دراسفند ماه برگزار می شود:

همایش ملی آموزش عالی در غرب کشور

در پنجاه سالگی تاسیس دانشگاه رازی، دومین فراخوان مقالات علمی، خاطرات، يادداشت ها و تجربه های زیسته در استان کرمانشاه برگزار می گردد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمانشاه؛ دانشگاه رازی در بهمن ماه سال ۱۳۵۱ در شهر کرمانشاه که یکی از مناطق خوش آب و هوای غرب کشور می باشد تاسیس گردید.

 

در ابتدای شروع سال تحصیلی 1352- 1351 با پذیرش ۲۰۰ دانشجو در چهار رشته فیزیک، شیمی، زیست شناسی و ریاضی، موجودیت خود را آغاز نمود.

 

در ادامه با تأسیس دانشکده پزشکی کرمانشاه، تربیت دبیر سنندج و دانشکده دامپروری ایلام، دانشگاه رازی توسعه یافت و پس از انقلاب دانشکده های مذکور از دانشگاه رازی جدا گردیدند و تحت عنوان دانشگاه های علوم پزشکی کرمانشاه دانشگاه کردستان و دانشگاه ایلام به فعالیت خود ادامه دادند.

 

دانشگاه رازی در حال حاضر دارای ۱۷ دانشکده و پردیس کشاورزی و منابع طبیعی بوده و با بهره گیری از دانش و تخصص ۳۱ استاد، ۱۲۲ دانشیار، ۲۷۷ استادیار، ۱۳ مربی و جمعاً ۴۴۳ عضو هیات علمی در ۵۷ گروه آموزشی و حدود ۱۲ هزار نفر دانشجو در چهار مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای حرفه‌ای(عمومی) و دکترای تخصصی به فعالیت خود ادامه می دهد.

 

دانشگاه رازی کرمانشاه پنجاهمین سالگرد تاسیس خود را سپری می کند و به مناسبت پنجاهمین سا‌لگرد تاسیس این دانشگاه، آموزش عالی در غرب کشور همایش ملی فراخوان مقالات علمی، خاطرات، يادداشت ها و تجربه های زیسته را برگزار می کند.  

 

در همین راستا فرشته ازره؛ مسئول دبیرخانه همایش گفت: از علاقمندان و فرهیختگان در خواست می شود که مقالات علمی، خاطرات، یاداشت ها، و تجربه های زیسته خود را تا تاريخ ۱۱/۱۰/ ۱۴۰۱ پس از ثبت نام، در سامانه  همایش بارگذاری نمایند.

وی عنوان کرد: ثبت نام و بارگذاری آثار از طریق سایت همایش به نشانی: https://hdwc.razi.ac.ir می باشد.

 

ازره تصریح کرد: شرکت کنندگان در صورت بروز مشکل در ثبت نام و بارگذاری آثار می توانند با شماره تماس 09369263230  با دبیرخانه همایش ارتباط برقرار کنند.

 

مسئول دبیرخانه همایش ملی آموزش عالی غرب کشور اظهار کرد: محورهای همایش پیرامون 7 موضوع است که می بایست مورد توجه قرار گیرد.

 

وی گفت: مبانی نظری و فکری نهاد علم و آموزش عالی یکی از محورهای همایش است.

 

فرشته ازره عنوان کرد: تاریخ، توسعه و تحول آموزش عالی در غرب کشور، محور دوم این همایش ملی است.

 

دانشگاه، جامعه و مسئولیت اجتماعی و فرهنگی یکی دیگر از محورهای همایش بود که ازره به آن اشاره کرد.

 

فرشته ازره، مسئول دبیرخانه همایش ملی آموزش عالی غرب کشور تصریح کرد: دانشگاه رازی، تعاملات جهانی و امور بین المللی- دانشگاه رازی، منابع مالی، توسعه عمرانی و فضاهای کالبدی- دانشگاه رازی و تجربیات زیسته جامعه دانشگاهی، سه محور دیگر همایش ملی آموزش عالی غرب کشور است.

 

تاریخ تحولات و سیاست‌گذاری آموزشی و پژوهشی در دانشگاه رازی نیز آخرین محور این همایش است که ازره از آن یاد کرد.

 

وی در پایان گفت: همایش ملی آموزش عالی غرب کشور در سوم اسفند ماه و در تالار فرهنگ و ادب دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار می شود.

 

پایان پیام/ محمدرضا زارع

زمان انتشار: دوشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۰:۰۰

شناسه خبر: 103685

مطالب مرتبط :
تشریح برنامه های فرهنگی دانشگاه رازی کرمانشاه در ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی

در گفتگو با دکتر زینی وند عنوان شد:

تشریح برنامه های فرهنگی دانشگاه رازی کرمانشاه در ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه رازی کرمانشاه، برنامه های گرامیداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی در بهمن ماه سال ۱۴۰۱ را تشریح کرد.

دانشگاه فنی کرمانشاه مسئول دبیرخانه رویداد استارت آپ

دکتر کریمی گفت:

دانشگاه فنی کرمانشاه مسئول دبیرخانه رویداد استارت آپ " کمک نوآور" شد

مسئول خانه نخبگان بسیج سپاه ناحیه کرمانشاه از تصمیم اعضای کمیته علمی استار آپ " کمک نوآور با تکیه بر هوش مصنوعی" برای سپردن مسئولیت دبیرخانه این رویداد علمی، به دکتر عزیزی؛ رئیس دانشگاه فنی کرمانشاه خبر داد.

استارت آپ

در استان کرمانشاه راه اندازی می شود:

استارت آپ " کمک نوآور با تکیه بر هوش مصنوعی"

در جلسه معاونت علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) با تیم اجرایی خانه نخبگان بسیج استان، بر راه اندازی و فعالیت استارت آپ " کمک نوآور با تکیه بر هوش مصنوعی" در اسفند تاکید شد.

۲۰ دی‌ماه؛ مهلت ارسال مقالات به همایش ملی سیره علوی

کارشناس همایش ملی«سیره علوی» خبر داد؛

۲۰ دی‌ماه؛ مهلت ارسال مقالات به همایش ملی سیره علوی

کارشناس همایش ملی«سیره علوی» گفت: مهلت ارسال آثار به دبیرخانه دوازدهمین همایش ملی سیره علوی تا ۲۰ دی‌ماه اعلام شده است.

راهیان پیشرفت تجربه ای عملی برای ارتقای علمی دانشجویان

علیرضا امیری عنوان کرد:

راهیان پیشرفت تجربه ای عملی برای ارتقای علمی دانشجویان

معاون پژوهش و فناوری ناحیه بسیج دانشجویی استان کرمانشاه از تشکیل ستاد استانی راهیان پیشرفت با توجه به تجربه موفق این طرح در دانشگاه های استان خبر داد.

پژوهش

دومین فراخوان طرح‌های پژوهشی مشترک ایران و روسیه

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور (INSF) و بنیاد پژوهش‌های بنیادی روسیه (RFBR) در دومین فراخوان مشترک خود، از پروژه‌های پژوهشی مشترک در زمینه‌های علمی حمایت به عمل می‌آورند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب