معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور :

تسهیلات ۵ میلیاردی برای «زنان فناور»

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور از اعطای تسهیلات پنج میلیارد ریالی به زنان فناور ایرانی با بازپرداخت ۲ ساله خبر داد

به گزارش خبرنگار علم و فناوری،‌ روح الله دهقانی فیروزآبادی روز یکشنبه به همراه همسر رئیس جمهور از نمایشگاه توانمندی های فناوری و نوآوری بانوان ایرانی بازدید کرد.

وی در حاشیه این نمایشگاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فعالان حوزه دانش بنیان با معرفت ترین و وطن پرست ترین فرزندان کشور هستند، آنها افرادی هستند که توان و استعداد دارند و می توانند در هر کشوری حضور داشته باشند ولی ایستاده اند و به کشورشان خدمت می کنند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: نمایشگاه توانمندی های فناوری و نوآوری بانوان ایرانی واقعا نمایشگاه جذابی است مخصوصاً از این جهت که متمرکز بر شرکت‌هایی است که بانوان آن را تاسیس کرده اند و این موضوع برای ما شیرینی خاصی دارد.

دهقانی فیروزآبادی به بانوانی که همزمان تحصیل و کار می کنند، اشاره کرد و ادامه داد: آنها در حوزه نوآوری تاثیرگذار هستند، محصولاتی را تولید کرده اند که برخی از این محصولات همگام با دانش روز دنیا است. افتخار و حس خوبی داریم که بتوانیم به این حوزه کمک کنیم.

وی خاطرنشان کرد: همه محصولات ارائه شده در این نمایشگاه جالب هستند ولی بنده شخصاً به حوزه ماشین آلات کشاورزی علاقه دارم. کشور ما در اقتصاد دانش بنیان حوزه کشاورزی کمتر توجه کرده است. کشاورزی یکی از مهم ترین نیازها و همچنین جدیدترین سرمایه های صنایع کشور است، ولی متاسفانه نفوذ فناوری در آن بسیار کم بوده است.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور اضافه کرد: اینکه دیدم یک خانوم به همراه همسرشان ماشین آلات کشاورزی پیشرفته ارزان قیمت تولید می کنند، برای من جالب بود وگرنه همه شرکت‌ها جالب، زیبا و قابل تقدیر هستند.

دهقانی فیروزآبادی در پاسخ به اینکه کدام محصول غرفه های دانش بنیان برای شما تعجب آور بود، گفت: ما که در این زیست بوم حضور داریم، از چیزی تعجب نمی‌کنیم. چیزی که برای بنده تعجب آور و بیشتر خوشحال کننده است، این هست که این افراد و گروه‌هایی که خانم هستند و کارهای درون خانه را هم بر عهده دارند و ممکن است درگیر مسایل دیگری نیز داشته باشند، اینقدر محکم ایستاده اند و کار را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: مهم ترین موردی که تعجب بینندگان این جمع را برمی‌انگیزد همت و غیرت این افراد است.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور تاکید کرد: این معاونت تسهیلاتی دارد که در اختیار شرکت ها برای توسعه قرار می‌دهد. برای عزیزان نوآوری و فناوری که در این نمایشگاه حضور دارند، از محل تسهیلاتی که با همکاری موسسه قرض الحسنه مالی و اعتباری مهر در نظر گرفتیم، ۶۷ وام قرض الحسنه پنج میلیارد ریالی با بازپرداخت ۲ ساله در نظر گرفته ایم.

دهقانی فیروزآبادی تصریح کرد: این آمادگی را داریم که اگر این مبلغ در مسیر توسعه و فناوری کشور قرار گیرد، آن را به صورت بلاعوض به این افراد تقدیم کنیم.

نمایشگاه توانمندی های فناوری و نوآوری بانوان ایرانی دستاوردهای زنان در بخش های مختلف همچون برق و الکترونیک، تجهیزات پزشکی، فناوری و تکنولوژی، مراکز نوآوری شتاب‌دهی و مشاغل خانگی را به نمایش گذاشته است.

معاون علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور به همراه همسر رئیس جمهوری ضمن بازدید از این نمایشگاه در غرفه های حضور یافت و سخنان و دیدگاه های زنان تاثیرگذار که محصولات خود را در این نمایشگاه به نمایش گذاشته بودند را شنید و از نزدیک در جریان مشکلات موجود ارایه شده از سوی این افراد قرار گرفت.

تعداد بسیاری از زنان راه‌یافته به این نمایشگاه در حیطه اقتصادی و کارآفرینی فعالیت دارند و دستاوردهای آنها در تمامی حوزه‌ها به نمایش گذاشته شده است و مراجعه کنندگان از جمله میهمانان خارجی و سایرین می‌توانند در سه بخش از این محصولات بازدید کنند.

براساس گزارش معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری،‌میهمانان ۴۰ کشور دنیا از جمله سریلانکا، استرالیا، ژاپن، چین، تایلند، پاکستان، کامرون و صربستان و ... که به عنوان شرکت کنندگان در نخستین کنگره بین‌المللی بانوان تاثیر گذار در ایران حضور دارند نیز از این نمایشگاه بازدید کردند و در میان مدعوین خارجی، نمایندگان مجلس، روسای دانشگاه‌ها و روسای انجمن‌های ۲۸ کشور نیز حضور دارند.

زمان انتشار: یکشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۰:۳۲

شناسه خبر: 103865

مطالب مرتبط :
ت

دکتر ملکی‌فر در نشست معرفی خدمات صندوق نوآوری به شرکت‌های دانش بنیان هرمزگان: بیش از ۷۰ خدمت به شرکت های دانش بنیان ارائه می شود

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: سال ۹۹ درآمد شرکت‌های دانش‌بنیان به ۲۰۰ هزار میلیارد تومان و سال ۱۴۰۰ به ۳۰۰ هزار میلیارد تومان رسید. برای سال ۱۴۰۱ هم پیش‌بینی می‌شود درآمد شرکت‌های دانش‌بنیان کشور به ۴۳۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید

در پازل دانایی کشور زنان نقش چشمگیری دارند که باید به رسمیت شناخته شود

وزیر علوم

در پازل دانایی کشور زنان نقش چشمگیری دارند که باید به رسمیت شناخته شود

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اگر به حضور اثربخش زنان به ویژه بانوان دانشگاهی و محقق در پیشرفت‌های علمی کشور توجه نکنیم، شاهد رشد و توسعه علمی متوازنی نخواهیم بود و یک چهره کاریکاتوری از پیشرفت های علمی ایران را شاهد خواهیم بود.

تصویر

مسئول دبیرخانه برگزاری مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش‌آموزی در گفت و گو با علم و فناوری:

استقبال بی نظیر دانش آموزان در چهاردهمین دوره مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش‌آموزی استان یزد

«درخشان» با اشاره به استقبال بی نظیر دانش آموزان در چهاردهمین دوره مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش‌آموزی استان یزد گفت: مرحله پایانی این مسابقات هفته سوم اسفند ماه سال جاری با حضور ۷۰۰ دانش آموز به میزبانی استان یزد برگزار می شود.

نمایشگاه بین‌المللی توانمندی‌های صادراتی در لرستان برگزار می‌شود

رئیس پارک علم و فناوری لرستان:

نمایشگاه بین‌المللی توانمندی‌های صادراتی در لرستان برگزار می‌شود

رئیس پارک علم و فناوری لرستان گفت: نمایشگاه بین‌المللی توانمندی‌های صادراتی لرستان با حضور ۳۷ تاجر و بازرگان از استان‌های شمال عراق در خرم‌آباد برگزار می‌شود.

انتصاب سرپرست مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری

انتصاب سرپرست مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری

با حکمی از معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری، سرپرست مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری منصوب شد.

دهقانی فیروزآبادی  رئیس بنیاد ملی نخبگان شد

با حکم رئیس جمهور؛

دهقانی فیروزآبادی رئیس بنیاد ملی نخبگان شد

رئیس‌جمهور در حکمی دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور را با حفظ سمت و برای مدت یکسال به عنوان رئیس بنیاد ملی نخبگان کشور منصوب کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب