شورای مشورتی نخبگان در فارس تشکیل می‌شود؟

استاندار فارس خواستار تشکیل شورای مشورتی نخبگان در سازمان ها شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، شاید شما هم جزو کسانی باشید که طی چند سال اخیر با عبارت شورای مشورتی نخبگان در خبرها برخورد کرده و یا از تلویزیون و رادیو شنیده باشید.

اتفاقی مبارک که اگر این شورا بطور واقعی تشکیل شده، جلسات آن بطور منظم برگزار شود و مصوبات آن در سطح مدنظر لازم الاجرا باشد، می توان امید داشت که بیش از پیش حکمرانی علمی، منطقی و کارشناسانه با دید جدید صورت گیرد.

استان قم شاید جزو اولین استان هایی بود که اقدام به تشکیل شورای مشورتی نخبگان کرد.

اسفند ماه دو سال قبل بود که با دستور استاندار وقت قم، دکتر بهرام سرمست و با عضویت ۹ نفر از حائزین رتبه های برتر کنکور و المپیادهای علمی کشوری شورای مشورتی نخبگان جوان استان قم تشکیل شد.

سرمست همچنین با تاکید بر ضرورت بهره مندی محیط های اجرایی و دستگاه های دولتی از ظرفیت نخبگان، تصریح کرد: تشکیل اتاق های فکر و هیأت های اندیشه ورز و شورای های مشورتی می تواند در این جهت بکار گرفته شود.

به گفته استاندار وقت قم، مدیریت استان انتظار دارد این شورا در راستای اعتلای فرهنگی و بهبود برنامه های استان در حوزه های مختلف نقش مشاورت خود را بخوبی ایفا کند.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، طی چند روز گذشته شورای علمی بنیاد نخبگان فارس تشکیل جلسه داده و دکتر محمد هادی ایمانیه ضمن حضور در این جلسه، پیشنهاد تشکیل شورای مشورتی نخبگان در سازمان ها را داده است .

 

ایمانیه با تاکید بر اینکه وجود مشاور امور نخبگان در دستگاه های اجرایی ضرورت دارد، تصریح کرد: دستگاه های اجرایی استان می باید نسبت به تشکیل شورای مشورتی نخبگان در سازمان خود اقدام کرده و در ادامه بتوان از وجود آنان خروجی مناسب و عملیاتی حاصل کرد.

 

امید است که...

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، در استانداری ها، شهرداری ها و سایرات ادارات و سازمان ها شاهد انبوهی از شوراها، کارگروه ها و کمیته ها هستیم که متاسفانه بسیاری از آنها صرفا تشکیل شده، بسیاری ظاهری بوده و هیچگونه خروجی ندارند و در حالت بهتر، خروجی عملیاتی و کاربردی ندارد که باید در این زمینه نیز بررسی های لازم صورت بگیرد.

در خصوص شورای مشورتی نخبگان نیز طی بررسی های خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در شیراز پس از تشکیل این شورا در استان قم، خبر و مطلب دیگری از آن حداقل رسانه ای نشده است، امید است در صورت تشکیل شورای مشورتی نخبگان در فارس زینتی نبوده و با برگزاری جلسات منظم، خروجی ها علمیاتی داشته و در کارها و فعالیت ها نیز از خروجی های آن استفاده حداکثری صورت گیرد.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۲:۲۳

شناسه خبر: 103561

مطالب مرتبط :
برگزاری کارگروه فرهنگ امنیت و آینده پژوهی خانه نخبگان استان

برگزاری کارگروه فرهنگ ، امنیت و آینده پژوهی خانه نخبگان استان

جلسه خانه نخبگان با کارگروه فرهنگ امنیت و آینده پژوهی توسط معاونت علمی و پژوهشی استان برگزار گردید.

کلرپارس

شرکت کلرپارس تبریز دو رکورد موفقیت آمیز دیگر ثبت کرد؛

رکورد تولید روزانه ۴۷ هزار تن «آب اکسیژنه»

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی در بازدید از شرکت کلرپارس از ثبت ۲ رکورد موفقیت آمیز در عرصه تولید، فروش و صادرات این مجموعه خبر داد.

ایجاد پنجره واحد کارآفرینی فارس برای جلوگیری از درگیری با چرخه معیوب بروکراسی اداری

ایجاد پنجره واحد کارآفرینی فارس برای جلوگیری از درگیری با چرخه معیوب بروکراسی اداری

استاندار فارس گفت: پنجره واحد بخش کارآفرینی استان فارس باید ایجاد شود تا فعالان این حوزه درگیر چرخه معیوب بروکراسی اداری پیچیده نشوند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب