مرکز درمان ناباروری فیروزآباد در مدار خدمت/ چهار مرکز دیگر در فارس به زودی احداث می‌شوند

مرکز درمان ناباروری (IUI) فیروزآباد به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس، یکی از دغدغه های مهم جامعه کنونی ما که رهبری معظم نیز بارها بر آن تاکیده کرده اند، تعالی خانواده و جوان سازی جمعیت است. در این مسیر یکی از معضل هایی که پیش روی خانواده ها قرار گرفته، مسائل و مشکلات بارداری از جمله ناباروری است.

به همین منظور با حضور دکتر بهروز رحیمی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی، مرکز درمان ناباروری (IUI) در شهرستان فیروزآباد استان فارس به بهره برداری رسید .

  مرکز درمان ناباروری  (IUI) شهرستان فیروزآباد با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال در فضایی با زیربنای بیش از 300 متر مربع متشکل از اتاق  IUI، آزمایشگاه اندرولوژی، سونوگرافی، ریکاوری، اتاق های معاینه، مشاوره و فضای پشتیبانی می باشد .

فیروزآباد پس از مرکز استان، شیراز، دومین شهرستانی است که یک مرکز درمان ناباروری  (IUI)در سطح دو را در خود جای می هد تا به مردم خدمت رسانی نماید .

این مرکز که با هدف جوان سازی جمعیت و با همت دانشگاه علوم پزشکی شیراز وارد مدار خدمت رسانی شده، می تواند گامی نو در عرصه خدمت به زوجین نابارور برای دسترسی آسان آنان به خدمات این حوزه باشد.

 

در خصوص لزوم راه اندازی مراکز درمان ناباروری در استان فارس، دانشگاه علوم پزشکی شیراز از برنامه ریزی برای احداث این مراکز در شهرستان های آباده، داراب، ممسنی و لامرد در آینده ای نیز خبر داده تا مردم این مناطق نیز از خدمات این حوزه بهره مند شوند .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس، تا کنون ۹۰ درصد از مصوبات قرارگاه جوانی جمعیت در استان فارس از ابتدای سال جاری توسط مجموعه سلامت فارس پیگیری شده است .

 

انتهای پیام /

زمان انتشار: شنبه ۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۰:۰۰

شناسه خبر: 103838

مطالب مرتبط :
انتصاب سرپرست مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری

انتصاب سرپرست مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری

با حکمی از معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری، سرپرست مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری منصوب شد.

بررسی طرح ایجاد مرکز نوآوری به نژاد دامی و تجهیز مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان سمنان

در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام شد:

بررسی طرح ایجاد مرکز نوآوری به نژاد دامی و تجهیز مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان سمنان

در نشست مشترک نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه، رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان و فرماندار شهرستان مهدیشهر با دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری برگزار شد.

نوزاد

مرکز درمان ناباروری قفقاز پیشگام در توسعه علم، فناوری و نوآوری

مرکز درمان ناباروری قفقاز به عنوان یک قطب تحقیقاتی و فناوری در تراز بین‌المللی و پیشگام در توسعه علم، فناوری و نوآوری در علوم زیستی می‌باشد و می تواند به ارتقای علمی و درمانی استان کمک شایانی کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب