تبادل علم و دانش میان ایران و نیجریه

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان با یاکوبو سنتوراکی سلیمان سفیر کشور نیجریه در ایران در حوزه‌های مربوط به علم و دانش و فناوری می‌شود به گسترش همکاری‌ها به گفتگو پرداختند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، هاشم داداش پور در این دیدار گفت: کشور نیجریه یکی از کشورهای مهم در آفریقا محسوب می‌شود و باتوجه به تعامل مثبت و رو به گسترش روسای جمهور دو کشور، وزارت علوم نیز تصمیم دارد تا در حوزه‌هایی که مربوط به علم و دانش و فناوری می‌شود به گسترش همکاری‌ها با کشور نیجریه بپردازد.

وی در ادامه افزود: کشورهای ایران و نیجریه در سازمان‌های مختلفی با یکدیگر همکاری دارند، بنابراین با شناسایی ظرفیت‌های علمی می‌توانیم به یکدیگر کمک شایانی کنیم و با توجه به حمایت‌های دو جانبه موجود، فرصت مناسبی است تا در حوزه علمی همکاری‌ها را تسری بخشیم.

‌داداش‌پور با اشاره به اینکه ایران جزء ۱۵ کشور دنیا در حوزه علم و فناوری است، افزود: دانشجویان بهترین سفیران برای انتقال علم و دانش و فناوری هستند و فرصت‌های بی‌نظیری را می‌توانند برای آینده دو کشور رقم بزنند.

و هم‌چنین خاطرنشان کرد: برای بهره‌مندی از ظرفیت‌های دو کشور ایران و نیجریه ضروری است به شناسایی بیش‌تر این ظرفیت‌ها بپردازیم و به سرعت وارد عمل شویم؛ در این خصوص ارائه  نقشه راه و وجود یک کارگروه مشترک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

در ادامه این دیدار یاکوبو سنتوراکی سلیمان سفیر کشور نیجریه در ایران ضمن تشکر از دعوت معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: باعث خوشحالی ما است که به اینجا آمده‌ایم، در حقیقت حوزه علم و فناوری بسیار مهم است و از آنجایی که کشور ایران در حوزه علم و فناوری رشد یافته کشور نیجریه بسیار علاقمند است تا از توانمندی‌های کشور ایران بهره‌مند شود.

سفیر نیجریه با بیان اینکه کشور ایران و نیجریه در مجامع بین‌المللی همکاری‌های خوبی داشته است، اظهار کرد: امیدواریم این ارتباطات در حوزه‌های علمی و فناوری نیز افزایش یابد و روابط پایداری میان دو کشور برقرار شود. علم و فناوری باید با کشورهای دوست و همسایه تقسیم شود، در این خصوص کشور ایران با سخاوتمندی در این راه گام برداشته است.

در پایان این دیدار در پایان این دیدار کارگروه مشترکی جهت افزایش ارتباطات در حوزه علم و فناوری ایجاد شد.

/ پایان خبر

زمان انتشار: شنبه ۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۹:۴۸

شناسه خبر: 103837

مطالب مرتبط :
شبکه فن بازار ملی موفق به ۱۴۰ میلیارد تومان خرید و فروش ترنوورو تبادل فناوری در سطح ملی شد

توسط شبکه فن بازار محقق شد؛

۱۴۰ میلیارد تومان خرید و فروش ترنور و تبادل فناوری/ معرفی ۸ طرح فناورانه در فستیوال نوآوری صنعت سنگ

میلاد صدر خانلو رئیس شبکه فن بازار ملی ایران، با حضور در فستیوال نوآوری سنگ در اصفهان، اظهار داشت: شبکه فن بازار ملی در سال ۱۳۹۷ موفق به ۱۴۰ میلیارد تومان خرید و فروش ترنورو تبادل فناوری در سطح ملی شد، در این فستیوال هم ۸ طرح فناورانه در صنعت سنگ معرفی شد.

۴۸۵۴۵

علم و فناوری بررسی می کند ؛

تحلیل و بررسی دیپلماسی علمی ایران در سال‌های اخیر/آیا کشور ما قطب علمی خاورمیانه است؟

امروزه در دنیای مبادلات و ارتباطات، توجه به روابط علمی با سایر کشورها می‌تواند سرعت حرکت رشد و اقتدار علمی را ارتقاء و بهبود بخشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب