه انسانی شهر اصفهان

رئیس اندیشکده گردشگری بسیج اساتید استان اصفهان:

تاکید بر موضوع زیست‌پذیر کردن و توسعه انسانی شهر اصفهان

رئیس اندیشکده گردشگری بسیج اساتید استان اصفهان در نشست‌ تخصصی دانشگاه حل مسئله با عنوان « نشست‌ علمی خبری ویژه تبیین جشنواره شهید چمران» و آخرین مهلت ارسال آثار که به همت اندیشکده‌های علمی راهبردی بسیج اساتید استان اصفهان برگزار شد، گفت: اولویت اول اصفهان در موضوع گردشگری زیست‌پذیر کردن و توسعه انسانی شهر است.

کارت

از فراد ۲۵دیماه:

شمارش معکوس آزمون سراسری ۱۴۰۲؛ توزیع کارت آزمون

کارت ورود به جلسه نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ از روز یکشنبه ۲۵ دی ماه با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قابل مشاهده و چاپ می باشد.

معاون رییس جمهور

معاون رئیس جمهور:

اتاق فکر دولت ، دانشگاه ها هستند

معاون رئیس جمهور و رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری می گوید: اتاق فکر دولت، دانشگاه ها هستند و این موضوع از خواسته های ریاست جمهور است که به دنبال پیاده سازی آن هستیم و از ظرفیت دانشگاه ها برای تصمیم گیری و تصمیم سازی در دولت استفاده می کنیم.

بومی‌سازی فناوری یک ماده اولیه دارویی استراتژیک با صرفه‌جویی ارزی قابل‌توجه

رئیس هیئت مدیره شرکت دانش‌بنیان رایمون اکسیر اسپادانا خبر‌داد:

بومی‌سازی فناوری یک ماده اولیه دارویی استراتژیک و صرفه‌جویی ارزی قابل‌توجه

علیرضا بهمنی با اعلام این خبر که فناوری ماده اولیه دارویی «اسید سالیسیلیک» که با استفاده از جدیدترین تکنولوژی دنیا با بالاترین بازدهی و کیفیت خروجی است توسط شرکت دانش‌بنیان رایمون اکسیر اسپادانا بومی‌سازی شد، گفت: با تولید این ماده سالانه بیش‌از ۱۰ میلیون دلار می‌توانیم از خروج ارز جلوگیری کنیم.

وبینار آموزشی رایگان با موضوع استفاده از مفاهیم یادگیری ماشین و محاسبات کوانتومی برای طراحی کاتالیست های تک اتمی و دواتمی برای کاربرد الکتروشیمیایی

دفتر امور بین‌الملل پارک علم و فناوری استان سمنان برگزار می‌کند:

وبینار آموزشی رایگان با موضوع استفاده از مفاهیم یادگیری ماشین و محاسبات کوانتومی برای طراحی کاتالیست های تک اتمی و دواتمی برای کاربرد الکتروشیمیایی

دفتر امور بین‌الملل پارک علم و فناوری استان سمنان یک دوره وبینار آموزشی با موضوع استفاده از مفاهیم یادگیری ماشین و محاسبات کوانتومی برای طراحی کاتالیست های تک اتمی و دواتمی برای کاربرد الکتروشیمیایی را در نظر گرفته است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب