اندیشکده آب و محیط زیست بسیج اساتید استان اصفهان؛

مطالبه‌گری از قوه قضاییه برای برخورد با صنایع آلاینده و تعیین مجازات متناسب ترک فعل مدیران

اندیشکده آب و محیط زیست بسیج اساتید استان اصفهان با صدور بیانیه‌ای مسئله آلودگی شدید هوای اصفهان و چند شهرستان را به شدت مورد مطالبه قرار داده و اعلام کرده: از قوه محترم قضایی درخواست برخورد با صنایع آلاینده و تعیین مجازات متناسب در خصوص ترک فعل مدیران در خصوص عدم اجرای قانون هوای پاک را دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، اندیشکده آب و محیط زیست بسیج اساتید استان اصفهان با صدور بیانیه‌ای مسئله آلودگی شدید هوای اصفهان و چند شهرستان را به شدت مورد مطالبه قرار داده و اعلام کرده: از قوه محترم قضایی درخواست برخورد با صنایع آلاینده و تعیین مجازات متناسب در خصوص ترک فعل مدیران در خصوص عدم اجرای قانون هوای پاک را دارد.

اندیشکده آب و محیط زیست بسیج اساتید استان اصفهان با اشاره به این که بحث هوای پاک و آلودگی در این روزها بسیار ملموستر شده است، مینویسد: این موضوع که از سال‌های گذشته بویژه در ایام سردی هوا بعنوان مساله بغرنجی مطرح بوده و هست، هر سال نه فقط بهتر نشده که روزبروز وضعیت اسفبارتری را پیدا میکند و متاسفانه هیچ خبر امیدوار کننده‌ای در خصوص حل این مسئله به گوش نمی‌رسد. تعطیلی‌های مکرر مدارس و دانشگاهها برای جلوگیری از افزایش آلودگی و البته برای سلامت مردم به حدی رسیده است که به نظر می‌رسد دانشگاه‌ها و مدارس در بسیاری از شهرستان‌های اصفهان بویژه در ماه اخیر به حالت نیمه تعطیل در آمده است.

 

در ادامه آمده است: از آنجا که عمده آلودگی هوای کلانشهر اصفهان بدلیل آلودگی‌های ایجاد شد در صنایع بوده و در راس آن علیرغم قول مسئولین استفاده از مازوت بعنوان سوخت حتی زودتر از سال‌های گذشته آغاز شده است متاسفانه مجددا این رویه مشابه سال‌های قبل و با شدت حتی بیشتر تکرار شده است.

 

اندیشکده آب و محیط زیست بسیج اساتید استان اصفهان با اشاره به این که اخیرا معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست از مردم اصفهان و شاهین‌شهر به دلیل مازوت سوزی نیروگاه شهید منتظری عذرخواهی کرده است به این نکته که البته این نوع برخورد جای تقدیر دارد اشاره کرده و این سوال را مطرح میکند که اما آیا کافیست؟ آیا مشکلات شهر اصفهان و سلامتی مردم با عذر خواهی مرتفع خواهد شد؟

 

اندیشکده آب و محیط زیست بسیج اساتید استان اصفهان در پایان ضمن حمایت از پیگیری مجدانه نمایندگان در مجلس شورای اسلامی در خصوص کاهش مشکل آلودگی هوای اصفهان از همه مسئولین بویژه مسئولین سازمان محیط زیست تقاضا دارد نسبت به برنامه‌ریزی و اجرای دقیق مصوبات مربوطه و رجوع به نظر متخصصین برای یافتن راهحلی سریع و البته عالمانه اقدام نمایند. همچنین از قوه محترم قضایی درخواست برخورد قاطع با صنایع آلاینده و تعیین مجازات متناسب برای ترک فعل مدیران در خصوص عدم اجرای قانون هوای پاک را دارد.

انتهای پیام/

 معصومه صادقی

زمان انتشار: یکشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 103849

مطالب مرتبط :
در بحث شناسایی و زنجیره‌های ارزش مشاغل خرد و خانگی ضعف داریم/شناسایی ۱۷ مزیت در استان اصفهان

مدیر دفتر اشتغال جهاد دانشگاهی اصفهان:

در بحث شناسایی و زنجیره‌های ارزش مشاغل خرد و خانگی ضعف داریم/شناسایی ۱۷ مزیت در استان اصفهان

مدیر دفتر اشتغال جهاد دانشگاهی اصفهان با اشاره به این که در بحث شناسایی و زنجیره‌های ارزش مشاغل خرد و خانگی ضعف داریم، گفت:تقریبا برآوردی که از ۲۸ شهرستان استان و روستاها زیر مجموعه آن داشتیم؛ حدود ۱۷ مزیت شناسایی شده و اگر استان را بعنوان پهنه بزرگ از نظر مشاغل خانگی و مزیت‌ها در نظر بگیریم حدود ۵۰ تا ۶۰ تولید مزیت است.

دستیابی به مدل‌ مفهومی اشتغال در روستاهای استان اصفهان

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اصفهان:

دستیابی به مدل‌ مفهومی اشتغال در روستاهای استان اصفهان

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اصفهان گفت: در روستاهای استان طی یکسال گذشته اقدامات خوبی انجام شده و فرآیندهایی را پی‌گیر بودیم که به مدل‌ مفهومی اشتغال در روستاهای استان اصفهان دست پیدا کردیم.

طرح‌های وزارت نیرو برای صرفه‌جویی در انرژی برق تعویض لامپ‌های معابر و موتور کولرهای آبی

رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق؛

طرح‌های وزارت نیرو برای صرفه‌جویی در انرژی برق تعویض لامپ‌های معابر و موتور کولرهای آبی

رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق به طرح‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات تاثیرگذار در این رابطه تعویض تمامی لامپ‌های روشنایی معابر کشور طبق زمان‌بندی است و دوم تعویض موتور کولرهای آبی با موتورهای با بازده بالا که پنج هزار مگاوات در کشور صرفه‌جویی خواهد شد و این طرح از اصفهان آغاز می‌شود.

جهش تولید انرژی خورشیدی در استان اصفهان تا ۲۰برابر

استاندار اصفهان:

گام بلند اصفهان برای یک‌هزار مگاوات تولید انرژی پاک در کشور

استاندار اصفهان در آیین آغاز عملیات احداث یک‌هزار مگاوات انرژی خورشیدی در استان، با بیان این که اصفهان گام بلندی را برای تولید یک‌هزار مگاوات تولید انرژی پاک در کشور برداشت، گفت به صورت همزمان شاهد کلنگ‌زنی مجموعه ۶۰۰ مگاواتی نیروگاه خورشیدی در شهرستان کوهپایه با سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه، مجموعه ۲۰۰ مگاواتی در شهرستان شاهین‌شهر با سرمایه‌گذاری شرکت مپنا و سایر شهرستان‌ها هستیم.

آیین کلنگ‌زنی پروژه احداث بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در کوهپایه اصفهان

با سرمایه‌گذاری اولیه فولاد مبارکه؛

آیین کلنگ‌زنی پروژه احداث بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در کوهپایه اصفهان

آیین کلنگ‌زنی پروژه احداث بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در کوهپایه اصفهان با ظرفیت ۶۰۰مگاوات با زیربنایی به وسعت هزار و ۲۰۰ هکتار با حضور معاون رئیس جمهور آغاز شد، احداث این نیروگاه با سرمایه‌گذاری اولیه ۱۶هزار و ۴۵۰میلیارد تومانی مجتمع فولاد مبارکه و طی مدت سه سال توسط پیمانکاران داخلی ساخته خواهد شد.

رییس دانشگاه

رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی؛

بیش از ۵۰ درصد آسیب های موجود در جامعه ناشی از بی توجهی به جایگاه خانواده است

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) می گوید: بیش از ۵۰ درصد آسیب‌های مختلفی که در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی شاهد هستیم ناشی از بی‌توجهی به جایگاه خانواده است.

پاشایی+فتا

خبرگزاری علم و فناوری از آخرین وضعیت احتمال بروز تقلب در کنکور گزارش می دهد؛

پلیس فتا:«خودشان» باید«پاسخگو» باشند! از خودشان بپرسید

درحالیکه رئیس سازمان سنجش با سخنانی ضد و نقیض مدعی است که تقلبی در کنکور امسال رخ نداده است، تعدادی از گروه های آموزشی برای آنکه ثابت کنند ادعای وی درست نیست، در همان زمان برگزاری آزمون سوالات جلسات را همراه با پاسخ های آن منتشر کردند!

 دانش بنیان در حوزه کشاورزی سبب افزایش بهره‌وری می‌شود

مدیر پروژه هوشمند سازی کشاورزی بسیج لرستان:

دانش بنیانها در حوزه کشاورزی سبب افزایش بهره‌وری می‌شود

مدیر پروژه هوشمند سازی کشاورزی بسیج لرستان گفت: استفاده از دانش علمی و دانش بنیان می‌تواند منجر به بهره‌وری بالا در بخش کشاورزی شود.

فعالیت مدارس مقطع ابتدایی تا پایان روز دوشنبه سوم بهمن به صورت غیرحضوری

سخنگوی ستاد مدیریت مصرف انرژی خراسان جنوبی خبرداد

فعالیت مدارس مقطع ابتدایی تا پایان روز دوشنبه سوم بهمن به صورت غیرحضوری

عباس زاده سخنگوی ستاد مدیریت مصرف انرژی خراسان جنوبی گفت: مدارس مقطع ابتدایی تا پایان روز دوشنبه سوم بهمن به صورت غیرحضوری فعالیت خواهند داشت.

 دورکاری ادارات و غیرحضوری شدن فعالیت کلیه مراکز آموزشی در برخی شهرستان‌ها و ابلاع عدم مصرف مازوت

کمیته شرایط اضطرار آلودگی هوای استان اصفهان؛

نسخه آلودگی هوای اصفهان دورکاری ادارات و غیرحضوری شدن مراکز آموزشی و عدم مصرف مازوت تارفع آلودگی

اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری، اعلام کرد: فعالیت کلیه مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در اصفهان و برخی شهرستان‌ها در روزهای شنبه و یکشنبه یکم و دوم بهمن ماه به صورت غیرحضوری و فعالیت کلیه ادارات، دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در این مناطق در روز شنبه یکم بهمن ماه به صورت دورکار خواهد بود همچنین به نیروگاه شهید منتظری ابلاغ گردید که تا رفع شرایط کنونی اضطرار آلودگی هوا از مصرف سوخت مازوت خودداری نماید.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب