کارشناس نظارت پژوهش‌سراهای لرستان:

پژوهش‌سراها نقش مهمی در شناسایی و پرورش استعدادهای دانش‌آموزان دارند

کارشناس نظارت پژوهش‌سراهای لرستان به فعالیت ۱۱ رشته در پژوهش‌سراهای استان اشاره کرد و گفت: پژوهش‌سراها نقش مهمی در شناسایی و پرورش استعدادهای دانش‌آموزان دارند.

مهدی امیری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری لرستان اظهار داشت: پژوهش‌سراها مراکزی برای کیفیت بخشی به آموزش است که در استان لرستان 13 پژوهش‌سرا در شهرهای استان فعال‌اند.

وی افزود: در پژوهش‌سراهای استان 11 رشته شامل کُدنویسی، نجوم، ادبیات و علوم انسانی، سلول‌های بنیادی، آزمایشگاه‌های علمی، زیست فناوری، فناوری نانو، فضایی، حمل و نقل پیشرفته، رباتیک، گیاهان دارویی و طب سنتی و انرژی‌های نوین فعال‌اند و دانش‌آموزان طبق علاقه و استعدادی که دارند در این رشته‌ها فعالیت می‌کنند.

کارشناس نظارت پژوهش سراهای استان لرستان عنوان کرد: دانش‌آموزان از نیمه دوم مقطع ابتدایی می‌توانند در هر یک از رشته‌ها حضور داشته باشند که هر ساله در برگزاری جشنواره‌های دانش‌آموزان رتبه‌های برتر کشوری را کسب می‌کنند.

وی با اشاره به ضرورت بروزرسانی تجهیزات و امکانات پژوهش‌سراها بیان کرد: به روزرسانی تجهیزات در این مراکز نیازمند حمایت‌هایی است که در بسیاری از موارد خیرین همراهی می‌کنند ولی این میزان تجهیزات برای پژوهش‌سراها رضایت بخش نیست که در این راستا مکاتباتی صورت گرفته تا حمایت‌های مالی از این مراکز در دستور کار قرار گیرد.

امیری خاطرنشان کرد: پژوهش‌سراها نقش مهمی در شناسایی و پرورش استعدادهای دانش‌آموزان دارند و دانش‌آموزان با حضور و فعالیت در همین مراکز می‌توانند این استعدادها را پرورش دهند.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: شنبه ۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۹:۵۳

شناسه خبر: 103653

مطالب مرتبط :
۱

کشاورزی هوشمند با تولید پهپادهای محلول پاش

فناورگیلانی با تأکید بر ضرورت کشاورزی هوشمند و تولید پهپادهای محلول پاش، در خصوص ساختار دستگاه تولیدی خود گفت: این دستگاه در دو بخش مکانیک و اویونیک قابل بررسی است.

 اردوهای امید پیشرفت برای ارتباط هرچه بیشتر دانشگاه و صنعت برگزار می‌شود

بیست و سومین جشنواره پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد فارس برگزار شد؛

رئیس دانشگاه آزاد فارس: اردوهای راهیان پیشرفت برای ارتباط هرچه بیشتر دانشگاه و صنعت برگزار می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس در بیست و سومین جشنواره پژوهش و فناوری این دانشگاه گفت: به منظور آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان و دانشگاهیان با صنعت و صنایع مختلف، اردوهایی با عنوان امید پیشرفت در نظر گرفته شده که به زودی آغاز خواهند شد .

چرا ایده‌های علمی، عملی نمی‌شود...؟

خبرگزاری علم و فناوری در هفته پژوهش بررسی کرد؛

چرا ایده‌های علمی، عملی نمی‌شود...؟

مستند اختصاصی خبرگزاری علم و فناوری از چرایی عملی نشدن ایده های علمی جوانان نخبه در کشور با حضور مخترعین،دانشمندان و مسئولین.تهیه و تدوین:وحید استرون

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب