معاون رئیس جمهور:

اتاق فکر دولت ، دانشگاه ها هستند

معاون رئیس جمهور و رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری می گوید: اتاق فکر دولت، دانشگاه ها هستند و این موضوع از خواسته های ریاست جمهور است که به دنبال پیاده سازی آن هستیم و از ظرفیت دانشگاه ها برای تصمیم گیری و تصمیم سازی در دولت استفاده می کنیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، دکتر خیاطیان معاون رئیس جمهور و رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته در دوره مدیریتی جدید دانشگاه بین المللی امام خمینی می گوید: ماموریتی که از ابتدا برای دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) ترسیم شده است ماموریت ویژه ای است.

وی بیان می کند : اتاق فکر دولت، دانشگاه ها هستند و این از خواسته های دکتر رئیسی است که به دنبال پیاده سازی آن هستیم و از ظرفیت دانشگاه ها برای تصمیم گیری و تصمیم سازی در دولت استفاده می کنیم.

معاون رئیس جمهور تاکید می کند: دانشگاه ها از ظرفیت قانون جهش دانش بنیان استفاده کنند و سرمایه گذاران بخش خصوصی می توانند برای معافیت مالیاتی در دانشگاه ها سرمایه گذاری کنند.

رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری عنوان می کند: با پژوهشکده آینده پژوهی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) می توانیم همکاری کنیم و از تخصص های دانشگاه برای بکارگیری در  موضوعات و مسائل کشور استفاده کنیم.

معاون رئیس جمهور در پایان سخنان خود می گوید: در حال راه اندازی میز دولت و دانشگاه هستیم و با اعلام نیاز به دانشگاه ها میز تشکیل شده بتواند موضوعات و مسائل را با همکاری استادان و پژوهشگران دانشگاه مرتفع کند.

زمان انتشار: شنبه ۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۵:۰۰

شناسه خبر: 103618

مطالب مرتبط :
تحقیق درباره‌ی رازورمز الیگومرهای پروتئینی توسط محققان دانشگاه تهران

تحقیق درباره‌ی رازورمز الیگومرهای پروتئینی توسط محققان دانشگاه تهران

پژوهشگران مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران در یک مقاله منتشر شده در مجله وابسته به دانشگاه کمبریج، از رمز و رازهای الیگومرهای پروتئینی پرده برداشتند.

 لایحه کل بودجه ۱۴۰۲ معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری

سهم معاونت علمی از لایحه و احکام بودجه ۱۴۰۲

رشد صفر تا ۲۰ درصدی بودجه ستادهای توسعه فناوری

در لایحه کل بودجه ۱۴۰۲ برای معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و زیر مجموعه‌های آن ۳ هزار میلیارد و ۶۹۵ میلیارد و ۶۵۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان پیش‌بینی شده است که این رقم نسبت به سال ۱۴۰۱ رشد ۳۵ درصدی نشان می‌دهد و این در حالی است که اعتبارات ستادهای توسعه فناوری به غیر از ستاد نانو و میکرو این نهاد رشدهای از صفر تا ۲۰ درصدی را خواهند داشت.

ویدیو کنفرانس

وزیر علوم :

دانشگاه بین المللی قزوین در پذیرش دانشجویان غیر ایرانی رشد چشمگیری داشته باشد

وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری می گوید : انتظار داریم در بخش پذیرش دانشجویان غیرایرانی، دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) رشد چشمگیری در سال­ آینده داشته باشد.

گسترش زیر ساخت‌های توسعه فناوری در دستور کار فنی وحرفه‌ای لرستان قرار دارد

مدیر کل آموزش فنی حرفه‌ای لرستان:

گسترش زیر ساخت‌های توسعه فناوری در دستور کار فنی وحرفه‌ای لرستان قرار دارد

مدیر کل آموزش فنی حرفه‌ای لرستان گفت: در راستای اجرایی شدن نهضت مهارت آموزی در گام دوم انقلاب و تحقق اقتصاد ‌دانش‌بنیان، گسترش زیر ساخت‌های توسعه فناوری در دستور کار فنی وحرفه‌ای لرستان قرار دارد.

نخستین پیوند سلول‌های بنیادی آلوژن در اصفهان با موفقیت انجام شد

نخستین پیوند سلول‌های بنیادی آلوژن در اصفهان با موفقیت انجام شد

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، بخش پیوند سلول‌های بنیادی خونساز مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س)، روز یکشنبه بیست و پنجم دی ماه، شاهد ترخیص بیماری پنجاه و یک ساله‌ای بود که اولین پیوند سلول‌های بنیادی آلوژن با موفقیت بر روی وی انجام شد.

تبیین استفاده از ظرفیت مردمی و راهکارهای موجود برای رفع مسئله آلودگی هوای اصفهان

نشست تبیینی جشنواره علمی شهید چمران بسیح اساتید اصفهان؛

تبیین استفاده از ظرفیت مردمی و راهکارهای موجود برای رفع مسئله آلودگی هوای اصفهان

رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه صنعتی اصفهان در نشست‌ تخصصی دانشگاه حل مسئله با عنوان « نشست‌ علمی خبری ویژه تبیین جشنواره شهید چمران» و آخرین مهلت ارسال آثار که به همت اندیشکده‌های علمی راهبردی بسیج اساتید استان اصفهان برگزار شد، استفاده از ظرفیت مردمی و راهکارهای موجود برای رفع مسئله آلودگی هوای اصفهان را تبیین کرد.

تاکید بر موضوع زیست‌پذیر کردن و توسعه انسانی شهر اصفهان

رئیس اندیشکده گردشگری بسیج اساتید استان اصفهان:

تاکید بر موضوع زیست‌پذیر کردن و توسعه انسانی شهر اصفهان

رئیس اندیشکده گردشگری بسیج اساتید استان اصفهان در نشست‌ تخصصی دانشگاه حل مسئله با عنوان « نشست‌ علمی خبری ویژه تبیین جشنواره شهید چمران» و آخرین مهلت ارسال آثار که به همت اندیشکده‌های علمی راهبردی بسیج اساتید استان اصفهان برگزار شد، گفت: اولویت اول اصفهان در موضوع گردشگری زیست‌پذیر کردن و توسعه انسانی شهر است.

بومی‌سازی فناوری یک ماده اولیه دارویی استراتژیک با صرفه‌جویی ارزی قابل‌توجه

رئیس هیئت مدیره شرکت دانش‌بنیان رایمون اکسیر اسپادانا خبر‌داد:

بومی‌سازی فناوری یک ماده اولیه دارویی استراتژیک و صرفه‌جویی ارزی قابل‌توجه

علیرضا بهمنی با اعلام این خبر که فناوری ماده اولیه دارویی «اسید سالیسیلیک» که با استفاده از جدیدترین تکنولوژی دنیا با بالاترین بازدهی و کیفیت خروجی است توسط شرکت دانش‌بنیان رایمون اکسیر اسپادانا بومی‌سازی شد، گفت: با تولید این ماده سالانه بیش‌از ۱۰ میلیون دلار می‌توانیم از خروج ارز جلوگیری کنیم.

وبینار آموزشی رایگان با موضوع استفاده از مفاهیم یادگیری ماشین و محاسبات کوانتومی برای طراحی کاتالیست های تک اتمی و دواتمی برای کاربرد الکتروشیمیایی

دفتر امور بین‌الملل پارک علم و فناوری استان سمنان برگزار می‌کند:

وبینار آموزشی رایگان با موضوع استفاده از مفاهیم یادگیری ماشین و محاسبات کوانتومی برای طراحی کاتالیست های تک اتمی و دواتمی برای کاربرد الکتروشیمیایی

دفتر امور بین‌الملل پارک علم و فناوری استان سمنان یک دوره وبینار آموزشی با موضوع استفاده از مفاهیم یادگیری ماشین و محاسبات کوانتومی برای طراحی کاتالیست های تک اتمی و دواتمی برای کاربرد الکتروشیمیایی را در نظر گرفته است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب