از بین رفتن علائم کووید بعد از یک سال

براساس تحقیقات جدید، برای افرادی که علائم طولانی کووید مانند مشکل تنفسی، مه ذهنی و از دست دادن چشایی یا بویایی دارند، اخبار اطمینان‌بخشی را ارائه می‌کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، به نقل از هلث دی نیوز، به گفته محققان، در طی یک سال اکثر این مشکلات برای کسانی که عفونت خفیف کووید داشتند برطرف می‌شوند.

متخصص بیماری‌های عفونی از دانشگاه واندربیلت تنسی، دکتر «ویلیام شافنر»، گفت: « طولانی‌ترین پیگیری‌های ما را این مطالعه از بیماران طولانی مدت کووید ۱۹ ارائه می‌کند و نشان می‌دهد بسیاری از این علائم در طی حدود یک سال بهبود خواهند یافت.»

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده،در این رابطه گفت: افراد مبتلا به کووید طولانی مدت بیش از چهار هفته پس از ابتلای اولیه به کووید ۱۹ علائم جدید، طولانی یا تشدید شده را تجربه می‌کنند.

این علائم شامل تنگی نفس و سرفه تا مه مغزی، خستگی، سرگیجه و تغییر در چشایی یا بویایی است.

طبق بررسی ها افراد مبتلا به کووید احتمال از دست دادن بیشتر بویایی و چشایی، مشکلات تنفسی، تپش قلب، سرگیجه و مه مغزی را گزارش کنند، اما این مطالعه نشان داد که طی ۱۲ ماه اکثر این علائم در برای کسانی که عفونت خفیف داشتند بهبود یافتند.

این مطالعه نشان داد افرادی که واکسن زده بودند و سپس به بیماری مبتلا شده بودند، در مقایسه با افرادی که در هنگام بیماری واکسینه نشده بودند، خطر کمتری برای مشکلات تنفسی و خطر مشابهی برای سایر مشکلات داشتند.

زمان انتشار: دوشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۴:۲۴

شناسه خبر: 103694

مطالب مرتبط :
نشست: کنگره اروپایی میکروبیولوژی بالینی و بیماری‎های عفونی (ECCMID ۲۰۲۲)

نتایج یک تحقیق نشان می دهد

ابتلاي به "كووید-۱۹" اما نه با واکسیناسیون عملکرد آنتی بادی‎ها را بهبود می‎بخشد

محققان همچنین دریافتند که بیماران مبتلا به چاقی که قبلاً مبتلا به چاقی بودند، برخلاف انتظار، پاسخ ایمنی بالاتر و پایدارتری نسبت به ویروس کرونا داشتند.

کووید ۱۹

علائم کووید طولانی مدت تا چندماه باقی می‌ماند؟

برخی از افراد که از ابتلا به کووید طولانی مدت رنج می‌برند گزارش دادند که علائم آنها حتی هفت ماه پس از ابتلا نیز باقی مانده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب