وزیر ارتباطات:

با قطع اینترنت در زمان کنکور به شدت مخالفیم!

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: دوستان سازمان سنجش به دنبال قطع اینترنت به طور سراسری بودند،‌ ما به شدت با قطع سراسری اینترنت مخالفت کردیم.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حیاط دولت درباره اینترنت آسان تر گفت: قبلا هم عرض کردم اینترنت طبقاتی به این معناکه طبقه خاصی بخواهند اینترنت پرسرعت استفاده کنند،‌چنین چیزی نداریم. همه مردم برای ما خاص هستند. بعضی از سایت ها تحریم شده اند و ما در حال تهیه ابزارهایی برای برنامه نویسان هستیم تا سایت‌هایی که ما را تحریم کرده‌اند و دسترسی‌های خاصی احتیاج دارند، یا برای گیمرها شنبه یا یکشنبه ابزار جدیدی را رونمایی می‌کنیم که پینگ بازی‌ها برایشان پایین تر بیاید، آیا اسم چنین چیزی را باید اینترنت طبقاتی گذاشت؟ ما امکانات جدیدی را برای دسترسی بهتر قشر خاصی فراهم می‌کنیم.

زارع پور در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره قطع اینترنت در زمان کنکور گفت:‌ درباره بحث کنکور همان طور که در رسانه ها منتشر شد، دوستان سازمان سنجش به دنبال قطع اینترنت به طور سراسری بودند،‌ ما به شدت با قطع سراسری اینترنت مخالفت کردیم و اعتقاد داریم اینترنت مثل هوا می‌ ماند و به تمام زندگی مردم وابسته شده، مانند اقتصاد، آموزش، فرهنگ و سرگرمی پس نمی‌شود اینترنت را قطع کرد.

روز گذشته درخواست سازمان سنجش در این زمینه بررسی شد و با چند شرط با آن موافقت شد که صرفا در محدوده حوزه‌های امتحانی و فقط اینترنت همراه، آن‌هم با اطلاعات قبلی باشد. کسانی که در این محدوده هستند از پیش پیامی دریافت می‌کنند تا آمادگی قطع اینترنت را داشته باشند.

وی افزود: صرفا هم در ساعت برگزاری کنکور این امر به شکل خیلی محدود انجام شود تا نگرانی‌ ها برای حفظ سلامت کنکور رعایت شود. البته اعتقاد داریم روش‌های پیشرفته‌ تر و فناورانه‌ ای برای مبارزه با تقلب وجود دارد که سازمان سنجش به سمت آن حرکت می‌کند.

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۱:۱۰

شناسه خبر: 103597

مطالب مرتبط :
رفع فیلترینگ کلاب هاوس در روزهای آینده

در حاشیه رونمایی از ناوگان موتوری برقی شرکت ملی پست مطرح شد

رفع فیلترینگ کلاب هاوس در روزهای آینده

وزیر ارتباطات با اعلام اینکه آخرین باری بود که اینترنت در هر سطح، چه ثابت و سیار برای کنکور قطع می‌شود، از رفع فیلترینگ کلاب هاوس در روزهای آینده خبر داد.

شبکه ارتباطی با وجود سرما فعال است

شبکه ارتباطی سراسری؛

شبکه ارتباطی با وجود سرما فعال است

در پی فراگیر شدن هوای سرد در بیشتر استان‌های کشور و افت شدید دما در شهرها و روستاها، شبکه ارتباطی سراسر کشور با کمترین مشکلی مشغول به فعالیت هستند.

نیازهای مردم مهمترین هدف حوزه فناوری اطلاعات است

دلایل موفقیت و عدم موفقیت پروژه ها؛

نیازهای مردم مهمترین هدف حوزه فناوری اطلاعات است

رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: پیش‌بینی و احصاء نیازمندی‌های مردم توسط فعالان دانش‌بنیان، موفقیت پروژه‌های فناورانه را تضمین می‌کند.

توانایی رایانه های کوانتمی در ردیابی ترافیک اینترنت

ادعای محققان چینی:

توانایی رایانه های کوانتمی در ردیابی ترافیک اینترنت

محققان امنیتی چینی مدعی شده‌اند که سیستم رمزنگاری RSA را با استفاده از یک رایانه‌ی کوانتومی شکسته‌اند، اما کارشناسان از این ادعا اطمینان ندارند.

دانشگاه بین المللی قزوین

معاون وزیر امور خارجه و رئیس مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه

ضرورت استفاده از بانک اطلاعاتی وزارت امور خارجه برای جذب دانشجوی خارجی

معاون وزیر امور خارجه و رئیس مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه می گوید: وزارت امور خارجه بانک اطلاعاتی خوبی از ایرانیان و نخبگان فعال در دانشگاه‌های دنیا دارد، اگر این ظرفیت برای جذب دانشجو استفاده کنید مطلوب خواهد بود.

وزیر ارتباطات

وزیر ارتباطات عنوان کرد:

سند برنامه ۱۰ ساله فضایی ایران را تبدیل به قطب فضایی منطقه می‌کند

وزیر ارتباطات برنامه ۱۰ ساله فضایی را حاصل بیش از ۶۰ جلسه با نخبگان دانست و گفت: این سند کشور را تبدیل به قطب فضایی منطقه می‌کند

کلیدخوردن طرح اینترنت طبقاتی

در ادامه اجرای محدودیت های اینترنتی؛

اینترنت هم طبقاتی شد

طرح «اینترنت طبقاتی» با اظهارات معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، به‌نظر می‌رسد که رسما وارد فاز عملیاتی شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب