نمایندگان تام الاختیار گلستان در برگزاری کنکور سراسری عنوان کرد

کاهش ۱۰ هزار نفری میزان داوطلبان کنکور سراسری در گلستان/ آخرین جزئیات برگزاری کنکور سراسری در استان

رئیس و نمایندگان تام الاختیار گلستان در برگزاری کنکور سراسری گفت: در مجموع نسبت به آزمون کنکور سراسری تیرماه ۱۴٠۱، شاهد کاهش ۱۰ هزار و ۵۶۹ داوطلب در استان گلستان هستیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان گلستان، شعبان شتایی، رئیس و نمایندگان تام الاختیار گلستان در برگزاری کنکور سراسری در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: آزمون کنکور سراسری در دی ماه ۱۴٠۱ و در ۱۳ شهرستان، ۲۳ حوزه اصلی و ۵۹ حوزه فرعی در استان برگزار می‌شود.

رئیس و نمایندگان تام الاختیار گلستان در برگزاری کنکور سراسری ادامه داد: در کنکور امسال ۲۴ هزار و ۱۲۹ داوطلب در پنج گروه آزمایشی ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۴ هزار و ۶۹۱ معادل ۶۱ درصد داوطلبان زن و ۹ هزار و ۴۳۸ نفر معادل ۳۹ درصد داوطلبان مرد هستند.
شتایی بیان کرد: در مجموع نسبت به آزمون کنکور سراسری تیرماه ۱۴٠۱، شاهد کاهش ۱۰ هزار و ۵۶۹ داوطلب در استان گلستان هستیم.

وی افزود: در کنکور امسال یک هزار و ۵۹۲ نفر در گروه ریاضی، ۱۰ هزار و ۹۲۲ نفر در گروه تجربی، ۹ هزار و ۶۹۲ نفر در گروه انسانی، یک هزار و ۲۶۹ نفر در گروه زبان‌های خارجی و ۷۱۷ نفر در گروه هنر حضور دارند.

این مقام مسئول بیان کرد: بیشترین داوطلب شرکت‌کننده در گروه ازمایشی تجربی و کمترین داوطلب شرکت‌کننده در گروه آزمایشی هنر در شهرستان گرگان است و در این شهرستان ۶ هزار و دو داوطلب شامل سه هزار و ۷۹۲ داوطلب زن و دو هزار و ۲۱۰ داوطلب مردم در کنکور سراسری حضور دارند.

شتایی بیان کرد: کارت شرکت در آزمون کلیه دلوطلبان در تاریخ ۲۵ دی لغایت ۲۸ دی برای مشاهده و پرینت بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی سنجش برای داوطلبان قابل دسترس است.

گفتنی است آزمون داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی در صبح پنج شنبه مورخ ۲۹ دی، داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی در عصر روز پنج شنبه مورخ ۲۹ دی، داوطلبان گروه‌های علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح جمعه مورخ۳۰ دی و داوطلبان گروه هنر در عصر جمعه مورخ ۳۰ دی برگزار می‌شود.

خبرنگار: داود خاندوزی

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 103683

مطالب مرتبط :
برگزاری نوبت اول کنکور سراسری در ۳۷ شهرستان فارس

برگزاری نوبت اول کنکور سراسری در ۳۷ شهرستان فارس

نوبت اول آزمون سراسری ۱۴۰۲، در روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۹ و ۳۰ دی‌ماه، با حضور ۶۳۸۷۸ داوطلب در ۳۷ شهرستان استان فارس برگزار خواهد شد.

 کنکور در آخر هفته برگزار می شود؛

با توجه به ادامه روند برودت هوا،

کنکور در آخر هفته برگزار می شود

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کنکور قطعا در آخر هفته برگزار می شود و از نظر وسایل گرمایشی نیز با همه دستگاه ها هماهنگی های لازم انجام شده و با توجه به اینکه محل برگزاری آزمون در مراکز آموزشی آموزش و پرورش، پیام نور، دانشگاه آزاد و دانشگاه های دولتی است برای این منظور تمهیدات اندیشیده شده است.

برگزاری نوبت اول آزمون سراسری۱۴۰۲ با رقابت بیش از ۵۵ هزار داوطلب استان اصفهان

رئیس ستاد آزمون‌های اصفهان:

برگزاری نوبت اول آزمون سراسری۱۴۰۲ با رقابت بیش از ۵۵ هزار داوطلب استان اصفهان

رئیس ستاد آزمون‌های اصفهان از برگزاری نوبت اول آزمون سراسری ۱۴۰۲ خبر داد و تصریح کرد: در مجموع ۵۵ هزار و ۹۴۸ نفر داوطلب در روزهای ۲۹ و ۳۰ دی ۱۴۰۱ به رقابت می‌پردازند.

شتایی

رئیس دانشگاه منابع طبیعی و علوم کشاورزی گرگان خبر داد

فعالیت ۲۰ واحد فناور در دانشگاه منابع طبیعی و علوم کشاورزی گرگان/ فارغ التحصیلی ۱۵۰ دانشجوی خارجی

رئیس دانشگاه منابع طبیعی و علوم کشاورزی گرگان گفت: دانشگاه در تلاش است که دانشجویان را با مراکز فناورانه و دانش بنیان گره بزند و در این راستا ۲۰ مرکز فناور داریم که حدود ۳۰ دانشجو در آن فعالیت دارند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب