خبرگزاری علم و فناوری از آخرین وضعیت احتمال بروز تقلب در کنکور گزارش می دهد؛

پلیس فتا:«خودشان» باید«پاسخگو» باشند! از خودشان بپرسید

درحالیکه رئیس سازمان سنجش با سخنانی ضد و نقیض مدعی است که تقلبی در کنکور امسال رخ نداده است، تعدادی از گروه های آموزشی برای آنکه ثابت کنند ادعای وی درست نیست، در همان زمان برگزاری آزمون سوالات جلسات را همراه با پاسخ های آن منتشر کردند!

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری،رئیس سازمان سنجش آموزش کشوردر آخرین ساعت های برگزاری کنکور روز جمعه  مدعی شد که تاکنون هیچ برگشت پاسخی به حوزه‌های امتحانی در کنکور امسال اتفاق نیفتاده است.

عبدالرسول پورعباس در همین ارتباط خاطرنشان کرد: روز گذشته ۲۹ دی ماه سه صفحه از دفترچه سؤالات قبل از پایان آزمون منتشر شد اما به سرعت توانستیم متخلف را شناسایی و بازداشت کنیم. محل پنهان این گروه در شهر گرگان بود اما کل کشور را تحت پوشش قرار می‌دادند. همچنین ۸۳۷ شبکه که توسط ۵۴ نفر اداره می‌شدند و مدعی فروش سؤال بودند، دستگیر شدند.

وی همچنین اعلام کرد: تمام پاسخ‌نامه‌ها پس از برگزاری آزمون با استفاده از نرم‌افزارهای خاص که در اختیار سازمان سنجش است، کنترل می‌شوند.

وی تاکید کرد: سازمان سنجش آموزش کشور با استفاده از امکانات دانشگاه‌های آزاد و دولتی سراسر کشور توانسته‌ است آزمون ورودی به دانشگاه‌ها را به خوبی برگزار کند.

به گفته وی یک نفر هم در آذربایجان شرقی از صفحه عکس گرفته و موفق به ارسال آن شده بود.