سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری قزوین :

تامین ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای آغاز احداث پردیس فناوری قزوین

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری قزوین گفت: ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای آغاز احداث پردیس فناوری این استان به مساحت ۷۰ هکتار تا پایان سال جاری در نظر گرفته‌ایم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری،‌علی رحمانی روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با بیان این مطلب افزود: با وجود این اعتبار به زودی کلنگ احداث این پردیس به زمین زده شده و عملیات ساخت آن را آغاز خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: در نشستی که با رییس پارک علم و فناوری استان قزوین داشتیم، قرار شد فرآیند ساخت این پردیس تسریع شود و بتوانیم با برنامه ریزی صورت گرفته تا سه سال آینده آن را به بهره برداری برسانیم.

این مسئول با بیان اینکه برای عملیات اجرایی فاز نخست این پردیس برنامه ریزی لازم انجام شده است،‌ گفت: به پارک علم و فناوری استان قزوین گفتیم که پس از اتمام قرارداد طراحی به عملیات اجرایی آن سرعت ببخشد.

رحمانی پردیس فناوری استان قزوین را مولد تولید شرکت‌های دانش بنیان برشمرد و گفت: اهمیت این پردیس در آن است که شرکت های فناور موجود در پارک برای تولید انبوه محصولات و دستاوردهای خودشان از این ظرفیت استفاده خواهند کرد.

گفتنی است شهرستان آبیک به دلیل نزدیکی به استان‌های تهران، البرز و قزوین با داشتن این پردیس می‌تواند به مکانی برای استقرار صنایع های تک تبدیل شده و در نهایت نقش جایگاه شهرک فناوری را در منطقه بازی کند.

 

زمان انتشار: سه شنبه ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 103712

مطالب مرتبط :
استاندار

استاندار قزوین خبر داد:

اقدامات پژوهشی کتابخانه‌ای مشکلی را برطرف نمی‌کند

استاندار قزوین با بیان اینکه اقدامات پژوهشی باید به شرکت‌های دانش بنیان سپرده شود تا آنها بتوانند طرح ها را اجرایی کنند، اضافه می کند: بارها گفته‌ایم و در این جلسه یک‌بار دیگر تأکید می‌کنیم که اقدامات پژوهشی کتابخانه‌ای مشکلی را برطرف نمی‌کند و طرح‌های پژوهشی باید مسائل را حل کند.

محمدتقی امانپور

معجزه جلبک اسپیرولینا در تولید مواد غذایی مغفول مانده است

محقق پیشکسوت حوزه تولید و کسب و کارهای فناورانه گفت: اهمیت معجزه جلبک اسپیرولینا در افزایش راندمان تولید مواد غذایی جامعه مغفول مانده و باید از سوی تولیدکنندگان جدی گرفته شود.

استاندار

ضرورت احصاء وضعیت شرکت‌های دانش‌بنیان در استان اردبیل

استاندار اردبیل گفت: لازم است دانشگاه‌ها، پارک علم‌وفناوری و جهاد دانشگاهی، نسبت به رصد وضعیت شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام کرده و آخرین وضعیت این شرکت‌ها را اعلام کنند.

خودروسازی آسپا

در گفت و گو با تیم خودروی سازی آسپا؛

خودروی برقی «آسپا» در قزوین تا پایان سال رونمایی می‌شود

سرپرست تیم خودروسازی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) استان قزوین از رونمایی خودروی برقی آسپا تا پایان سال جاری خبر داد.

احمدپور آبیک

شهرک پژوهشگاهی در قزوین راه‌اندازی می‌شود

فرماندار آبیک از موافقت معاونت علمی ریاست جمهوری برای احداث شهرک پژوهشگاهی در آبیک خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب