داستانی جالب؛

عقابی که با پهباد دزدی سلفی گرفت

یک عقاب کنجکاو که احتمالاً به فناوری علاقه داشته است با دزدیدن پهپاد یک عکاس، از خود عکس سلفی گرفت!

طبق گزارش خبرگزاری علم و فناوری، عکاسی به‌نام متیو وود قصد داشت برای ثبت عکس‌‌های هوایی از منظره‌های دره‌ی پایونیر در کوئینزلند استرالیا از پهپاد خود استفاده کند، اما در همین لحظه یک عقاب، پهپاد او را در آسمان به چنگال گرفت و متیو نیز کنترل خود را روی آن ازدست داد.

نتها سرنخی که متیو وود دارد تصویری از سلفی یک ثانیه‌ای عقابی است که به‌طور مستقیم به دوربین پهپاد آن خیره شده است. متیو می‌گوید: من در یکی از مکان‌های دیدنی محبوب اطراف محل زندگی‌ام که یک رشته‌کوه است بودم. سپس پهپاد خود را به پرواز درآوردم و درحال فیلم‌برداری از یک فرود آرام روی تپه بودم. همه‌چیز خوب پیش رفت تا اینکه روی یکی از تپه‌ها، پهپاد من مورد اصابت قرار گرفت.

وود می‌گوید پهپاد را به دور خود به پرواز درآورده تا عقابی که درحال تعقیب آن بوده است را ببیند و سعی کرد پهپاد را از او دور کند اما عقاب سرانجام پهپاد را گرفت. وود در بخشی از توضیحاتش گفت: تنها چیزی که دیدم، دوربین پهپاد بود و عقاب آن را گرفت به لانه‌اش برد. تصویری که من از عقاب گرفتم، تنها فیلمی بود که می‌توانستم ازطریق هدست مخصوص کنترل پهپاد ثبت کنم. ۳۰ ثانیه‌ی آخر پرواز در این هدست ضبط می‌شود تا درصورت گم شدن آن، به شما کمک کند تا دستگاه را پیدا کنید. درنهایت عقاب پهپاد را به لانه‌اش برد و سعی کرد آن را بخورد.

وود که عکس‌های هوایی خود را در صفحه‌ی اینستاگرامش به‌اشتراک می‌گذارد می‌گوید سریعاً سوار موتورسیکلت خود شده و از محدوده پایین رفته است. این عکاس موفق شد سیگنال GPS را دریافت کند اما به‌نظر می‌رسید پهپاد او در یک منطقه‌ی پرچمن یا بالای درختی قرار دارد که او نمی‌توانست به آن‌جا دسترسی داشته باشد.

وود ابتدا به‌خاطر از دست دادن پهپاد موردعلاقه‌ی خود نا امید شد اما اکنون از این تجربه‌ رضایت دارد. او می‌گوید در آینده برای عکس‌برداری هوایی و هنگام پرواز پهپاد، سعی می‌کند اطلاعات بیشتری از آن ناحیه به‌دست آورد.

وی می‌گوید: در ابتدا به خاطر هزینه‌ای که برای خرید پهپاد پرداخت کرده بودیم خیلی ناراحت شدم اما پس‌از چند روز فهمیدم که درقلمرو عقاب‌ها هستم و پهپاد من طعمه‌ی آن‌ها شد. این مورد برای من به یک تجربه‌ی آموزشی درمورد حیات وحش محلی تبدیل شده است.

پروفسور گیزلا کاپلان از دانشگاه نیوانگلند در مصاحبه با ABC News استرالیا می‌گوید پهپادها برای پرندگان خطرناک هستند زیرا درصورت برخورد می‌توانند صدمات شدیدی ایجاد کنند. پرندگان اغلب از پهپادها می‌ترسند و آن را به‌عنوان یک تهدید درنظر می‌گیرند.

کاپلان همچنین اعلام کرد برخی پرندگان خود را با زندگی شهری و همه‌ی صداهای آن سازگار کرده‌اند اما پهپادها صدایی متمرکز تولید می‌کنند و به‌همین‌دلیل باعث جلب توجه پروندگان می‌شود.

پهپادها غیرقابل پیش‌بینی هستند و می‌توانند به‌جلو، عقب و کناره‌ها حرکت کرده و سازگاری با این نوع حرکت برای پرندگان تقریباً غیرممکن است.

کاپلان توصیه می‌کند در مناطق خاصی از استرالیا در طول فصل لانه‌سازی استفاده از پهپادها ممنوع شود. او می‌گوید: شما در فصل تخم‌ریزی ماهی‌ها اجازه‌ی ماهیگیری ندارید و بنابراین وقتی در فصل تولید مثل پرندگان به‌سر می‌بریم نباید به پهپادها اجازه‌ی پرواز داده شود.

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۹ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۴:۲۹

شناسه خبر: 103803

مطالب مرتبط :
برای اولین بار در جهان، تجهیز جنگنده‌های سوخو-۵۷ به امکان پرتاب پهپاد

برای اولین بار در جهان، تجهیز جنگنده‌های سوخو-۵۷ به امکان پرتاب پهپاد

روسیه جنگنده‌های سوخو-۵۷ خود را به امکان پرتاب پهپاد‌هایی از نوع «مولنیا» مجهز کرده است.

۱

برگزار شد:

آئین تجلیل از برگزیدگان فراخوان نمایشگاه عکس "ما ملت شهادتیم"

پس از ۷ روز بازدید، نمایشگاه عکس "ما ملت شهادتیم" با تجلیل از برترین های دو بخش حرفه ای و عکاسی با موبایل، به کار خود پایان داد.

بررسی موضوع تبارشناسی سلفی‌گری و نو سلفی‌گری در دانشگاه

در اهواز انجام می شود

بررسی موضوع تبارشناسی سلفی‌گری و نو سلفی‌ گری

تبارشناسی سلفی‌گری و نو سلفی‌ گری در دانشگاه شهید چمران اهواز بررسی می شود.

حراجی ناسا

تماشا کنید: گنجینه اسرار ‌آمیز تصاویر ناسا شامل نخستین عکس سلفی فضایی

ناسا مجموعه ای ارزشمند از تصاویر خود را به حراج گذاشته است. یکی از مهمترین تصاویری که در این حراجی وجود دارد نخستین سلفی فضایی است که نیل آرمسترانگ، در جریان نخستین سفر انسان به ماه در ۱۹۶۹ در ماموریت آپولو ۱۱ آن را به ثبت رسانده است.

۰۰۱

چطوری عقاب جهانی ... ؟!

گزارش مردمی خبرگزاری علم و فناوری در مورد پیشرفته ترین پهباد آمریکا که توسط سامانه پدافندی سوم خرداد مورد هدف قرار گرفت.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب