با حضور رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس؛

از طرح برگزاری دو رویداد فناورانه در جهرم تا اولین جلسه ستاد علم و فناوری شهرستان

اولین جلسه ستاد علم و فناوری شهرستان جهرم با حضور رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس برگزار شد .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری در جهرم، جلسه هم اندیشی  برگزاری دو رویداد فناورانه در این شهرستان با حضور رئیس سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری سپاه فارس، فرمانده سپاه جهرم، اقشار دانشی ناحیه مقاومت بسیج جهرم و برخی از مسئولین ادارات مرتبط با فناوری برگزار گردید.

 

در این جلسه، مدیر علمی پژوهشی سپاه جهرم، از برنامه ریزی دو رویداد بزرگ علمی، فناوری در شهرستان خبر داد و افزود: به امید الهی تصمیم داریم جشنواره  استعدادیابی دانش آموزی و دانشجویی و رویداد از ایده تا ثروت با هدف حمایت از نخبگان و تسهیل اشتغالزایی فناورانه و دانش بنیان با هم اندیشی مسئولین مرتبط شهری را برگزار کنیم.  

 

مهدی کامرانپور، هدف از برگزاری این جلسه را ارزیابی ظرفیت ها موجود ادارات و نهادهای مرتبط با این دو رویداد گفت و افزود: این جشنواره ها حلقه اتصالی برای کشف استعداد، تقویت، پرورش و حمایت تا نقطه رسیدن به ثروت خواهد بود.

 

فرمانده سپاه جهرم نیز در این جلسه بیان کرد:  یکی از مهمترین نقاط قوت کشور تولید علم و فناوری می باشد که به بیان مقام معظم رهبری در اغتشاشات اخیر، دانشگاه ها که مرکز علم بودند؛ مورد هجمه دشمن قرار گرفتند.

 

جناب سرهنگ طالبی افزود: این جلسه برای اولین بار به هدف هم‌اندیشی اقشار دانشی و ادارات در جهرم صورت می گیرد.

 

 در ادامه این جلسه ۱۵ نفر از روسای ادارات، مسئولین دانشگاه ها و بسیج به ارائه راهکارهای خود در زمینه این رویداد علمی بزرگ پرداختند.

 

 مهارت آموزی، استعدادیابی، ارائه پیوست های اسلامی دانش بنیان ها، راه اندازی کارگاه های آموزشی دانش آموزی و دانشجویی برای ایده یابی، همکاری جهت ساخت نمونه های اولیه ایده ها، ساخت اشتغالزایی خانوادگی، راه اندازی استارت آپ ها، راه اندازی شتاب دهنده ها و آماده نمودن بسته تولید محتوا به همراه برگزاری آموزش های کامل، از جمله راهکارهایی بود که توسط حاضران در جلسه  به مدت 90دقیقه مطرح شد

 

رئیس سازمان بسیج علمی پژوهشی سپاه فجر فارس  این جلسه را «جلسه ستاد علم و فناوری در شهرستان جهرم» خواند و افزود: برگزاری چنین نشست هایی به صورت مستمر باعث، حل تدریجی مسائل با ترتیب اولویت در زیست بوم شهرستان خواهد بود.

 

احمد رضا قاسمی اظهار کرد:  اگر میخواهید شاهد اتفاقی مثبت باشید؛ باید خودتان بخواهید. با امید، استفاده از تجارب گذشته و اتکای نیروی انسانی شاهد موفقیت ها و برنامه ریزی برای آینده دنیا خواهیم بود.

 

وی، دانشجو، دانش آموز و استاد را سه  بازوی شهرستان هستید سه حلقه اتصال برای رسیدن به آرمان در این دو رویداد علمی دانست.

 

این مقام مسئول تصریح کرد: از این جمع خواهش می کنم یک دغدغه اولویت دار داشته باشیم؛ و آن هم، هم افزایی می باشد. ظرفیت استان و شهرستان را پیدا کنیم. نیازمان چیست و سامانه نظام جامع نیازمندی ها تنظیم کنیم.

 

قاسمی با اشاره به ارزشمند دانستن همدلی،خاطر نشان کرد: مشکل ما در ساختار نیست؛ مشکل ما در بهینه سازی ساختار می باشد. ما باید تغییر ایجاد کنیم؛ بزرگترین تغییر ایجاد همدلی است که باعث جاذبه خواهد شد.

 

وی ادامه داد: ما در علم رتبه ۱۱ دنیا و برتر خاورمیانه ولی در تبدیل علم به ثروت رتبه ۷۱ دنیا داریم؛ یعنی نتوانستیم بهینه از علم استفاده کنیم؛ و به شکوفایی نمی رسیم مگر با تحمل رنج و رنج و رنج.

 

قاسمی  با بیان اینکه متاسفانه مدرک گرایی آفت، جامعه کنونی شده؛ گفت: یکی از ویژگی های مدیر، شجاعت است. آیا ما این شجاعت را داریم که شاهد توانایی ها همشهریان باشیم؟ یا با دیدن موفیقت هایشان قصد به عقب کشیدن آن ها را داریم.

 

وی ادامه داد:  ابزار و عمر انسان محدود است. ما می توانیم یک قدم اثرگذار برداریم. اطلاعات ما به وسعت یک اقیانوس می باشد؛ ولی عمق اقیانوس ما به اندازه یک وجب است چون همه به دنبال آمار و کمیت هستیم. هدف گرا و نتیجه گرا هستیم.

 

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: ما در جمع نخبگان باید به منشا های تصمیم ساز، نه تصمیم گیر برسیم.

 

به منظور هم افزایی بیشتر ادارات و اقشار دانشی ناحیه در برگزاری این رویداد واحد علمی پژوهشی بسیج به عنوان دبیر جلسه، نسبت به جمع بندی نظرات اقدام و وظایف پیشنهادی اجرایی را به صورت کتبی به ادارات مرتبط ارسال می نماید

 

گفتنی است؛ بازدید از پایگاه علمی نمونه کشوری ذکر الله، دانشگاه کودک مرصوص و افتتاح دفتر خبرگزاری علمی فناوری واحد جهرم نیز از دیگر برنامه های سفر رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس به شهرستان جهرم بود.

 

خبرنگار: زینب زمانیان

انتهای پیام /

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۵:۱۶

شناسه خبر: 103768

مطالب مرتبط :
 کارآفرینی بانوی جهرمی با گیاه معجزه مورینگا

کارآفرینی بانوی جهرمی با گیاه معجزه مورینگا

فرآوری مورینگا برای اولین بار در جهرم، توسط یک شرکت دانش بنیان صورت گرفت که موجب اشتغال آفرینی شده است.

 اولین قبیله های کتابخوان استان فارس در شهرستان جهرم

اولین قبیله های کتابخوان استان فارس در شهرستان جهرم

اولین همایش تجلیل از قبیله های کتابخوان در سالن اجتماعی شهرداری شهرستان جهرم، برگزار شد.

مدرک صرف ملاکی برای نخبگی نیست/ ظرفیت بالای زرین دشت در صنعت

رئیس سازمان بسیج علمی فارس:

مدرک صرف ملاکی برای نخبگی نیست/ ظرفیت بالای زرین دشت در صنعت

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس گفت: : ملاک مدرک به هیچ وجه ملاکی خوب و قابل قبولی برای نخبگی نیست که نمونه بارز آن سردار سلیمانی به عنوان یک نخبه و ایده پرداز انقلابی بود.

ززز

درخشش مجدد پایگاه علمی ذکرالله جهرم در کشور

پایگاه علمی ذکر الله برای دومین بار به عنوان پایگاه علمی برتر کشور انتخاب شد.

افتتاح مرکز رشد دانشگاه جهرم با حضور استاندار فارس

افتتاح مرکز رشد دانشگاه جهرم با حضور استاندار فارس

با حضور استاندار فارس و تنی چند از مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی، مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر شهرستان جهرم در دانشگاه دولتی برگزار و مرکز رشد دانشگاه جهرم که با همکاری پارک علم و فناوری فارس و با هدف ایجاد اشتغال و تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی دانشگاه ایجاد شده، افتتاح شد.

احمدرضا قاسمی فارس

رئیس سازمان بسیج علمی فارس در همین جشنواره جهادگران علم و فناوری فارس:

بسیج علمی فارس درپی ایجاد مرجعیت علمی و تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان

رئیس سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان فارس گفت: ایجاد مرجعیت علمی و تاسیس و راه اندازی شرکت های دانش بنیان بخشی از چشم انداز فعالیت سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان فارس است .

آغاز عملیات احداث ساختمان مرکز رشد جهرم/ بیش از ۱۵ عنوان برنامه فناورانه در مرکز رشد بسیج در ۶ماهه اول سال ۱۴۰۱

در گفت وگو با علم و فناوری مطرح شد:

آغاز عملیات احداث ساختمان مرکز رشد جهرم/ بیش از ۱۵ عنوان برنامه فناورانه در مرکز رشد بسیج در ۶ماهه اول سال ۱۴۰۱

مدیر مرکز رشد جهرم به تشریح مهم ترین رویداد علم و فناوری شهرستان جهرم در شش ماه اول سال ۱۴۰۱ پرداخت.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب