نسخه ارتقا یافته کیت هدایت لیزری موشک؛ کابوسی جدید برای زره‌پوش ها

تانک ها و انواع دیگر خودروهای زرهی نظامی طی سال های تاریک و طولانی جنگ جهانی دوم به عنوان ابزارهایی ارزشمند در عملیات نظامی خود را ثابت کردند، اما به نظر می رسد در مواجهه با فناوری هایی نوین گزینه هایی منسوخ شده هستند.

به عنوان نمونه، تانک ها و دیگر خودروهای زرهی طی جنگ جاری اوکراین شاهد تلفات سنگینی بوده و به نظر نمی رسد اوضاع برای این ابزارهای نظامی در آینده نزدیک امیدوارکننده باشد.

 

کیت هدایت لیزری ایپیکیدبلیواس (APKWS)

در تابستان سال گذشته، شرکت بی‌ای‌ئی سیستمز (BAE Systems) از معرفی نسخه ارتقا یافته کیت هدایت لیزری ایپیکیدبلیواس (APKWS) خبر داد. بهبودهای صورت گرفته افزایش حدود ۳۰ درصدی برد موثر در مقایسه با نسخه پیشین – با توجه به پلتفرم پرتاب بین ۱.۵ تا ۵ کیلومتر – را نشان می دهد.

بی‌ای‌ئی سیستمز به تازگی از آزمایش موفق کیت ای‌پی‌کی‌دبلیو‌اس علیه اهداف زره‌پوش خبر داد. در این مورد، کیت ای‌پی‌کی‌دبلیو‌اس روی کلاهک های جنگی به شدت انفجاری ضد تانک/ضد نفر ضد ماده (HEAT/APAM) بکار گرفته شد.

 

کیت ای‌پی‌کی‌دبلیو‌اس می تواند برای تبدیل هر موشک مناسب برای شکار تانک از جمله موشک های غیر هدایت شونده استفاده شود. در آزمایش های اخیر از کلاهک های جنگی هیت/ای‌پم علیه صفحات فولادی و همچنین خودروهای زره‌پوش نظامی که مدل آنها افشا نشده است به عنوان هدف استفاده شده است.

به گفته سم کرش مدیر برنامه ای‌پی‌کی‌دبلیو‌اس در بی‌ئی‌ای سیستمز، ما به مشتریان خود گزینه های بیشتری برای حملات دقیق علیه اهداف مستحکم‌تر ارائه می کنیم. کیت های هدایت ای‌پی‌کی‌دبلیو‌اس برای کلاهک های جنگی هیت/ای‌پم یک قابلیت حمله کم هزینه، سبک وزن و راحت برای استفاده را علیه اهداف زرهی و غیرزرهی ارائه می کند.

به گفته سازندگان این کیت، نصب آن به زمان و تلاش چندانی نیاز ندارد و امکان شلیک از بسترهای مختلف مانند جت های جنگنده ، بالگرد های جنگی، خودروهای زمینی و ایستگاه های تسلیحاتی از راه دور وجود دارد.

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۹ دی ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۰:۰۰

شناسه خبر: 103785

مطالب مرتبط :
می توان هدایت لیزری را به یک کیلومتر یا فراتر رساند

روشی برای هدایت نور از طریق هوا؛

می توان هدایت لیزری را به یک کیلومتر یا فراتر رساند

فیزیکدانان در نیمه‌های شب یک پرتو لیزر خطرناک را در راهروی دانشگاه شلیک کرده و رکورد هدایت پرتوهای نور در کانال هوا موسوم به موج‌بر هوا را شکستند.

موشک هسته‌ای ناسا ۴۵ روزه به مریخ می‌رسد

موشک هسته‌ای ناسا ۴۵ روزه به مریخ می‌رسد

گفته می‌شود بر اساس طرح مفهومی پیشران هسته‌ای جدید ناسا، این آژانس فضایی می‌تواند تنها در ۴۵ روز، یعنی حدود ۶ ماه سریع‌تر از رسیدن به سیاره سرخ با فناوری‌های فعلی به مریخ برسد.

حقایقی درباره پنجمین پرتاب مجدد موشکی قدرمتند

موشک فالکون هِوی اسپیس‌ایکس،

حقایقی درباره پنجمین پرتاب مجدد موشکی قدرتمند

موشک قدرتمند فالکون هِوی اسپیس‌ایکس در حال آماده شدن برای پرواز مجدد است.

۲۲۲۲

گزارشی از یک رونمایی نظامی جدید؛

تجهیز سوخو۲۲ به موشک سطح به سطح هدایت لیزری/نسل دوم موشک های بینا آماده شلیک

به همت متخصصان داخلی و نظامی کشور جنگنده های سوخو ۲۲ به موشک های هدایت شونده لیزری مجهز و آماده بهره برداری شدند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب