به‌ منظور شبکه‌‌سازی اساتید برتر و نخبه؛

«طرح شهید دکتر بهشتی» در لرستان اجرا می‌شود

رحمان کلانتری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری لرستان اظهارداشت: بنیاد ملی نخبگان هسته‌های مسئله‌محور اعضای هیئت علمی را در قالب «طرح شهید دکتر بهشتی» تشکیل می‌دهد.

وی با اشاره به حمایت و پشتیبانی بنیاد ملی نخبگان از شبکه‌سازی اعضای هیئت علمی هسته‌های مسئله محور افزود: اعضای هیئت علمی که در دانشگاه‌ها فعالیت می‌کنند می‌توانند در این طرح شرکت کنند و از نتایج مطالعات این اساتید برای حل مسائل و چالش‌‌های اساسی استان استفاده می‌شود.

مسئول امور نخبگان بنیاد نخبگان لرستان عنوان کرد: در طرح شهید احمدی روشن مسائل با محوریت دانشجویان احصاء می‌شود ولی در طرح شهید بهشتی فقط اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها جهت حل مسائل موجود در استان اقدام می‌کنند.

وی با بیان اهداف اجرای این طرح در استان تصریح کرد: کمک به شبکه‌سازی اعضای هیئت علمی برتر دانشگاه‌ها با هدف تقویت همکاری‌های علمی و انتقال تجارب به‌ منظور شناسایی و حل مسائل کشور، زمینه‌‌سازی برای توسعه اثرگذاری اعضای هیئت‌علمی، دانش‌آموختگان تحصیلات تکمیلی و دانشجویان دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های علمی در حل مسائل واقعی جامعه و صنعت از جمله اهداف این طرح است.

کلانتری با تأکید بر اینکه نهادهای دولتی و غیردولتی با همکاری اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها می‌توانند برای حل مسائل جامعه و صنعت اقدام کنند، بیان کرد: پس از مشخص شدن مسئله اعضای هسته‌ها تعیین می‌شود که افراد تیم 9 ماه بر روی آن موضوع کار می‌کنند تا به جواب نهایی برای حل مسئله برسند.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: یکشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۸:۲۴

شناسه خبر: 103857

مطالب مرتبط :
امسال ۵۶ طرح به مرکز رشد بروجرد معرفی شد

مدیر مرکز رشد شهید چوبکار بروجرد:

امسال ۵۶ طرح به مرکز رشد بروجرد معرفی شد

مدیر مرکز رشد شهید چوبکار بروجرد گفت: امسال ۵۶ طرح به مرکز رشد بروجرد معرفی شد که از این تعداد چهار طرح نوآور بود.

تدوین طرح‌های نوین به منظور حمایت از نخبگان

وزیر علوم در نشستی با برگزیدگان طرح‌های بنیاد ملی نخبگان اعلام کرد:

تدوین طرح‌های نوین به منظور حمایت از نخبگان

"گفت‌وگوی نخبگان" عنوان مراسمی است که ساعاتی قبل در وزارت علوم آغاز شده است و طی آن قرار است نخبگان با وزیر علوم دغدغه‌های خود را در حوزه‌های آموزشی، فرهنگی و علمی بیان کنند.

«طرح شهید احمدی روشن» در لرستان اجرا می‌شود

مسئول امور نخبگان بنیاد نخبگان لرستان:

«طرح شهید احمدی روشن» در لرستان اجرا می‌شود

مسئول امور نخبگان بنیاد نخبگان لرستان گفت: «طرح شهید احمدی روشن» در استان لرستان اجرا می‌شود.

ربانی نسب

رئیس خانه نخبگان سازمان بسیج علمی و پژوهشی سپاه نینوا گلستان عنوان کرد

حمایت از ۲۰ طرح صنعتی در سازمان بسیج علمی و پژوهشی سپاه نینوا گلستان/ پایان نامه ها و پژوهش های دانشگاهی در مسیر حل مشکلات گلستان

رئیس خانه نخبگان سازمان بسیج علمی و پژوهشی سپاه نینوا گلستان گفت: در سال گذشته ۵۰ طرح صنعتی وارد بسیج علمی و پژوهشی سپاه نینوا گلستان شد که از این میزان ۲۰ طرح مورد حمایت مالی قرار گرفت.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب