کمیته شرایط اضطرار آلودگی هوای استان اصفهان؛

نسخه آلودگی هوای اصفهان دورکاری ادارات و غیرحضوری شدن مراکز آموزشی و عدم مصرف مازوت تارفع آلودگی

اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری، اعلام کرد: فعالیت کلیه مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در اصفهان و برخی شهرستان‌ها در روزهای شنبه و یکشنبه یکم و دوم بهمن ماه به صورت غیرحضوری و فعالیت کلیه ادارات، دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در این مناطق در روز شنبه یکم بهمن ماه به صورت دورکار خواهد بود همچنین به نیروگاه شهید منتظری ابلاغ گردید که تا رفع شرایط کنونی اضطرار آلودگی هوا از مصرف سوخت مازوت خودداری نماید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری، اعلام کرد: فعالیت کلیه مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در اصفهان و برخی شهرستان‌ها در روزهای شنبه و یکشنبه یکم و دوم بهمن ماه به صورت غیرحضوری و فعالیت کلیه ادارات، دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در این مناطق در روز شنبه یکم بهمن ماه به صورت دورکار خواهد بود همچنین به نیروگاه شهید منتظری ابلاغ گردید که تا رفع شرایط کنونی اضطرار آلودگی هوا از مصرف سوخت مازوت خودداری نماید.

 

منصور شیشه فروش با اعلام این خبر افزود: درپی صدور هشدار نارنجی وضعیت هوا و استقرار توده هوای سرد و سنگین، پایداری جو و رطوبت بالا که سبب تشدید شرایط آلودگی هوا، انباشت آلاینده‌ها در روزهای گذشته و قرارگیری شاخص کیفیت هوای اصفهان و مناطق مجاور در شرایط ناسالم برای عموم گردید، با تصمیم این کمیته، به نیروگاه شهید منتظری ابلاغ گردید که تا رفع شرایط کنونی اضطرار آلودگی هوا از مصرف سوخت مازوت خودداری نماید.

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تصریح کرد: همچنین در این راستا کمیته شرایط اضطرار آلودگی هوای استان اصفهان مصوب نمود تا کلیه دانشگاه‌ها، مدارس و مراکز آموزشی در شهرستان‌های اصفهان، فلاورجان، خمینی شهر، برخوار، مبارکه، لنجان و نیز بخش‌های مرکزی شهرستان‌های شاهین‌شهر و نجف آباد و شهر سجزی در روزهای شنبه و یکشنبه غیرحضوری شوند و امتحانات دانشگاه‌ها مطابق برنامه قبلی کماکان برگزار گردد.

 

شیشه فروش تصریح کرد: دورکاری کلیه ادارات، دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در روز شنبه یکم بهمن ماه در مناطق یاد شده از دیگر مصوبات این کمیته است.

 

وی ادامه داد: مراکز امدادی، خدمات‌رسان، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شبانه‌روزی کماکان در این ایام ارائه خدمت خواهند نمود.

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: طرح محدودیت تردد خودروهای با پلاک زوج وفرد در شهر اصفهان طی دو روز آینده از درب منزل اجرایی خواهد شد و ضمن جلوگیری از تردد خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی، متخلفان توسط پلیس راهور اعمال قانون خواهند شد.

 

وی خاطرنشان کرد: مدیران مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی مکلف گردیدند نسبت به انجام نظارت‌های لازم و اتخاذ تمهیدات به منظور خاموش نمودن سیستم‌های گرمایشی به منظور کاهش حداکثری مصرف انرژی اقدام نمایند.

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: عدم تردد اتوبوس‌های دودزا و فرسوده و افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی در شهرها از مصوبات این کمیته و بر عهده شهرداران استان است.

 

شیشه فروش اضافه کرد: فعالیت تمامی واحدهای صنعتی شناسایی شده در تشدید آلایندگی هوا ازجمله واحدهای تولید شن و ماسه، آجر و آسفالت با نظارت محیط زیست و بصورت موقت تعطیل اعلام گردید.

وی افزود: مطابق با تصمیم این کمیته، ایستگاه‌های سلامت با هدف اطلاع‌رسانی، آموزش و ارائه خدمات مرتبط، در میادین بزرگ و پرترافیک شهرها توسط دانشگاه علوم پزشکی و جمعیت هلال احمر استان استقرار خواهند یافت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان توصیه کرد، شهروندان ضمن اجتناب از حضور و انجام فعالیت‌های ورزشی در فضاهای باز و هسته‌های مرکزی و پرترافیک شهرها درصورت حضور در این اماکن حتما از ماسک استفاده نمایند.

 انتهای پیام/

 معصومه صادقی

زمان انتشار: جمعه ۳۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۳:۱۸

شناسه خبر: 103819

مطالب مرتبط :
طرح‌های وزارت نیرو برای صرفه‌جویی در انرژی برق تعویض لامپ‌های معابر و موتور کولرهای آبی

رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق؛

طرح‌های وزارت نیرو برای صرفه‌جویی در انرژی برق تعویض لامپ‌های معابر و موتور کولرهای آبی

رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق به طرح‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات تاثیرگذار در این رابطه تعویض تمامی لامپ‌های روشنایی معابر کشور طبق زمان‌بندی است و دوم تعویض موتور کولرهای آبی با موتورهای با بازده بالا که پنج هزار مگاوات در کشور صرفه‌جویی خواهد شد و این طرح از اصفهان آغاز می‌شود.

جهش تولید انرژی خورشیدی در استان اصفهان تا ۲۰برابر

استاندار اصفهان:

گام بلند اصفهان برای یک‌هزار مگاوات تولید انرژی پاک در کشور

استاندار اصفهان در آیین آغاز عملیات احداث یک‌هزار مگاوات انرژی خورشیدی در استان، با بیان این که اصفهان گام بلندی را برای تولید یک‌هزار مگاوات تولید انرژی پاک در کشور برداشت، گفت به صورت همزمان شاهد کلنگ‌زنی مجموعه ۶۰۰ مگاواتی نیروگاه خورشیدی در شهرستان کوهپایه با سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه، مجموعه ۲۰۰ مگاواتی در شهرستان شاهین‌شهر با سرمایه‌گذاری شرکت مپنا و سایر شهرستان‌ها هستیم.

آیین کلنگ‌زنی پروژه احداث بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در کوهپایه اصفهان

با سرمایه‌گذاری اولیه فولاد مبارکه؛

آیین کلنگ‌زنی پروژه احداث بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در کوهپایه اصفهان

آیین کلنگ‌زنی پروژه احداث بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در کوهپایه اصفهان با ظرفیت ۶۰۰مگاوات با زیربنایی به وسعت هزار و ۲۰۰ هکتار با حضور معاون رئیس جمهور آغاز شد، احداث این نیروگاه با سرمایه‌گذاری اولیه ۱۶هزار و ۴۵۰میلیارد تومانی مجتمع فولاد مبارکه و طی مدت سه سال توسط پیمانکاران داخلی ساخته خواهد شد.

بازگشایی زود هنگام« مدارس و دانشگاهها»

طرح جدید آقای وزیر برای کاهش آلودگی هوا؛

بازگشایی زود هنگام« مدارس و دانشگاهها»

در ابتدای سال برخی از کارشناسان آموزشی پیش بینی کرده بودند که با توجه به حجم گسترده تعطیلی های زمستان امسال بهتر است حداقل در پاییز و زمستان کلاس های درس به صورت مجازی تشکیل شود. گرچه آن زمان این اظهار نظر و پیش بینی چندان جدی گرفته نشد ولی، تعطیلی ۸۰ روزه مدارس از ابتدای مهرماه تا کنون نشان داد که این سخنان چندان هم بیراهه نبوده است.

مطالبه‌گری از قوه قضاییه برای برخورد با صنایع آلاینده و تعیین مجازات متناسب ترک فعل مدیران

اندیشکده آب و محیط زیست بسیج اساتید استان اصفهان؛

مطالبه‌گری از قوه قضاییه برای برخورد با صنایع آلاینده و تعیین مجازات متناسب ترک فعل مدیران

اندیشکده آب و محیط زیست بسیج اساتید استان اصفهان با صدور بیانیه‌ای مسئله آلودگی شدید هوای اصفهان و چند شهرستان را به شدت مورد مطالبه قرار داده و اعلام کرده: از قوه محترم قضایی درخواست برخورد با صنایع آلاینده و تعیین مجازات متناسب در خصوص ترک فعل مدیران در خصوص عدم اجرای قانون هوای پاک را دارد.

 دانش بنیان در حوزه کشاورزی سبب افزایش بهره‌وری می‌شود

مدیر پروژه هوشمند سازی کشاورزی بسیج لرستان:

دانش بنیانها در حوزه کشاورزی سبب افزایش بهره‌وری می‌شود

مدیر پروژه هوشمند سازی کشاورزی بسیج لرستان گفت: استفاده از دانش علمی و دانش بنیان می‌تواند منجر به بهره‌وری بالا در بخش کشاورزی شود.

اینفوگرافی آلودگی هوا

آلودگی هوا چه بلایی به سر تنفس شهرها می آورد

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، سلانه در جهان ۴.۲ میلیون نفر براثر آلودگی هوا می میمرند که سهم مرگ های منتسب در ایران۲۰ تا ۳۰ هزار نفر است. همچنین ۷.۲ میلیارد دلار خسارت سالانه آلودگی هوا به کشور است که سهم هر خانواده ۳۵ میلیون تومان برآورد شده.

عمل جراحی نادر ترمیم جمجمه با مواد اولیه استخوانی در مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س) اصفهان

توسط دکتر حسین ابدالی؛

عمل جراحی نادر ترمیم جمجمه با مواد اولیه استخوانی در مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س) اصفهان

حسین ابدالی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در یک عمل جراحی در مرکز آموزش درمانی الزهرا(س)، به کمک اعضای هیئت علمی دانشکده های پزشکی و فناوری های نوین علوم پزشکی و با استفاده از مواد اولیه استخوانی و پرینت سه بعدی جمجمه و صورت بیماری را بازسازی و ترمیم کرد.

 میزبانی ۹ هزار داوطلب کنکور سراسری در حوزه امتحانی دانشگاه صنعتی اصفهان و شش توصیه ستاد آزمون این دانشگاه

میزبانی ۹ هزار داوطلب کنکور سراسری در حوزه امتحانی دانشگاه صنعتی اصفهان و شش توصیه ستاد آزمون این دانشگاه

دانشگاه صنعتی اصفهان روزهای ۲۹ و ۳۰ دی‌ماه با برگزاری مرحله اول آزمون سراسری ۱۴۰۱ ، میزبان بیش از ۹هزار داوطلب دختر و پسر است و ستاد آزمون این دانشگاه توصیه‌های ضروری به منظور تأمین امنیت، سلامت ورفاه حال داوطلبان گرامی را مطرح کرده است.

 جهت استفاده از خروجی اندیشکده‌ها در دستگاه‌ها «چالش صبر» تبیین نشده

رئیس اندیشکده علمی‌راهبردی سازمان بسیج اساتید استان اصفهان:

جهت استفاده از خروجی اندیشکده‌ها در دستگاه‌ها «چالش صبر» تبیین نشده

رئیس اندیشکده علمی‌راهبردی سازمان بسیج اساتید استان اصفهان گفت:یک چالش مهم از نظر استفاده از خروجی اندیشکده‌ها در دستگاه‌ها «چالش صبر» است بدین مفهوم که بیشتر نهادهای دولتی به‌دنبال راهکارهایی هستند که به‌سرعت چالش‌های آن‌ها را رفع کند، این در حالی است که مراجعه به اندیشکده‌ها نیازمند صبر است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب